Пак за тоя скапан цикъл?

  • 3 944
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте на всички.Първо искам да се извиня,че не съм със собствения си ник,но това е поради простата причина,че много хора знаят,че пиша във форума,а също така и много ме познават и няма да ми е приятно да разберат за мойте проблеми и после да ме разпитват.Та да карам по същество - питанката ми е свързана с този моя цикъл,дето вече не разбирам има ли го или го няма и незнам кво да правя.Хора,цикъла ми се губи от 2-2.5 месеца и вече съм изпаднала в истерия.Не съм бременна.Всеки път като ходя при моята лекарка все едно и също - нищо ти няма и до там.Пускаме изследвания,правим струваме и пак нищо.Само ме тъпче с някви смотани антибиотици и това е.Другото нещо,което много ме притеснява е,че имам някво течение или по-скоро секрет не знам как точно да го нарека,който според мен ми е в изобилие,дори понякога е придружен с неприятна миризма,дори и по 200 пъти на ден да се къпя и промивки да правя пак не се оправя.Свършат ли антибиотиците и глобулите дето са ми изписали и пак всичко тръгва по-старому.Всеки път като пускам изследвания те все излизат стерилни,а аз пак продължавам да си ги имам налице тия проблеми.Приемам предложения всякакви,че вече тотално съм се отчаяла и само глупости почвам да си мисля.Съжалявам за дългия пост и благодаря на всички ви,които ще пишете   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Да не пазиш някакви диети и да слабееш  Thinking Ако е така, не се учудвай, че цикълът ти е нередовен.
Гинеколожката правила ли ти е хормонални изследвания?
А за теченията с миризма - като казваш, че резултатите са стерилни, предполагам имаш предвид, че ти е пускала микробиологични изследвания? А партньорът ти лекува ли се с теб?

# 2
  • Мнения: 945
Освен течение имаш ли парене? Аz винаги съм имала някакво мириzливо течение, но колкото лекари съм питала, са ми каzвали, че всяка жена има и докато не се промени иzведнъж или пък не почне парене, да не се притеснявам. А колкото и неприятно да zвучи, каквото и да zавиеш на влажно място при температура около 38 градуса, се вмирисва. (съжалявам zа подробностите)

Колкото до не идването... тя би трябвало вече да ти даде хапченца, zа да ти дойде, после ско продължава нередовния цикъл да почне да търси причината... Нещо не ми харесва таzи лекарка... А и zащо ако реzултатите ти са негативни ти дава антибиотици? Какво толкова мори?  newsm78

# 3
Почвам подред: Н а т и, нито пазя диети,нито се ограничавам в каквато и да е било храна,даже напротив ям си като за световно.
Хормонални изследвания още не ми е правила,но вчера се съветвах с няколко познати и те ми казаха този път задължително да ги направя.Относно теченията става въпрос за микробиологични и винаги пише,че са стерилни бля-бля,не се изолираха никакви микроорганизми.Относно патрньора ми - да винаги се лекува с мен.Тъй като една тъпа идиотка,дето ходих при нея за първи път на гинеколог,ми каза,че всички тия проблеми ми били от гаджето ми и аз кат ударих един рев,та са скъсах.Да поясня,че правим секс без презерватив.И отиваме на следващия ден и правим всички възможни изследвания на моя приятел,даже и на уролог ходи и там му казват,че нищо му няма,изследванията абсолютно стерилни и всеки път така.
:Geri:.,парене нямам,или дори и да имам това се случва много рядко.А относно миризмите - те по някой път са си направо отврат и вече в чудо се виждам.Правих,струвах,нямате си и на идея,колкото глобули съм си набутала на онва място,ама файда.Свършат ли хапчетата максимум два дена след тях всичко си започва постарому.А относно лекарката вече незнам с кой да я сменя.Незнам и незнам кво мори обаче на мен вече взе да ми писва и то яко.Тея антибиотици скапани най-накрая ще вземат да окажат някво влияние и ше трябва да и счупа главата после.Ако някой може да ми препоръча някой лекар,който да е достатъчно кадърен
и да намери решение на проблема веднъж-завинаги ще съм му много благодарна.Препоръчително е да е от Пловдив.Благодаря ви момичета   bouquet Извинявам се пак за дългия пост.

# 4
  • Мнения: 146
Както го описваш, част от проблема може да е гинекологичен (хормонален дисбаланс, инфекция), но част може и да не е, особено ако имаш известна степен на затлъстяване или неправилна диета, повишена кръвна захар и др...

# 5
  • Мнения: 1 335
По отношение на ЛИПСАТА НА ЦИКЪЛ: Изследване на репродуктивните хормони - задължително. Изписването на медикаменти без изследване и резултати е най-малко НЕПРОФЕСИОНАЛНО.
АНТИБИОТИЦИТЕ: Съсипват влагалищната среда. Завъждаш гъби. Развива се и резистентност, което прави "лечението" безсмислено.
ТЕЧЕНИЕТО: Най-вероятно се касае за гъби и неблагоприятна среда.
ПРОМИВКИТЕ: Само влошават нещата. 1. Ако използваш дамски душ, то той трябва да е стерилизиран, което в домашни условия е невъзможно. 2. Честите промивки нарушават PH на влагалището. Остави рекламите на продуктите за интимна хигиена. Всичко, което се използва твърде често има обратен ефект в един момент.
Направи хормонално изследване.
Направи микробиология с антобиограма.
Смени си гинеколожката.
Виж в белия списък за Пловдив за лекар

# 6
  • Мнения: 2 090
1-скоро цитонамазка вземали ли са ти!-Много е важно
2-освен посявка на секрета ,правено ли е макроскопско изследване-на микроскоп се гледа за трихомони,Gardnerella ,гъби
3-хормонални изсл
Важно е и кой ти взима секрета и кой го изследва!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Ще ме прощавате, но няма нормално миризливо течение  Stop

По отношение на ЛИПСАТА НА ЦИКЪЛ: Изследване на репродуктивните хормони - задължително.

АНТИБИОТИЦИТЕ: Съсипват влагалищната среда. Завъждаш гъби. Развива се и резистентност, което прави "лечението" безсмислено.
ТЕЧЕНИЕТО: Най-вероятно се касае за гъби и неблагоприятна среда.

Смени си гинеколожката.

Това е и моето мнение!

# 8
  • Мнения: 254
По отношение на ЛИПСАТА НА ЦИКЪЛ: Изследване на репродуктивните хормони - задължително. Изписването на медикаменти без изследване и резултати е най-малко НЕПРОФЕСИОНАЛНО.
АНТИБИОТИЦИТЕ: Съсипват влагалищната среда. Завъждаш гъби. Развива се и резистентност, което прави "лечението" безсмислено.
ТЕЧЕНИЕТО: Най-вероятно се касае за гъби и неблагоприятна среда.
ПРОМИВКИТЕ: Само влошават нещата. 1. Ако използваш дамски душ, то той трябва да е стерилизиран, което в домашни условия е невъзможно. 2. Честите промивки нарушават PH на влагалището. Остави рекламите на продуктите за интимна хигиена. Всичко, което се използва твърде често има обратен ефект в един момент.
Направи хормонално изследване.
Направи микробиология с антобиограма.
Смени си гинеколожката.
Виж в белия списък за Пловдив за лекар
Плюс това, което ти пишат Мама Ирина и Нати! Naughty
Или избери много добър лекар от Пловдив, или си запиши час за добър лекар в София ( виж бял списък), които работи със смислени лаборатории и специалисти ( имам такъв - ако искаш пиши на ЛС)! Naughty

# 9
Благодаря на всички ви за мненията   bouquet Всички ми потвърдихте точно това,което мисля и аз: 1.да се направи хормонално изследване, 2.да се назначи свястно лечение или да се смени лекарката.На този етап това,което ще направя първо е да направя изследването и тогава ще му мисля нататъка как ще процедирам.Благодаря ви още веднъж   bouquet

# 10
  • Мнения: 7
Благодаря на всички ви за мненията   bouquet Всички ми потвърдихте точно това,което мисля и аз: 1.да се направи хормонално изследване, 2.да се назначи свястно лечение или да се смени лекарката.На този етап това,което ще направя първо е да направя изследването и тогава ще му мисля нататъка как ще процедирам.Благодаря ви още веднъж   bouquet
4470Здравейте,преди години имах подобен проблем и една приятелка ми донесе книжка на руски език от някакъв професор относно меда,ябълковият оцет и водораслите.Правих си тампони със захаросан мед 10 вечери подред и ефектът беше поразителен. Медът не се смесва с нищо, слага се чист!

# 11
Здравей,
Не съм експерт, но и на мен ми се е случвало подобно нещо. Преди години цикъла ми не дойде 3 месеца. Причината- емоционален стрес. Накуп в един месец ми се събраха катастрофа(отървах се с уплаха) и дядо ми почина. Слава богу, попаднах на лекарка, която ме разпита добре и щом разбра как стоят нещата ми каза да почакаме. И така лятото отидох на море, починах си хубаво и нещата си дойдоха по местата.
Подобен случай имаше и моя приятелка след неприятно изживяване.
По късно през годините също ми се случи да ми закъснее с месеци цикъла. Оказа се че съм отслабнала 2-3 килограма и макар че се тъпчех като прасе по мое мнение, това се е оказало решаващо, защото и без това нямам излишни килограми. Когато си възвърнах килограмите хормоните ми се поподредиха и цикъла ми стана по-редовен.
Колкото до течението- не прекалявай с лекарствата. Твърде много може да доведе до по-лош ефект и от никакви.
Съветвам те също да опиташ с хомеопатия, ако традиционната медицина не може да се справи с проблема ти.
Хайде успех в лечението и ни дръж в течение!

# 12
Извинявайте, че се включвам толкова късно, но тия седмици ми се събират 100 000 неща за вършене и никакво свободно време.
Та, развитието на тоя моя проблем ще го видим утре какво ще е. Знам, че доста време мина, но се събраха една камара неща и ниакво време не ми остана да се мотам по болници и да ходя да правя изследвания. Записах си час при доктор Виолета Паскалева от Пловдив. Не знам дали направих правилен избор, но във форума само хубави неща прочетох за нея. Писна ми вече от некадърници  #Cussing out дано поне тази лекарка оправдае очакванията ми и ако ще назначава лечение да не бъде квото и да е, ами да вземе да се реши тоя проблем най-накрая. Не ми е нито за парите, нит за цялото тва мотане по болници, ама те ни взимат за овце. Тая моята лекарка, дет до ся ходих при нея така и не можа нищо да направи, освен да пуска микробиологични изследвания едно след друго. Направо ви казвам съм меко казано бясна и тия дни ми е толкова изнервено, че място не си намирам.
Не стига само това ми отгоре на всичкото от два дни ми се появи някво отвратително червено-кафяво течение с отвратителна миризма  #Cussing out та ся и него се чудя кво да го прая. По-някои път се чудя дали може да е нещо на нервна почва, тъй като аз ядосам ли се не мога да ви опиша за какво става въпрос, направо луда ставам. Еми тва е за ся, развитието ще го видим утре какво ще е и да се надяваме да му се види края най-сетне на тоя проблем. Ще ви пиша какво е станало. Пожелайте ми успех всичко да мине добре. Поздрави   bouquet Heart Eyes

# 13
здравей, да се включа и аз защото все едно си описала моям проблем. Аз съм така с цикъла откакто се помня. Дори и хормоналните изследвания, които показаха че нищо ми няма ,пак не помогнаха. Всеки месец пия хапчета за предизвикване на цикъла, а ако не пия просто не идва. Ходила съм при много доктори и отговор така и не съм получила. Вече си мисля че при мен това е нормално състояние.

# 14
здравей, да се включа и аз защото все едно си описала моям проблем. Аз съм така с цикъла откакто се помня. Дори и хормоналните изследвания, които показаха че нищо ми няма ,пак не помогнаха. Всеки месец пия хапчета за предизвикване на цикъла, а ако не пия просто не идва. Ходила съм при много доктори и отговор така и не съм получила. Вече си мисля че при мен това е нормално състояние.
Оффф, не знам вече кво да кажа. То кат тръгне, върви  ooooh! Едно нещо се оправи, 1000 се развалят. Ся тъй като цикъла ми дойде и тоя проблем малко от малко не ме гложди толкова, имам друг и той е тва скапано течение, дето не се оправя с нищо  #Cussing out То антибиотици ли не бяха, промивки ли не бяха, напряво вече ми втръсна не изчезва и не изчезва  Sad  Два, максимум три дни след кат спра всякакви хапчета и глобули и айде историята започва отново. Колкото и пъти да и разправях на тая мойта лекарка тя се викаше, че е нормално  #2gunfire  Само едно не мога да разбера кое му е нормалното  newsm78
Изследванията показвали, че нищо нямало  #2gunfire Мииии хубаво де, викам аз, то хубаво те показват, че всичко е нормално, ама аз симптомите си ги имам налице  #Cussing out  Дано лекарката, при която ще ходя утре да успее да ми помогне, че накрая ще взема да повярвам, че е нормално...
Да ви питам лекарката може ли да ми назначи хормонални изследвания и да ме изпрати с направление или те не се поемат от здравната каса, щот доколкото разбрах здравната коса поемала изследванията само на два от хормоните, другите не се поемали.
И още нещо, тя най-вероятно ще ми назначи изследвания моля ви кажете къде да ги направя - частна лаборатория, държавна болница, място, от което сте доволни и има достатъчно кадърни лаборанти.
Тва с лаборантите го казвам, щот си патих от една такава, меко казано идиотка, дет ми лепнала една болест, нищо че я нямам, ама ей така за всеки случай  #2gunfire  После като се провери, се оказа, че това въобще го нямам. Направо ми идваше да ида и да и извия врата  #2gunfire Кат се сетих що рев ударих, направо побеснявам  #Cussing out
Поздрави   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт