За противозачатъчните,спиралата Мирена...мнения и опит

  • 3 922
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,

пускам темичка за противозачатъчните, надявайки се че ще има интерес от ваша страна.Много ми се иска ако може всеки да сподели своя опит и мнение по темата.

Аз започвам първа.
След раждането на децата разбира се дойде и решението за "защитата".Ако прочетете отчаяната ми тема: как се справяте с 15 месечни" ще си обясните защо. Laughing
И така след консултации и допитване се реших на хормоналната спирала Мирена.Сега, след близо 8 месеца обаче, започвам да обмислям дали да не я махам.Защото:
надебелях цели 10 кила за  8 месеца а бях на гордите 2 килограма разстояние от пред-забремнялото си ниво,
косата ми определено не е в отлично състояние
гърдите - ужас.толкова не са ме боляли дори по време на бременността
най=гадното : подува ми се тялото от вода и приличам на кошмар #Cussing out

като прибавим корема , наследство от бременността с близнаци и това написано по =горе съм една картинка. EmbarassedНе само че нямам желание за секс , ами и като се знам и видя как съм и умира всичко #2gunfire


Как е при вас? Има ли някой със същите проблеми и влияние от Мирена.Какво е мнението ви?
Чакам с нетърпение нови попълнения

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 15:59 от Zwillinge

# 1
  • Мнения: 5 362
Ами махни я тогава.Явно не е за теб този начин на предпазване.
Сега всеки ще ти каже от какво е много доволен,та да започна Wink
Пила съм Регулон - орален контрацептив.Мнооого съм доволна Peace

# 2
  • Мнения: 14 133
Аз се предпазвам с противозачатъчни. В момента съм на Линдинет. Нямам проблеми. Не съм напълняла. Няма страничини ефекти.Преди бремеността ползвах и други марки. Не съм пробвала спирала. Доки е абсолютно против да ми постави.  Naughty Не била подходяща за организма ми. Явно и при теб е така. Късмет!!!  Heart Eyes  bouquet

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 238
Преди да забременея пиех Диане 35,много добре ми действаше,бюста,косата и кожата ми бяха супер,не съм качвала килограми,но различните контрацептиви на различни хора действат по различен начин,така че трябва да намериш най добрия за теб.

# 4
  • Мнения: 1 121
Преди да забременея пиех Логест и бях много доволна от тях. Сега не пия нищо, не се пазим много-много... пък каквото стане Wink
Аз на твое място бих свалила спиралата. Защо не обсъдиш с лекаря си преминаването към ОК?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 585
Преди да забременея, пиех  Ясмин главно заради поликистозни яйчници и респективно нередовен цикъл, а и за контрацепция. Не съм имала абсолютно никакви странични реакции и смятам като спра да кърмя, да ги започна отново. Peace

# 6
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Преди да забременея, пиех  Ясмин главно заради поликистозни яйчници и респективно нередовен цикъл, а и за контрацепция. Не съм имала абсолютно никакви странични реакции
И при мен беше така. Сега, обаче, се страхувам да ги започна пак, понеже не се преоръчват за жени, които пушат  Embarassed. А и заради разните му там рискове от рак на гърдата  Rolling Eyes.
Иначе (освен основния им ефект) ми действаха много добре, особено на кожата и теглото.

# 7
  • Мнения: 14 133

И при мен беше така. Сега, обаче, се страхувам да ги започна пак, понеже не се преоръчват за жени, които пушат  Embarassed. А и заради разните му там рискове от рак на гърдата  Rolling Eyes.
Иначе (освен основния им ефект) ми действаха много добре, особено на кожата и теглото.
За пушенето е за жени над 35год. Рискът от рак на гърдата е нищожен.

# 8
  • Мнения: 520
Пиех Цилест. Регулира ми цикъла, нямаше никакви странични реакции при мен.

# 9
  • Мнения: 98
Преди да забременея пиех Жанин,но малко се изнервях всеки ден телефона ми да ми напомня кога трябва да си изпия хапчето.Сега след като родих си сложих спирала-Copper-T-и съм по-доволна и по-спокойна,но все пак изборът си е твой и на твоя гинеколог.Успех!

# 10
  • Мнения: 2 309
и на мен ми изписаха Ясмина, заради поликистозни яйчници. не съм ги почнала още, притеснявах се от странични ефекти. радвам се да прочета, че няма.

# 11
  • Мнения: 2 131
Аз преди да забременея съм пила Жанин - бях доволна, нямаше лоши странични ефекти. Повлия благоприятно на обилната ми и болезнена менструация. Сега мисля пак да ги започна.

# 12
  • Мнения: 11
Здравейте Мами.Никога до сега не съм писала във форумите.Казвам се Теди от Бургас 34 годишна.Предварително Благодаря на всички които решат да ми отговорят.Имам следния проблем- от една година съм със спирала Мирена.Освен че ми намаля цикъла нямам с какво друго да я похваля.Ужасно много ми се наду корема,имам косопад а да ни ви говоря за пъпките които ми излизат освен по лицето , но и по цялото тяло.Моля ви отчаяно дайте ми съвет.Имали други с подобни проблеми или аз само съм с оплаквания. Cry

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Преди да забременея пиех противозачатъчни може ни 5-6 год. Бях доволна, с изключение на последните - Линдинет 25, имах чувството, че много се потя от тях, а хем започнах да ги пия зимата.  Crazy #Crazy ooooh!

За Мирена - с такава спирала съм от 4 месеца. По никакъв начин не я чувствам, нямам никакви странични ефекти. Първите 2 месеца все още кърмих - промяна в килограмите ми не е минала. От 2 месеца съм на диета - за сега върви отлично, 10 кг. свалих.  Т.е. Мирена при мен по никакъв начин не влия на килограмите:peace:

Чудя се - сигурна ли си, че тези симптоми са точно от спиралата? Просто хормоните наистина са в много минимални количества, а и все пак действат локално.  Thinking Ако искаш я махни все пак, но тогава не мисля, че противозачатъчните ще са добро решение. Те са много по-високо дозирани и, ако наистина тези симптоми се дължат на Мирена, не мисля, че хапчетата ще ти се отразят добре.

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ще я следя темата с голям интерес-точно бях се навила да си слагам Мирена след месец два.

Общи условия

Активация на акаунт