На колко години човек спира да се променя и защо?

  • 1 161
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3

   В смисъл да не приема нови неща, да държи само на своето, което е научил/изпитал до момента и т.н.

# 1
  • Мнения: 126
Според мен зависи от човека,не толкова от възрастта.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
На колкото сам пожелае. А защо, вече зависи от конкретния човек. Причините могат да бъдат най-различни.
Лично за мен, няма такава възраст. Отворена съм за новото, когато то е близко до моите усещания за света или когато просто ми е любопитно да науча нещо. А на своето мога да държа винаги щом съм убедена в позицията си. Това няма много общо с ученето, май.

# 3
  • София
  • Мнения: 593
Мисля че това е строго индивидуално .
Смятам даже ,че е пряко свързано с живота който води даден човек.

Вероятно когато се измори от новости когато загуби желание да рискува и експериментира.....
Това не зависи от конкретна възраст.

# 4
  • Мнения: 1 153
Според мен зависи от човека,не толкова от възрастта.
Peace

# 5
  • Мнения: 4 585
Може и да не спре.

# 6
  • Мнения: 172
Интелигентният човек никога не спира развитието си.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
по мои наблюдения, повечето хора живеят в миналото и не си падат по промените

# 8
  • Мнения: 525

   В смисъл да не приема нови неща, да държи само на своето, което е научил/изпитал до момента и т.н.


Te тези, дето държат само на своето "не могат" да работят нищо, освен "директор" /например/.
Другите или същите понеже доста са си "поживели"  пък отказват да променят това онова, защото те Знаели.. И как да искат да се променят, след като тяхната позиция си им е изгодна и не ги кара да полагат "неимоверни" усилия в услуга на другия/ те.
С две думи сигурно това състояние може да се квалифицира като егоизъм. Но това вече си е друга тема, нали:)

Всъщност, желанието е единствения двигател на промяната. Не физиологията.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Иска ми се да вярвам, че човек се развива и учи, докато е жив. Но реалността показва, че доста хора оформят устойчиви стереотипи на мислене и поведение в почти тийнейджърска възраст и след това трудно се променят.

# 10
Има една теория, според която в природата по-интелигентните индивиди по-лесно се променят и по този начин шансовете им за оцеляване се увеличават! В този смисъл умните, ерудираните, образованите и природно интелигентните хора се променят цял живот, защото винаги се стремят към приспособяване към променящия се свят. Естествено с времето помъдряват....

# 11
  • Мнения: 52
Човек се учи докато е жив, горко на онзи, който смята, че е научил/изпитал всичко.

# 12
  • Мнения: 390
Не спира!

# 13
  • Мнения: 268
 Променя се физическото тяло,очевидно е,следователно индивида като цяло Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Променя се физическото тяло,очевидно е,следователно индивида като цяло Mr. Green

Това изобщо не важи за всички. Някои индивиди са спрели развитието и обогатяването, духовното, още в пубертетна възраст. Примери бол.

Общи условия

Активация на акаунт