Rh - и отвратителното отношение в Бургаската болница по въпроса

  • 1 203
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте на всички минали през ада на кръвната несъвместимост и лекарската немърливост. Аз съм Rh - a беба +, разждах в Бургас по естествен път. На третия ден от престоя една педиатърка ми каза, че трябвало да ми бият нещо по този повод. Аз бях чувала, но те бая ме боцкаха и мислех, че са ми сложили, но уви. Бяха минали повече от 72 часа, а след този период ваксината е неефикасна. Тръгнах по лекари и сестри да им се моля да ми я бият - все пак ми е първо детенце, а аз искам още, но всички ми казаха, че нямало нужда и така или иначе нямало да подейства вече. Казаха ми, че след раждането ми направили изследване за антитела и съм нямала, та за това не ми я били, но аз не знам дали да им вярвам, защото навсякъде пише, че трябва да се бие. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да помогне. Доста сериозно обмислям дали да не се жалвам, но и не знам пред кого!!!!

# 1
  • Мнения: 2 746
Същото се случи на моя приятелка.От нея знам, че се се правят такива изследвания за антитела, но не и в родилното.Тя щеше да си ги прави, защото иска второ дете, и за да е сигурна, че всичко ще е наред.
Тези доктори, които са ти пропуснали ваксината са за  #2gunfire #2gunfire

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
?! е как може.  Twisted Evil
ако са нямали да са ти казали да си я купиш вече има и бг-вариан, който е ако не се лъжа до 25 лв.(пък може и на половината да беше), преди имаше само внос  за 170 лв

# 3
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам е задължително да се направи анти д имуноглобулин  при " +" резус фактор на детето и "- "на майката.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Същото беше на път да ми се случи преди 2 години.Добре че се бях информирала предварително по въпроса и на втория ден тръгнах по коридорите/ с операция бях/ да си търся инжекцията.Оказа се,че са взели кръв от друго бебе и са решили че всичко е наред.След като вдигнах патърдия се оказа че имам нужда от инжекцията и много бързо реагираха/бяха минали 48 часа/.По принцип съм чела,че може да възникне проблем чак при трета бременност,а при втора бременност просто по-често ще си правиш изследвания за антитела.Разбира се нищо няма да върне спокойствието ти от добре свършена работа.

# 5
  • Мнения: 1 896
На мен ми я сложиха 10 минути преди да изтекат 72-та часа,след луди скандали, които вдигнаха на крак цялото родилно отделение.
Добре,че предварително се бях информирала за това каква е процедурата в такава ситуация и че в болницата в момента разполагат с такива инжекции.
Най-ужасното, което ми се случи бе отношението на една от акушерките,която ми каза:'Ти луда ли си,какво си се затръшкала, преди 2 дни на една циганка не и сложихме, какво толкова?Аман от претенции!' #Cussing out
П.П.Не съм раждала в Бургас.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 10:52 от Ulia

# 6
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
първия път не ми сложиха,втория да,без да съм питала даже.но наистина отношението в болницата е под всякаква критика.

# 7
# 8
  • Мнения: 1 032
Айде стига бе, а аз си мислех че поне в бургаската болница не се правят на интересни за анти-д- гамаглобулина. Когато аз раждах нямах такива проблеми. Няколко часа след операцията дойде една мацка от кръвния център и ми обясни, че с малката сме с различни Rh и ми постави инжекцията. Даже си ми даде резултатите с изследванията на бебето. Направо съм потресена. Че са изроди, изроди са, ама и за това ли почнаха вече  #Crazy

P.S. Свържи се със здравната каса, с етичната комисия към ЛС(имат представител и в Бургас), трябва да има и организация на пациентите. Порови се в интернет, ще им намериш координати и раздухай случая. Обърни се и към медиите, това вече на нищо не прилича. Направо ми се  Sick от тия.

# 9
  • Мнения: 178
Аз също родих в бургас и ми сложих без да питам и искам, а когато родих акушерката взе кръв от мен и бебето и после ми донесоха резултатите в родилното .Така че не мога да кажа лошо .

# 10
  • Мнения: 384
Ох, с това са ми свързани най-големите притеснения. Спомням си, че в ученическия ми картон пишеше, че съм алергична към гамаглобулин. Каква инжекция ще ми бият? Казаха ми, че ще имам специална консултация с алерголог, като наближи да раждам, но пак си ме е страх.

# 11
  • Мнения: 2 908
Az знам,че ако ти си резус - и бебето е - ,тогава е задължително да ти бият...ако ти си -,а бебето е +,няма от какво да се страхуваш-още повече,че са ти изследвали антителата.

# 12
  • Мнения: 1 896
Az знам,че ако ти си резус - и бебето е - ,тогава е задължително да ти бият...ако ти си -,а бебето е +,няма от какво да се страхуваш-още повече,че са ти изследвали антителата.

Oбратното е.
Ако майката е с Rh-, а бебето с Rh+ се поставя инжекцията с анти Д гамаглоболин.

# 13
  • Мнения: 1 210
Афродита - не се изказвай неподготвена.
В случая на бебе жени задължително е трябвало да й поставят ваксина.

Аз съм същия случай. Миналата година след спонтанен аборт и след кървене почти седмица (преди окончателно да загубя бебето) в Шейново дори и не знаеха за кръвната ми група - а това е първото, което трябва да направят. И понеже при аборт ваксината не се поема от ЗК си я купих, но по-важното беше че ако не бях информирана нямаше нищо да се случи. #Sniper
Сегашната бременност ми беше на тръни, защото според мен закъсняха с поставянето на инжекцията - бяха минали повече от 72 часа от прокървяването, а реално ми я сложиха след кюртажа.
За щастие досегашните ми изследвания са отрицателни за наличие на антитела. Но сами се сещата колко съм била спокойна по въпроса.

Сега ще трябва да проверя какво точно да направя, за да не я плащам тази ваксина. Преди пет години се траеше - беше само 10 лв, ама миналата се изръсих 180лв.

# 14
  • Мнения: 4 546
незнам какво да ти кажа. аз бях подготвена, че може да се правят на интересни и бях готова да си я купя ваксината. питах 100 пъти ще ми слагат ли. отговорът беше, че правели изследвания за антитела и ако има нужда - ще ми я бият. щом не ми биели, значи нямало нужда. един чудесен ден , около 17 часа, след като бяха изтекли въпросните 72, една сестра цъфна със спринцовка в ръката и ми заяви, че ще ми бие Анти-Дгамаглобулин. питах дали няма проблем след като са минали вече 72 часа. е, то за няколко часа разлика не било проблем  #Crazy сега не ми се мисли при следваща бременност как ще ми се свива сърцето да не стане беля.
забелязвам, че горе-долу по едно време сме били в болницата  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт