Вече съвсем се обърках!!!

  • 620
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте мами,
В следствие на информацията, която прочетох относно захранването,реших, че ще захраня бебка, когато стане не 4мес със зеленчуково пюре( картоф или морков). Да, обаче преди няколко дни бяхме на консултация( бебка стана на 3мес.) и педито каза, че вече е време( понеже сме на АМ) да я захраня с плодово пюре.  Confused Мъжът ми, понеже е голям ентусиаст, веднага купи "тиква с ябълки" на Хип, на етикета пише "от 4-х месец" ( което според мен значи от 4-я месец, т.е. след като навърши 3м),а тук в описанието на пюретата, съм го срещала в списъка на тези, които са за след 4-я месец,( кое е правилното според вас?) и вече съвсем се обърках. ooooh! Сега се чудя какво да правя newsm78. Да започна ли да захранвам сега с плодово напр. това на Хип или да търся друго,( ако то наистина е за след 4м.) или да направя така както първоначално бях решила - след 4-я месец със зеленчуково, пък ще видя как ще се разбера с педито???

# 1
  • Мнения: 27 524
Месецът, обозначен на етикета, винаги означава навършените месеци. Т.е. в случая пюрето на Хип е от започнат 5-ти месец. Захранването е добре да започне след навършени 4, както сте си решили и преди това. И педиатърката ви не е права, изкачкай още един месец.
За мен по-правилно е да се захрани с плодово, но и зеленчуково е ок.
Започва се с пюре само от един плод или зеленчук, не смесено. После може от два, от три и така нататък.

# 2
  • Мнения: 4 784
Според мен е за след 4 навършени месеца, т.е. още ви е рано, но и без това няма за къде да бързате със захранването и да купуваш веднага друго пюре. Това, което педиатърката ви е казала - да започвате е масова и остаряла практика в БГ. Спокойно можеш да изчакаш още поне месец  Peace

# 3
  • Мнения: 1 467
Прави са момичетата  Peace

# 4
  • Мнения: 438
Ако изчакаш още един месец ще бъде много добре,а ако още поне 1 ще направиш голямо добро за детето си.Педиатъркта ти не е права.Не приемам на 3 месечно бебе току що започнало малко от малко да разбира да му се дава пюре! аз захраних на 5 м и при следващо ще изчакам чак до 6 1/2 м - 7м . Купих си преди време една книга та там дават съвет на 4 м да се дава риба треска  #Crazy Разрови се в библиотека има много материал по въпроса.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 586
Това ,което пише на етикета според мен означава след навършени 4 месеца тоест от началото на 5ия.Аз лично по препоръка на педито започнах да му давам по няколко лъжички сутрин към 10.30 плодово за да свикне с консистенцията и сле Peaceд това го захраних но със зеленчуково.

# 6
  • Мнения: 5 940
По-добре си захрани при навършени четири месеца. Аз вече само кимам като ми каже нещо педиатърката и си правя каквото искам. В България почти всички педиатри са за по-ранното захранване, така че по-добра няма да намеря. Може да имат своите основания-например при желязодефицитна анемия на майката по време на бременността, запасите на желязо при детето се изчерпват по-бързо. Според мен и да захраниш с плодово пюре, няма да направиш чак толкова голяма и фатална грешка, но определено един месец търпение не е излишно.

# 7
  • Мнения: 199
Да, аз имах такава анемия през бременността, но нали уж в АМ има всичко необходимо за бебето ???

# 8
  • Мнения: 27 524
Има. Каква е връзката с твоята анемия и АМ?

# 9
  • Мнения: 5 940
Не знам, не съм правила сравнителен анализ на желязото в млякото и в други хранителни продукти. Мисля, че имаше подобни теми, в които майките доказваха, че дори при захранване с месо, приемът на желязо е същият, какъвто е при хранене само с адаптирано мляко. Сигурно степента на усвоимост е различна.  Това им е основният аргумент на нашите педиатри, на мен ми звучи донякъде разумно, ако наистина желязото в млякото не е достатъчно.  Аз също съм доста объркана от толкова много информация. Синът ми е на пет месеца и половина, захраних го преди месец и половина със зеленчуково пюре. Нарочно избрах някакъв среден вариант-навършени шест месеца ми се струваше прекалено отлагане, а три много рано. За 40 дни сок да не говорим, както ме съветваше моята педиатърка. Той ,наш Иво, така виеше тогава от колики, че само сок му трябваше.

# 10
  • Мнения: 5 940
Блонди, аргументът на нашите педиатри е, че по време на бременността детето черпи желязо от майчиния организъм и когато майката е направила подобна анемия, желязото, набавено по време на бременността бързо се изчерпва. Вчера в едно списание ,"9 месеца" , двама неонатолози застъпваха тази теза. Явно според тях желязото в кърмата или адаптираното мляко не е достатъчно.

# 11
  • Мнения: 199
Аз затова се обърках толкова много вече! Има страшно много материали на тази тема - ранно захранване, късно захранване... недостатъчно желязо в АМ, от друга страна пък да не се натоварва стомахчето толкова рано...

# 12
  • Мнения: 27 524
Аха, разбрах.  Simple Smile
Приси, желязо няма нито в плодовите, нито в зеленчуковите пюрета. За жълтък и месо, надявам се, не премисляш вариантите отсега  Grinning
Има АМ с повече желязо, мисля, че НАН беше такова, но не видях детето ти да има проблем с желязото. В АМ наистина има достатъчно. Не се притеснявай и определено изчакай още един месец. След това ще е по-лесно и за двама ви и милион пъти по-добре за него  Peace

# 13
  • Мнения: 508
Аз бих изчала още един месец. Нищо няма да му стане на детето. Моя педиатър е на мнение, че на АМ може да и до 6-я месец. Децата вече не пият Бебе 0 и Бебе 1 Wink

# 14
  • Мнения: 1 217
И Калоян е на АМ от 2-я месец,но захраних посредата на 5-я месец!
С пюре от тиква.

Общи условия

Активация на акаунт