Не иска да засуче! Помогнете!

  • 972
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 235
Добра вечер, мили кърмещи майчета!  Simple Smile

Имам нужда от вашата помощ. Пиша от името на моя приятелка, която вчера по обяд роди малката си принцеска Рая. Проблема при тях е, че на малката до днес на обед е била под наблюдение и е хранена от шише. След като да я дали на майката, не иска да засуче от гърдата, а от шишето си яде. Като я сложи на гърда отваря широко уста, лапа зърното, но не суче и почва да плаче.
Моля, ако знаете как може да се справят с този проблем пишете.
Предварително Ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен ще свикне за 1 ден не може да се отбие. Аз раждах със секцио и ми я дадоха на 3-тия ден и първите пъти не знаеше точно как да засуче и сучеше съвсем помалко и после я дохранваха със шише, но след няколко опита свикна. Кажи на майката само да е спокойна и търпелива с бебето, защото то ще усети тя ако е изнервена и то ще буде напрегнато.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
още нещо се сетих, нека да изцежда малко кърма в устичката му, за да разбере за какво става въпрос.

# 3
  • Мнения: 865
Често поставяне на гърдата.И да,трикът с изцеждането на кърма в устенцата е добър.Също ако са и препълнени гърдите има вероятност да не засуче бебето,да поизцежда предварително/само ако има нужда/малко и тогава  да предлага гърдата.

# 4
Nepriatno. No shte svikne municheto. Uporstvo e nujno i turpenie. Ne e strashno, ako se dohranva bebeto , no vajnoto e da ne e ot shishe. Po-dobre, ako ne iska da suche da iztzejda po malko kurma i da hrani bebence s lujichka dokato svikne, a tia neminuemo shte svikne.
Uspeh

# 5
  • София
  • Мнения: 1 235
Благодаря ви за отговорите! Hug
И аз й предложих да изцеди малко в устичката, ама тя милата така се е притеснила и не може да изцеди нищо. Още не се е научила как да го прави. И аз се надявам да устиска и да има търпението малката да започне да си яде от нея.

# 6
  • Мнения: 9 467
Да и е жива и здрава дъщеричката!  bouquet
Да-трудно и е да изцеди защото липсва рефлекса на потичане, който се задейства от бебето. И аз бях така в началото...просто по-често да я слага на гърда-ако ще и през час-това не вреди на бебка Wink
И ако не я свикне със биберон-залъгалка най-добре Peace
Успех!   Hug

# 7
  • Мнения: 114
Хм, има няколко възможни сценария. По принцип в родилните домове в БГ така или иначе първите захранвания на новородените са с шише. Така че на практика всяко бебе се запознава първо с шишето, а те са и едни коварни шишета с едни голееееми дупки от безбройните пъти стерилизация и бебето не просто дърпа от шишето, а то само се излива в гърлото му. Но, добрата новина е, че бебета имат сукателен рефлекс и би трябвало рано или късно той да се отключи. Не познавам случая на твоята приятелка, но знам, че бебета, които се раждат доста по-малки или болни, или се разболяват веднага след раждането и тогава сукателният рефлекс се осуетява, но не изчезва и ще трябва време. Моите препоръки:
1. Наистина често слагане на гърдата, при всяко проплакване, дори и да не става сукане, близването на зърното също го стимулира
2. Би могло да се прави компресия на гърдата, така че да се улеснява притока на млякото към устата на бебчето
3. Поставянето на бебето също има значение за възможността му да засуче
4. Може би и трябва помпа, с която да поддържа притока на кърма в периода, докато бебчето се адаптира към сукането. Знам, че се препоръчва цедене на 2.5 - 3 часа - понякога в болницата има помпа, да се обърне към болничния персонал, или просто някой да и занесе помпа, на Авент ръчната никак не е лоша.
5. в този случай, за да не се обърква бебка е добре да се избягват биберони залъгалки и шишета
Погледни в Библиотеката "Всичко за кърменето е тук..." и може да си харесаш и още неща, за да ги кажеш на своята приятелка. Също така си спомням, че аз много гушках бебето си в този период, настоявах да си я гледам аз и да спи при мен и си спомням, че нищо друго не ми идваше наум, освен да я гушкам и да я държа на гърдите си.
С една дума казано - окуражи твоята приятелка да се пробва и засега да не приема, че ще се хранят с шише.
За другите възможни сценарии сега няма да говорим Simple Smile

# 8
  • Мнения: 545
На мен също ми взеха дъщеричката за наблюдение и я бяха захранили.В резултат тя се чудеше какво е то гърда и какво да прави с нея!Може да изцеди малко мляко/коластра в устичката на бебо,да го слага на всеки час на гърдата,но ако иска да кърми,въобще да не му дава шише повече!Моята Лора изкара 24ч изцяло на гърдите ми,докато разбра какво й давам!
Успех на приятелката ти! Peace
ппЩом има сукателен рефлекс,няма страшно!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 235
MTV, ProektoMama, deni-k, благодаря Ви! Heart Eyes

Чух се с майчето по обяд, малката още не е засукала, но тя е успяла да изтиска коластра в устичката й. Не ми звучеше песимистично, което ме радва.Силно се надявам да успеят възможно най-скоро. Каквото зависи от мен ще помагам.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 440
Надявам се да успеят! Peace
И двете ми дъщерички бяха при мен 24 часа след раждането,като съответно вече бяха захранени,но успяха да се научат да сучат.

# 12
  • София
  • Мнения: 672
Имах същия проблем точно преди една седмица -

Изписаха ни (3 дена след раждането), още нямах кърма, бебето ядеше от шише.

На следващия ден вече имах - с помпата помпах да отпуша каналите, а бебето не засукваше. Дадох му кърмата от шише (!!!) На следващата сутрин, като беше гладен (не беше ял 6 часа) го метнах на гърдата и след 10 минутна игра, засука.

Още засуква трудно понякога (особено на едната ми гърда). Тогава изтисквам малко с помпата и му капвам няколко капчици от високо със шишето (без да му давам шишето) за да се сети за какво иде реч. Така следващия път като го сложа на гърдата засуква.

Да ви е жива и здрава госпожицата!

# 13
  • Мнения: 3 760
Нека да се опита да накърми бебето докато то спи - леко да потърка бузата му и устата със зърното, ако може да изцеди няколко капки...
Непременно я успокой! Бебетата, особено ако са недоносени, се нуждаят от време, за да се научат да сучат. Никое бебе не се ражда научено, но пък се учат бързо. Нека тя не му дава шишето или поне да го прави следа като няколко пъти е предлагала гърда  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 235
Момичета, сега се чух с майчето, малката е почнала да суче!  Grinning Разковничето е било силиконово зърно. Party

Общи условия

Активация на акаунт