готвене на пара в стерилизатора

  • 543
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
когато ми подариха стерилизатора за микровълнова,ми го похвалиха колко бил многофункционален-сега ще си стерилизирам,после ще варя зеленчуци на пара в него.ако имате идея как и за колко време става този номер със зеленчуците,моля да ми споделите Peaceи още нещо-знае ли някой как микровълните действат на витамините и микроелементите на зеленчуците Thinkingабе изобщо става ли стерилизатора да се използва с тази цел newsm78

# 1
  • Мнения: 508
Аз лично не бих го използвала за тази цел. Все пак целта не е да стерилизираш зеленчуците, а да ги свариш на пара. Според мен се вдига прекалено висока температура. След като стопих пластмасова играчка за 2 мин. newsm78
Продават в магазините решетки за варене на пара и една обикновенна тенджера ще ти свърши работа.

# 2
  • Мнения: 4 451
За първи път чувам, че стерилизатора се ползва за варене на зеленчуци. Shocked
И аз стопих пластмасова играчка в него. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 125
Аз го използвах днес за първи път и останах доволна. Зеленчуците се свариха за около 15 мин., но не бих го използвала твърде често. По- принцип вара на пара с решетка.

# 4
  • Мнения: 6 441
И аз не бих те препоръчала да готвиш на него.Решетка и тенджера са по-доброто решение.А за полезността и витамините ще си позволя да споделя,че мислч,че е по-нездравословно да се готви в миковълнова.

# 5
  • Мнения: 19 296
аз също не бих ти препопръчала да го ползваш за варене на зеленчуци.чела съм,че се загубват полезните състваки от храната при готвенето на мирковълнова.

# 6
  • Мнения: 1 167
По принцип тази опция е възможна, но аз знам за ел.стерелизатора на NUK , който може да се ползва и за тази цел. Спеециално за този в микровълновата, не ми се струва удачен вариант newsm78 Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 8 280
Офф:
Къде видяхте високата температура в серилизатора?... я питайте д-р Нивеа да ви обясни как стерилизатора за MW не става за целта, т.к. не може да достигне 100град
Това бе отноворено на въпроса ми, защо не одобрява стерилизаирането в MW

По темата:
Има уреди за готвене на пара в MW, според мен няма конструктивни различия от стерилизатора за MW.
Аз съм за... и скоро ще го пробвам.
За протокола готвя с MW, единственото което не може да се прави вътре е тесто/печива и т.к. това не се яде в къщи не ми липсва класическата фурна.
Мисля, че имаше теми назад по въпроса

# 8
  • Мнения: 188
Офф:
Къде видяхте високата температура в серилизатора?... я питайте д-р Нивеа да ви обясни как стерилизатора за MW не става за целта, т.к. не може да достигне 100град
Това бе отноворено на въпроса ми, защо не одобрява стерилизаирането в MW


Защо да не може да вдигне 100градуса. Я сложи една чаша с вода и я пусни на максимална мощност за няклко минути, не само ще заври, но ако е за по-дълго ще се изпари.
На този принцип действат серилизаторите за микровеле. Слага се точно определено количество вода, при определена мощност, за определено време.
Ако нищо не ставаше, шишетата нямаше да са мокри, а и нямаше да има стопени играчки  Wink

# 9
  • Мнения: 873
.Решетка и тенджера са по-доброто решение.А за полезността и витамините ще си позволя да споделя,че мислч,че е по-нездравословно да се готви в миковълнова.
имам такава решетка,още не съм я използвала.за витамините-и аз имах подобни подозрения Peaceмай скоро ще му търся нов собственик на стерилизатора или ще го архивирам някъде Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 8 280
Офф:
Къде видяхте високата температура в серилизатора?... я питайте д-р Нивеа да ви обясни как стерилизатора за MW не става за целта, т.к. не може да достигне 100град
Това бе отноворено на въпроса ми, защо не одобрява стерилизаирането в MW


Защо да не може да вдигне 100градуса. Я сложи една чаша с вода и я пусни на максимална мощност за няклко минути, не само ще заври, но ако е за по-дълго ще се изпари.
На този принцип действат серилизаторите за микровеле. Слага се точно определено количество вода, при определена мощност, за определено време.
Ако нищо не ставаше, шишетата нямаше да са мокри, а и нямаше да има стопени играчки  Wink

Аз знам че може даже бомба става вътре, ако прекалиш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт