Нямам думи!И това е работодател......

  • 2 944
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 425
Меко казано съм ядосана,изумена и честно казано нямам думи!!За какво става въпрос-Днес мъжа ми е казал на шефката си че напуска.При4ината е че се местим в друг град,където и двамата се 4увтваме добре,сестра ми живее там,и тъй като 4акаме беб4е,знам 4е за мен ще е по-добре да има близък 4овек до мен да ми помага.Вси4ко е обмислено,не е слу4айно,и е мисля съществена кра4ка в живота ни,тъй като след време живот и здраве искаме нашето жилище ,и нашия да живот да бъде именно там-във Варна!
И днес след,като мъжа ми съобщил 4е напуска,след тези мисля съвсем основателни при4ини,а не просто-"напускам щото не ми харесва"на уж интелигентната шефка,аз съм просто изумена от реакцията и #Crazy
Казала,жена ти да ходи във Варна,щом не и харесва София,и дала пример с друг колега на който жената живеела на друго място #CrazyКазала това да не са социални грижи,да работиш 3 години и да напускаш #Crazy/той да не е крепостен селянин!!!/Нямам думи!
И накрая казала 4е ще обсъди нещата с юрист,за неговото напускане!Боже,боже-а ти о4акваш 4овещинка.наивна ли съм ,какво ли?...
Искам да кажа 4е мъжа ми е инжинер,а фирмата малка,но е на пазара поне от 10 години специализирала в една тясна област.
Кажете ми кога в България ще имаме нормални работодатели,или по скоро кога в България ще бъдем първо Хора ,а после работници и работодатели?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Той какво е казал:
- че си тръгва
- че внася писмено едномесечно (или колкото е по договор) предизвестие за прекратяване на трудовия си договор

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Извинявай, но не разбрах какво точно е казал мъжът ти на шефката си?
Подал е молба за напускане или проста е казал, че от утре няма да идва на работа?

П.П. Виждам, че повтарям въпроса на Янита. Така е, като пиша бавно.

# 3
  • Мнения: X
Тцтцтц, умиране има -оттърване няма,нейната работа. Интересно пък като се обърне към юрист какво толкова ще й помогне това. В трудовия договор не са ли изяснени тези ситуации?

# 4
  • Мнения: 525
Кажете ми кога в България ще имаме нормални работодатели,или по скоро кога в България ще бъдем първо Хора ,а после работници и работодатели?

И аз да се изкажа:
Няма да има. Поне не работодатели с български произход. Такива, които да могат да управляват голяма компания, не само да искат да го правят.
...

# 5
  • Мнения: 425
Днес,просто и е съобщил устно,като естествено в близките дни ще подаде писменна молба,с едномесе4ен срок предизвестие както е по договор.Казал е 4е напуска,защото ще сменяме града,4акаме бебе,заради което ще ни бъде по-лесно в другия град където имаме близки и смятаме да се устроим там.
Въпросът е не самото напускане,той ще напусне,никой не може да го държи насила така или ина4е.Просто съм изумена от Отношението ,и дори мога да кажа 4е дори аз се 4увствам обидена...

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми...луда жена. Какво се шашкате толкова, никой не може да го спре да напусне! И с 5 юриста да се консултира, все едно и също ще й кажат Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Тя по взаимно съгласие няма да го пусне, това е ясно. Да си пуска молбата с предизвестието мъжът ти и хич да не му пука.
Даже и да решите да не спази пердизвестието, можете да загубите само пари.
А работодателката му и да се консултира с юрист, все тая...Не може да го спре.

# 8
  • Мнения: 1 243
Може да я е обзела паниката, че ценен кадър напуска фирмата и едва ли лесно ще му намери заместник, щом казваш, че работата е тясно специализирана.  Crazy
А на теб хич да не ти пука. Тъй или иначе вързан не може да го държи и ще заминете за Варна Wink

# 9
  • Мнения: 143
аз пък се 4удя до кога ще назна4аваме хора, които обу4аваме, обу4аваме и те накрая напускат, ама няма оправия поне за мен. некоректни работници колкото щеш.

# 10
  • Мнения: 425
 pfy какво предлагаш?Доживот в тази фирма,и крепостни селяни в София????!!!!
П.П Помисли си вие работодателите какво сте направили,за да задържите нас работниците!

# 11
  • София
  • Мнения: 38 199
3 години са доста време при сегашното движение на работната ръка!

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 731
Тръгвайте за Варна и не се и обръщайте даже.  Не могат да го задържат повече от месец, ако не е МОЛ . Така постъпих преди 6 години. Наложи се от морето да замина за Пловдив. Там оставих държавна работа , сигурност , отпуски. И съм доволна човек така се развива.

# 13
  • Мнения: 804
Той какво е казал:
- че си тръгва
- че внася писмено едномесечно (или колкото е по договор) предизвестие за прекратяване на трудовия си договор

Sundey, всичко зависи от клаузите в договора му. По принцип никой не може да напусне без предизвестие. Тук няма място за чудене.
Всеки "нормален работодател" си пази интересите. Наистина, ако фирмата е сериозна, едно внезапно напускане може да наруши работата й.
Пък и честно казано съпругът ти също не постъпва коректно. След като сте обмисляли това преместване отдавна, какво е пречело той да пусне предизвестие още преди месец и сега всичко да се уреди законно.

# 14
  • Мнения: 91
аз пък се 4удя до кога ще назна4аваме хора, които обу4аваме, обу4аваме и те накрая напускат, ама няма оправия поне за мен. некоректни работници колкото щеш.
от гледната точка на работодател каквито бяхме и ние мога да ти кажа ,че ако човек реши никои не може да го спре по какъв то и да е начин.Относно работодателката на мъжа ти мога да кажа ,че е една кукундрела наскоро имах подобен случай ,но от друга гледна точка ,но за момента не мога да го споделя в форума .
успех !!!!!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт