Бебчо ми отказва мляко с биберон

  • 478
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
 Здравейте, моят сладур е на 6.5 месеца, и от около месец отказва да се храни с биберон вече все по трудно ми става да го храня с шише. Давам мляко сама сутрин и вечер и то вечер го храня след като заспи, тогава единствено захапва биберона. Пробвах какво ли не и бисквити в млякото, и биберони сменях, и мляко сменях, но бебчо иска да се храни само с лъжичка. Пишете някои друг има ли съштия проблем и какво да го правя

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Имахме същия проблем, даже беше на вашата възраст. Смених шишета, биби, млеката, добавях бисквити, бишкоти, каша-не и не! Пробвах с чаша, с накрайници разни..Дори излизахме вечер навън само и само да се излъже да яде от шишето. .Докато имах търпение му давах млякото с лъжичка-трудно упражнение си беше. Отказах се, след известно време пробвах пак-яде точно седмица и пак отказа. От тогава му пласирам млякото в попарата, кашата, в зеленчуковите пюрета и така караме. Направо е влюбен в лъжицата! feeding

# 2
  • Мнения: 15
Сега малко се успокоих, че не сме само ние сме с този проблем и аз се опитвам със кашите да набавям млякото, но не знам дали са му достоен заместител, давам му от кашите "лека нощ" на Ганчев и те много му харесват, вече мисля и гриз да му правя с адаптирана мляко, просто да му разширя менюто.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Въобще не сте единичен случай, утре темата ти ще я прочетат повече мами и ще видиш, че е доста масово явление.
Аз му купувам разтворими каши, независимо дали са млечни или безмлечни, вместо с чиста вода му ги правя с АМ. Попарата пак така-АМ вместо чай.
Кашите на Ганчев или които и да е други "Лека нощ" няма как да са достоен заместител на цяло хранене с АМ, процента мляко в тях е малък. Аз такива готови каши в бурканче давам много рядко и то ако сме навън. Вкъщи винаги яде от разтворимите с АМ.

# 4
  • Мнения: 268
 вечер можеш да му дадеш и кисело мл.с бисквита,кремчета дом.приготвени,освен кашите newsm78

# 5
  • Мнения: 305
И моето дете отказа шишето и млякото като беше на 8 месеца.От тогава му приготвям за вечеря крем нишесте с АМ, грис или кус-кус.А вече я де и кисело мляко, но не желае да е с бисквити, а чисто без добавена захар или каквото и да е .

# 6
  • Мнения: 15
Искам да ви питам в домашните кремчета или гризта АМ до слагате предварително разтворен във вода или направо на прах, аз пробвах направо на прах но нещто не ми се разтвори добре.

# 7
  • Мнения: 2 908
Слагам го предварително разтворен във вода,просто защото като правя грис с вода и ми става доста гъста каша,която разреждам после с АМ,разтворено в преварена вода.

Общи условия

Активация на акаунт