Ваксина срещу рак на шийката на матката?

  • 944
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 938
Някоя от вас правила ли си е вече тази ваксина? Прочетох в Интернет, че е доста скъпичка (3 ваксини по 240 лв.) и е може да се прави само,ако си на възраст между 9 и 26 години. Има те ли някакви впечатления?

# 1
  • Мнения: 87
Ми ваксината е нещо уникално.Скъпа е но си струва.
На сестра ми и откриха онкогенния папилома вирус, обаче е минала възраста за ваксината и сега не зная какво ще правят.
Иначе е ужас, ако ти налети на главата това нещо, а раничка на шийката на матката е доста срещано явление.

Тези вируси се предават и по полов път, така че безопасен секс  Peace там е истината Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
И на мен ми е интересно какво ще правят жените над 26 г.. Аз влизам в тази група,  а и съм раждала /доколкото знам на раждали не се поставя/.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 613
Четох за ваксината, листовката към нея, но не видях да пише нещо за раждали жени. Аз съм на 27 с 7 месечна дъщеричка и също се чудя изтървала ли съм влака

# 4
  • Мнения: 2 849
Минавамм границата от 26 години за ваксината .Но и нещо вяра и нямам на тази ваксина .

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Четох за ваксината, листовката към нея, но не видях да пише нещо за раждали жени. Аз съм на 27 с 7 месечна дъщеричка и също се чудя изтървала ли съм влака

Май сме го изтървали.

# 6
  • Мнения: 561
Няма пряка връзка между поставянето на ваксината и възрастта, вече се говори и за поставянето й на жени до 40, но не там е заровено кучето  Wink . Първо трябва да се изследва има ли наличие на онкогенните папилома вируси и ако няма може да се поставя независимо от годините. Просто се предполага, че с напредването на годините вероятността да си се заразил е по-голяма и затова няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт