Аспержи

  • 7 591
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Мами,  Heart Eyes
как готвите аспержи?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Зависи от кои аспержи са - от белите или от зелените (има и виолетови, ама не съм виждала). Общо взето беля и варя на пара. Аз правя нещо като пай с аспержи и морски дарове. Или са като гарнитура.

# 2
  • Мнения: 373
Задушавам ги и смесвам със загрята сметанка. Много хубава гарнитура!

# 3
  • Мнения: 750
Преди време правеха страхотна бистра пилешка супа с аспержи ве дно заведение в София. Та като видях тази събота пресни аспержи в БИЛЛА, познай какво направих!  Grinning

Другият начин на приготвянето им, който много ми харесва е следния. Леко ги сваряваш (за около 5 мин. във вряща посолена вода), нареждаш ги в йена, заливаш ги с един от трите соса: бешамел, холандез или рокфор и съвсеч за малко запичаш. Можеш да поръсиш и с мало настърган кашкавал върху соса преди да ги запечеш.

# 4
  • Мнения: 1 116
Цитат на: 6o6i
Мами,  Heart Eyes
как готвите аспержи?

Аз бях пуснала такава тема преди месец, ето я

Ето каква рецепта изрових от нета и сготвип първата половина, втората мислех с някакъв сос, обаче я сготвих пак така защото много ни харесаха. Стана ни любима и оттогава още няколко пъти съм я правила.

Аспержи със сусам
500г аспержи
½ ч.л. олио
½ ч.ч. нарязана на ситно червена пиперка
1 суп.л. соев сос
½ ч.л. сусамено олио
2 ч.л. сусам, препечен

Аспержите се сваряват във вряща вода само за 3-5 минути, не трябва да се преваряват. ИЗваждат се и се оцеждат добре, изсушават се.
Олиото се загрява в незалепващ тиган на най-високата степен на котлона и се слагат парченцата чушка за 1 минута. Слагат се после аспержите за около 2 минути, след това се добавя соевия сос и сусамовото олио. Тигана се разклаща(не се бърка), докато аспержите и пипера се покрият с мазнината. Прибавя се препечения сусам.



# 5
  • Мнения: 4 244
Снощи сбърках мъжа си с тая рецепта
Телешки стек с сметанен сос с аспержи върху канапе от тестени ленти
(Rindersteack mit Spargelsahnesosse über Bandnudelnbett)

Ползвах аспержи от буркан, че ми е голяма играчка чистенето.
Приготвих стековете според изискванията - 1 1/2 мин на см дебелина на страна като ги запържих в зехтин и чеснови скилидки. След като бяха готови ги извадих в отделна чиния и към мазнината добавих една кофичка сметана (течна) , 2 ч.л. телешки бульон, малко риган и като завря добавих аспержите.

Махнах тигана веднага от котлона и сложих вътре стековете
През това време сварените ленти ги отцеждам и ги нарждам в чинии, след това нарязвам стековете на ивици и ги слагам върху лентите и до тях аспержите. Накрая поливам с соса

Да ви е сладко

# 6
  • Мнения: 138
Ако трябва да се сварят по класическия начен- не се слага сол
, а малко захар и   бучка масло- поне в Европа така ги варят.
Миналата седмица гледах една австрийска рецепта, която мисля да направя , само че в Б-с няма пресни аспержи.
И така , тази бе със зелени аспержи , които са леко бланширани(по горния начин)
Взимате бутер тесто , шунка или английски шпек за закуска(има го в Била на Бони оборот),и кашкавал(Гауда) или др. , който се режи на филийки.
И така в бутер тестото се нареждат посредата ред аспержи , ред шунка, ред кашкавал и така поне 3 реда , след което се завива на руло  и се намазва с желтък ,и се пече -10-15 мин зависи от фурната.
добър апетит

# 7
  • Мнения: 2 567
Мерси, Стела, супер звучи и ще го пробвам тези дни! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт