Моля за инфо как да поръчам ортези от чужбина-какво,къде,как

  • 1 769
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 838
Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 7 091
Какво е ортези? newsm78

# 2
  • Мнения: 3 491
Да се позачудим заедно. newsm78

# 3
  • Мнения: 7 091
Да не е ПРОтези? newsm78

# 4
  • Мнения: 1 147
Ох, добре, че се обадихте, че тъкмо се зачудих дали проблема е в това, че рязко съм затъпяла от бременността.
 Laughing

# 5
  • Мнения: 838
ортези-това,което в горна баня наричат шини{кой знае защо}.

# 6
  • Мнения: 838
Mоже и аз да съм в грешка,но защо тогава и по санитарните магазини,а и тук в интернет ги наричат ортези?

# 7
  • Мнения: 838
Ортези подобни  тези на Данко-даваха го по нова телевизия.

# 8
  • Мнения: 1 147
Повечето хора тук са в чужбина и не гледат Нова Телевизия. Още по-малко знаят кой е Данко. Обясни по-подробно.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 091
За такова нещо ли става въпрос?
За първи път чувам, че се казва така, винаги съм мислела, че е протези.
http://vipplus-mtl.com/index.php?go=1&cat=8

# 10
  • Мнения: 945
Бих те посъветвала да дадеш малко повече информация... zа кого, каква точно, може ли човекът да пътува или не. Тук обикновенно zа да ти направят каквато и да е процедура, трябва да се постъпи в болница, да се направят иzследванията и тогава могат да правят каквото и да е. Не може ей така да се обадиш по телефона и да кажеш искам еди какво си, направете го.
Така че кажи ни как точно си предствяш нещата, какво точно искаш. Тогава може да ти дадем имформация zа клиники, лекари и т.н.

# 11
  • Мнения: 838
  bouquet,Tandoori-много,много благодаря-точно за това става дума.
Благодаря на всички,които се отзовахте,да зная какъв е реда,зная,и че не е като да си поръчаш пица за вкъщи,просто исках да видя за какво става дума и така нататак-всяко нещо по реда си.

# 12
  • Мнения: 838
Тandoori-много,много благодаря-точно за такъв вид ортези става дума.Благодаря и на всички останали,които се отзоваха.
Съвсем наясно съм,че подобно нещо не се поръчва като пица за вкъщи,но преди да започна исках да получа малко повече инфо,а после всяко нещо по реда си.Отново огромно БЛАГОДАРЯ!

# 13
  • Мнения: 3 491
А защо трябва да бъдат купени от чужбина? За някаква специална марка ли става въпрос? (Защото тези, към които е пратила линк Тандури, се произвеждат в България).

# 14
  • Мнения: 838
Майчета стискайте палци-открих въпросната мама и сега въртя телефона.Не държа да са от чужбина ,но  за това, което ни е нужно, тук навсякъде ми казват-"нема такова животно,така както го искате"-сякаш,аз съм го измислила,а не лекар.За какво става дума,ще се опитам накратко да обясня:
Синът ми е с дцп,през пролетта правихме операция на аддукторите между краката,стои прав,но не може да пази равновесие,за което допринася и кривене на стъпалата,направиха му тук  в София специални шини за фиксиране на същите,но мускулният спазъм е толкова силен,че с тях и без тях-разлика никаква,а като за бонус явно нещо материала,от който са направени не му понася-след няколко дни носене(и то само нощем) краката му се обриват и после по половин месец не ги слагаме,за да се оправят и така вече три месеца.Миналата седмица го заведох отново на ортопед и той каза,че нашият проблем ще се реши(задоволително) само с операция,но той е малък за такава-сега е на 10г,а трябва да е поне на 13-14г,на въпроса какво да правим до тогава,за да не изкриви съвсем краката,защото от кривенето на стъпалата,криви и коляно и бедро,той ми отговори-ортези,като тези,които търся,но и той не знаеше къде в бг да ме насочи,каза ми за това майче,но пък не намери координатите и.
Та така.
Леле ама,че дълго стана.
Извинете,че ви товаря с всичко това.
Отново благодаря за съдействието ви.Здраве и късмет пожелавам на всички.

Общи условия

Активация на акаунт