Положителен австралийски антиген

  • 12 665
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Бременна съм в 34 г.с. и съм с положителен австралийски антиген.Притеснявам се за бебето, има ли опасност да се зарази при раждането, после ще мога ли да кърмя?Някой ако има същия проблем нека пише, ще бъда много благодарна!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Този резултат не означава ли, че си изкарала хепатит, без да знаеш?

# 2
  • Мнения: 1 483
Точно това означава.И аз съм така.



# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
В такъв случай не трябва да си болна и едва ли има опасност за бебето.

# 4
  • Мнения: 1 483
Вирусен хепатит - В.Заболяването се причинява от вирус, който се открива в кръвта, в чернодробните клетки и пространствата между тях.Той притежава 3 антигена, като главно значение има т.н. повърхностен австралийски антиген, който съществува самостоятелно под формата на кръгловати и пръчковидни образувания в кръвта. Австралийският антиген представлява понастоящем критерий за носителството на вируса, причиняващ хепатит-В.

Инфекцията се предава при преливане на инфектирани кръв и кръвни продукти от болен или здрав вирусоносител на здрави лица, както и при употреба на замърсен с инфектирана кръв инструментариум. Много порядко заболяването се предава по полов път, поради наличие на вируса в спермата и влагалищния секрет. Описани са и единични случаи на инфектиране чрез устата.


Няма опасност за бебето.

# 5
  • Мнения: 299
liletka, чудесно си го обяснила Peace. И наистина няма опасност за бебето Hug

# 6
  • Мнения: 41
Благодаря  Liletka за инфото. Доколкото съм запозната, на бебетата, родени от майки с положителен австралийски антиген, се слага допълнително ваксина антиглобулин, но все пак се притеснявам ими ли проблем да се кърми?

# 7
  • Мнения: 1 672
Бременна съм в 34 г.с. и съм с положителен австралийски антиген.Притеснявам се за бебето, има ли опасност да се зарази при раждането, после ще мога ли да кърмя?Някой ако има същия проблем нека пише, ще бъда много благодарна!
спокойно няма никаква опасност за бебето и можеш да кърмиш съвсем спокойно

# 8
  • Мнения: 1 483
Бременна съм в 34 г.с. и съм с положителен австралийски антиген.Притеснявам се за бебето, има ли опасност да се зарази при раждането, после ще мога ли да кърмя?Някой ако има същия проблем нека пише, ще бъда много благодарна!
спокойно няма никаква опасност за бебето и можеш да кърмиш съвсем спокойно

newsm10
Лека бременност и леко раждане Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 668
ИНТЕРЕСНО!!!Iимам една приятелка която имаше същото,доктора и казал да не кърми било по добре за бебето.сега като прочетох май не е точно така Simple Smile)явно е искала да си запази бюста?незнам?

# 10
И аз съм с положителен австралийски антиген.
И с двете деца нямах никакви проблеми.
Много лекари са ми казвали,че може спокойно да се кърми/вкл. и неонатолог/.

# 11
  • Мнения: 982
ИНТЕРЕСНО!!!Iимам една приятелка която имаше същото,доктора и казал да не кърми било по добре за бебето.сега като прочетох май не е точно така Simple Smile)явно е искала да си запази бюста?незнам?
Приятелката ти едва ли си е измислила.Все още има много лекари,които не разрешават кърмене в този случай.За съжаление,вярно-невярно,като ти го каже доктор и голямо желание да имаш,ще се притесниш!

# 12
Австралийския антиген си е хроничен хепатит, който носиш, аз също го имам от години и по полов път съм заразявала партньора си, сега мъжа ми си  е бил ваксини, за да не се получи проблем.  Родих със секцио, защото докторката ми обясни, че така има по-малка опасност от заразяване на плода, въпреки, че това се разбира, когато детето стане на 6 месеца-дори годинка.
 Препоръчаха ми да не кърмя, защото, ако ми се разрани зърно и малкия има раничка в устата-заразата е на почти сто процента, но може да се цедиш. Имаинформация в нета, виж и Световната здравна организация

# 13
  • Мнения: 503
Аз също съм с Австралийски антиген.
разбрах го 93 година.
Имам 4 г син,жив и здрав и съм бременна в 29 гс.
нямам притеснения или оплквания.
не се тревожи.Не е задължително да се разболееш някога.
моят мъж преди време преболедува от хипатит А,а аз не го прихванах ,макар че сме непрекъснато заедно.
гледай си живота и не мисли за себе си като за болна Wink

# 14
  • Мнения: 1 666
А за това се прави специално изследване нали? Дали мога да си го поискам сама това изследване? И дали може всяка лаборатория да го направи?
Питам, защото и аз съм боледувала от хепатит, но никой не е казал на нашите тогава от какъв точно. А проблемът е, че съм го хванала при престой в болница, свързан и с кръвопреливане.
Като бременна казах на лекаря ми за това, но той побърза да отхвърли вероятността да е било хепатит В и нищо не предприе.
Слава Богу, с детето проблем не съм имала! Ама така и до ден днешен си се чудя...

Общи условия

Активация на акаунт