Дали това не е проблема?

  • 2 210
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте сладки мамита. От моя позната разбрах, че сте много готини тук във форума и помагате с каквото можете.
Ето и моя проблем.
Омъжена съм от 1 год. и съответно си искаме бебок. Но за сега само с искането си оставаме. Cry През 2005 направих аборт по мое желание. Може ли да е станало нещо и сега това да ми пречи да забременея? Ходила съм на прегледи, но гинекологът ми казва че освен една раничка нищо друго няма. Но не могат да махнат раничката,защото не съм раждала.
А може ли и тази раничка да пречи? Cry
Ще очаквам съветите ви? Tired Tired Tired Tired

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 19:49 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • Мнения: 569
Аз също не съм раждала, но миналата година ми обгориха раничка, след като се направиха необходимите изследвания. Според мен трябва да я лекуваш и след това да правите опити за бебе. Раничката по принцип не пречи на забременяването,нито има връзка и абортът, който си направила. Търси причините другаде и потърси съвет от друг лекар.

# 2
  • Мнения: 2 751
Най-вероятно причините са другъде.
А раничката може и да се гори преди раждане, но това преценява лекарят  Peace
Успех!

# 3
  • Мнения: 444
Здравей!
И аз правя опити за забременяване, правила съм и аборт по мое желание преди 5 години, раничката не би трябвало да пречи, отиди при друг доктор.

Пожелавам ти успех и дано скоро се похвалим с 2 чертички  Wink  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 335
Не, не е това.

# 5
  • Мнения: 4 700
Следила ли си овулация? Редовен ли ти е цикълът? Едва ли раничката е проблем zа zабременяване.

# 6
  • Мнения: 7 716
Надя, ориентирай се към клиника по стерилитет. Имаше ли някакви усложнения след аборта?

# 7
  • Мнения: 2 422
А спермограма правили ли сте newsm78

# 8
Надя, ориентирай се към клиника по стерилитет. Имаше ли някакви усложнения след аборта?

Никакви усложнения нямше.Тогава ми каза гинекологът,че съм имала малка раничка,която евентуално може да ми направи проблем по време на раждане като можела да прокърви. Ама то по време на самото раждане не мисля че само тя ще кърви.
Преди една година ходих на обстоен преглед с ехограф, за да видя има ли някакъв проблем. Тогава лекаря ми каза, че десния ми яйчник е леко уголемен,но това е нормално защото го има при повечето жени. Иначе ми каза че матката ми е добре,тръбите са нормални,тъй като му споменах че ще започвам опити за бебче. Правиха ми и други изследвания и всичко беше нормално. Но уви все още няма бебок.  Tired Tired Tired Tired Tired

# 9
  • Мнения: 4 700
А овулацията следиШ ли си я? Дали тръбите са нормални, не може да ти каже след преглед на ехограф. Ако са zапуШени, това не се вижда. Прави се цветна снимка. Хормони иzследвала ли си?

# 10
  • Мнения: 1 942
Защо да не пречи раничката? Моя позната след доста продължителни опити за забременяване се оказа, че именно раничката е пречела /може би има различни рани на лигавицата  newsm78/ Обгориха раничката и на 2-я месец забременя  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Защо да не пречи раничката?
Ами защото просто едното няма нищо общо с другото. На твоята позната какво точно са й обяснили? Аз за първи път чувам за раничка - пречка за забременяване Rolling Eyes Познавам толкова много жени с ранички, които са забременяли...

# 12
  • Мнения: 1 942
Защо да не пречи раничката?
Ами защото просто едното няма нищо общо с другото. На твоята позната какво точно са й обяснили? Аз за първи път чувам за раничка - пречка за забременяване Rolling Eyes Познавам толкова много жени с ранички, които са забременяли...

За киселинноста на средата на матката от раничката.

# 13
  • Мнения: 676
Аз също имах раничка, която ми изгориха преди малко повече от месец и доктора каза категорично, че би представлявало проблем при забременяване. Обясни ми също така, че има два уреда за изгаряне на ранички - за раждали и за нераждали жени. Така че мисля, че има значение....

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
За киселинноста на средата на матката от раничката.
Раничките се образуват от външната страна на маточната шийка и няма как да влияят на средата вътре в матката, където се имплантира оплодената яйцеклетка newsm78
Както и да е, важно е раничката да се следи и третира, ако се наложи, защото може да се влоши.

Общи условия

Активация на акаунт