Проблем с лумбалните прешлени

  • 23 800
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 076
Свекърва ми(64) има разместване/пропадане на лумбалните прешлени от над 20г.Може да е предизвикано от вдигане на тежко или и аз не знам от какво,но със сигурност не е лекувано.Търпяла,мазала се с каквото рекламират в момента...и така,докато толкова силно се влоши,че болките са нетърпими,а движението-почти невъзможно.Ние сме от Бургас и лечението,което тукашните лекари предписват,са хранителни добавки,успокоителни,които вече действат все по-кратко и "идете на някакви минерални бани".В момента пред мене е последното й рентгенологично изследване-доколкото мога да разчета,пише нещо като:
1.Данни за спондилоартрозни изменения на рентгенографираните прешлени от лумбоакрален сегмент на L5 2-3та степен
2.Спондилолистеза-задна
3.Тотално снижение на L4 към L5-Дископатия"и др.неща,които не разчитам.
Изцяло съм разочарована от нашите лекари,ще търсим спасение в София.Молбата ми е,ако някой е имал,или негов близък страда от подобно заболяване,да ми препоръча към кого да се обърна и да сподели опита си.Наясно съм,че това не замества консултацията с лекар,но може да ми даде ценна информация и идея от къде да започна и кого да търся.Тя страда постоянно и силно ,очите й са потъмнели от болка...Благодаря предварително! Cry  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Доколкото мога да си направя заключение от рентгенографията - нещата са много напреднали и лечението ще е насочено само към облекчаване на болките - физиотерапи, лекарства - укрепващи хрущяла, противовъзпалителни, обезболяващи. Да не вдига тежко в никакъв случай.
Успех Peace

# 2
  • Мнения: 4 076
Какво тежко,тя себе си едва вдига...Чувала съм за Павел баня,за калните бани в Поморие че помагат,но не съм лекар и не мога да преценя в нейното състояние дали ще са полезни или напротив.Поръчахме от САЩ хранителната добавка Флексамин по съвет на лекаря,но като чета упътването,помага за ставни болки,за тежкоподвижни хора със свръхтегло,но нищо за гръбначния стълб.Физиотерапия-масажи,нагревки,доколкото знам,това представлява-не й е назначавана.Отново по мнение на лекаря й операциите на гръбначен стълб били със съмнителен ефект.Затова ще търсим второ,трето мнение...и съвет от препатили.

# 3
  • Мнения: 17 402
Спасението й във физиотерапията, но не веднъж годишно и евентуално лумбостат( колан) заради листезата. Павел баня- да! Операциите са безсмислени и  според мен. ОСтеометрия правена ли е, вероятно има и остеопороза.

# 4
  • Мнения: 4 076
Спасението й във физиотерапията, но не веднъж годишно и евентуално лумбостат( колан) заради листезата. Павел баня- да! Операциите са безсмислени и  според мен. ОСтеометрия правена ли е, вероятно има и остеопороза.
Плътността на костите й е много добра,направо да не повярваш.А този колан-лумбостат какво представлява?
Записахме я за санаториума във Ветренските минерални бани,ако сте чували;не е проблем и станцията в Поморие;луга пък колкото щеш на солниците,на две крачки от града.

# 5
  • Мнения: 17 402
ТОва е колан, който осигурява стабилност на лумбалните прешлени. ТРябва да се изпише от лекар(физиотерапевт)

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
На какъв апарат е правена остеометрията и ако е на пррешлени, показана ли е плътността на всеки от прешлените поотделно? Ако има смачкан прешлен, това повишава изкуствено стойността на костната плътности и не дава реална информация.

# 7
  • Мнения: 4 076
На какъв апарат е правена остеометрията и ако е на пррешлени, показана ли е плътността на всеки от прешлените поотделно? Ако има смачкан прешлен, това повишава изкуствено стойността на костната плътности и не дава реална информация.
Остеометрията е правена на скенер и не е показана плътността на всеки прешлен поотделно.Нивото на калция е било много високо.Аз лично не присъствах,това е по думите на болната.
лекарства - укрепващи хрущяла, противовъзпалителни,
Виждам някаква надежда в този вид лекарства,които до сега не са й били предписвани.Периодично й удрят обезболяващи-всеки път,когато помоли.В момента е с такива,за да може да се порадва на внучетата си,които й пратих на гости.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
Лекарствата, по-точно хранителни добавки, укрепващи хрущяля имат много добър ефект, но не веднага. В зависимост от вида на препарата се правят курсове през годината. Противовъзпалителните, са познати на всички -  Диклофенак, Афламил, Аулин и доста други. Добре, при положение че ще ги пие дълго време, да взима лекарства, презпазващи лигавицата на стомаха.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само да спомена и Баня (Карловско), като добра дестинация за лечение/профилактиране на подобен род болки.

# 10
  • Мнения: 4 076
Ще имам предвид всичко,за което ме съветвате  bouquet.Наш роднина вече й е запазил час за някаква клиника в "Младост",съжалявам,забравих й името;където на място правят всякакви изследвания,преглеждат,оперират.
Дано помогнат!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 783
Успех! Peace

# 12
  • Мнения: 4 076
Благодаря!Бъдете здрави! Peace

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще имам предвид всичко,за което ме съветвате  bouquet.Наш роднина вече й е запазил час за някаква клиника в "Младост",съжалявам,забравих й името;където на място правят всякакви изследвания,преглеждат,оперират.
Дано помогнат!

да не е "Св. Панталеймон"?

# 14
  • Мнения: 4 076
Да,точно "Св. Панталеймон"-дано са добри.

Общи условия

Активация на акаунт