Яйце с червен белтък?

  • 5 994
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Днес исках да направя кюфтета. Обаче като чукнах едно яйце за да омеся каймата бая се стреснах - имаше червен, кърваво червен белтък. Разбира се, изхвърлих го. Но колкото повече време минава, толкова повече се чудя - що за чудо беше това? Попадала съм на развалени яйца и това определено не миришеше на такова. Дали пък цветът не се дължи на смеските, с които хранят кокошките?  newsm78 Някой попадал ли е на такива яйца?

# 1
  • Мнения: 25 449
Явно са прекалили с това, с което постигат по-тъмния цвят на жълтъците. Аз досега съм попадала само на розови, но чак кърваво червено?  ooooh!
На твое място също бих го изхвърлила.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 21:02 от Как` Сийка

# 2
  • Мнения: 3 537
Червен белтък?! Shocked правилно ли разбрах, Не жълтък така ли?
На мен ми се е случвало мноого тъмен почти червен жълтък,ама белтък за пръв път чувам...много странно от какво ли  newsm78
То с какви ли не антибиотици и химии ги тъпчат пилетата дето ядем...... Sick

# 3
  • Мнения: 25 449
Упс! Не знам какво съм прочела, но разбрах, че става въпрос за жълтък.  Embarassed
А ако е белтък... Нямам думи!  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, за белтък става въпрос.
Аз не бях подадала нито на белтък, нито на жълтък с такава окраска... до днес Confused

# 5
  • Мнения: 34
Да, случвало ми се и на мен и то не веднъж - дори беше от домашна кокошка. В белтъка има примеси на кръв. Изхвърлям ги аз, разбира се. Може да е някакъв проблем на кокошката.

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 830
Никога не съм попадала на такова яйце, на твое място и аз бих го изхвърлила Peace

# 7
  • Мнения: 5 001
И аз не съм попадала на такова яйце....Може да спечели някой вуду конкурс такова чудо....

# 8
  • Мнения: 1 734
Аз също не съм виждала червен белтък, но съм попадала на яйце, купено от магазина като сурово, а се оказва сварено - странна работа  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 6 029
Как сварено  Shocked
Егаси...
Не съм виждала червени неща в яцата. Най-странното ми яйчено приключение е два жълтъка в едно яйце.

Общи условия

Активация на акаунт