Един въпрос (за плодовия сок)

  • 1 560
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте,
искам да ви попитам когато въвеждате плодовият сок за първи път,всеки ден с един плод ли или всеки ден различен?
Знам че всеки ден се дават първо една лъжица,втори ден 2 лъжички и т.н,но всеки ден различен плод или един и същ.
Когато се даде плодовото сокче ,то завинаги ли остава в менюто на бебето или се спира след известно време?

Много ви благодаря.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 22:57 от Vivi

# 1
  • Мнения: 63
 Веднъж захранено с даден вид плод или зеленчук, можеш да го даваш и в комбинации, когато решиш. Разбира се че не е нужно всеки ден да даваш, по тая логика, няма да смогнем да дъвчим всичко:) Захранва се с един плод няколко дни и се следи за рекции, които обикновено излизат на втория ден, ако изобщо има.

# 2
  • Мнения: 268
 въведох запърви път сок от ябълка-постепенно от 1ч.л. до най много 50мл. в рамките на 4-5дни,на следващата седмица прибавих към ябълковия сок от моркови и редувах сокчетата.новият плод(сока)прибавях на половината към по горните вече дадени след което ако всичко е окей давах и само от един плод... Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 596
Благодаря много Simple Smile
Ще чакам и нови отговори Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
Когато е за първи път - един плод. След това може този един плюс друг нов заедно или друг плод индивидуално.
Плодовото сокче аз лично не съм въвеждала изобщо. То е агресивно към бебешкото стомахче. Много по-полезно е да се даде след 6 навършени месеца пресен, цял пасиран плод. Така съм процедирала. Сок пие понякога след като навърши две годинки. До годинката за мен сокът е излишен и ненужен за бебето.

# 5
  • Мнения: 1 596
Значи 7 дни - 7 различни плодове,така ли да разбирам?
Трябва да купя 7 бурканчета различни сокове ? newsm78

# 6
  • Мнения: 27 524
Не, не е така. Всяко ново нещо в менюто на бебето е добре да се въвежда с интревал от две седмици.

# 7
  • Мнения: 1 596
Да но аз първия ден трябва да дам 1 лъжичка,втория 2,третия 3, та мисълта ми беше цяла седмица само от един вид ли? А следващата седмица пака така, но от друг вид?

# 8
# 9
  • Мнения: 1 596
Благодаря много изясни ми се Blush Heart Eyes

# 10
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Когато въвеждах плодово сокче, към 10тина дни давах само от него.В началото по лъжичка - две, и постепенно(за около седмица) заместихме едно хранене със сокче.Постепенно захраних и с други сокчета.
По принцип прясно приготвените плодови и зеленчукови сокове съдържат много витамини, който са едновременно полезни и лесно усвоими за детският организъм.Ние и досега си пием поне по два пъти на ден сокче(в зависимост от сезона,правя сокове от плодовете характерни за този сезон).
Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Не, не е така. Всяко ново нещо в менюто на бебето е добре да се въвежда с интревал от две седмици.

Да, точно така - минимум две седмици.

# 12
  • Мнения: 5 940
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

# 13
  • Мнения: 1 596
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

аз започвам със сока захранването,друго не съм давала до сега Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 6 029
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

Не е вярно!!! Между пресен и варен плод има огрооомна разлика!

Общи условия

Активация на акаунт