някой запознат ли е на какво имаме право по здарвна каса

  • 886
  • 5
  •   1
Отговори
ако някой знае със сигурност,кое се поема от здравната каса,моля да сподели.По специално става въпрос като идем при гинеколог с направление кое ни се поема от ЗК.Тъй като лекарите често се правят на чукнати ,ще съм благодарна за всяка информация.

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
гинекологичен преглед, не задължително ехографски, цитонамазка. Това е. Но всичко е по преценка на гинеколога. Ако той реши ще минеш само с гинекологичен преглед. Затова и предварилтелно помисли при кого ще отидеш.

# 2
  • Мнения: 423
Вижте тук.
Става въпрос за майчино здравеопазване, ако съм разбрала правилно въпроса, а може би не съм.

А иначе, в какво ще се състои посещението при гинеколога в голяма степен зависи от причината за това посещение. Ако трябва да се направи нещо, което се плаща, обикновено лекарите предупреждават.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 10:50 от Na na

# 3
  • Мнения: 14 133
Зависи колко е сериозен доктора. Някой правят всякакви гимнастики, за да правят профилктичните прегледи, както трябва всяка година с цитонамзки, мамографски преглед или ехограф . Иначе касата поема цитономазка веднъж на две години + мануален преглед на гърдите всяка година.  Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 3 456
Зависи колко е сериозен доктора. Някой правят всякакви гимнастики, за да правят профилктичните прегледи, както трябва всяка година с цитонамзки, мамографски преглед или ехограф . Иначе касата поема цитономазка веднъж на две години + мануален преглед на гърдите всяка година.  Twisted Evil
Цитонамазка- веднъж на две години ?!? После тръбят, че профилактиката е най-доброто лечение...

# 5
  • Мнения: 191
Аз като забременях с второто дете и се записах на консултация в Тина Киркова лекарката започна да ме изнудва да плащам това и онова. Тогава проверих и на страницата на здравната каса имаше подробен списък какво се полага по здравна каса по време на бременност - за жени до 35 г, над 35 г. при рискови бременности и т.н. Не че като занесох списъка в кабинета някой ми обърна внимание - напротив лекарката така се развика, че най-мразела знаещи майки и тя преценявала какво се плаща и какво не.

Общи условия

Активация на акаунт