Моля за съвет, как приспивате децата си следобяд?

  • 1 421
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте момичета, синът ми е почти на 1г. и от известно време отказва да спи следобяд и по всякакъв начин се бори да не заспи. Когато не се разхождаме е някакъв кошмар, спи ну се, а плаче и не иска да спи. След това се разсънва и беснее. Още не е проходил, но това не му пречи да има голямо желание да се изправя и пълзи напред-назад. Вечер го къпем по-рано към 19ч. и той заспива скапан и през нощта се буди за да си играе. Този режим направо ме скапва. Как се справяте в подобни ситуации?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Винаги е засипвала сама на спалнята,а от както проходи като се наобядва си взема бибероната и шишето с вода и отива и ляга-аз,само завивам и излизам!

# 2
  • Мнения: 2 978
Може да го пре възбуждате от игри, или просто не се изморява. Нормално е.

Аз лично не виждам начин, освен да изчакаш да мине периода.

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Може да го пре възбуждате от игри, или просто не се изморява. Нормално е.

Аз лично не виждам начин, освен да изчакаш да мине периода.

По-скоро когато не се разхождаме не се изморява достатъчно, а той си е доста дивичък и определено успява да ме скапе Simple Smile
Дано да е въпрос на период и да отмине

# 4
  • Мнения: 4 621
Винаги е заспивала сама в стаята си, без да се приспиваме Peace

# 5
  • Мнения: 3 376
Моя син обикновено го приспивам в количката докато си яде млякото.Но и той е доста буен,много му се спи,две не вижда ама вършее из стаята.
Днес пак стана същата ситуация както ти обясняваш,очите му се затварят,ама не иска и аз накрая го гушнах  и тихичко му пях "Зайченцето бяло.." и той малко по малко взе да се кротва,така около 5-10 минути обикаляхме из стаята,накрая го видях,че съвсем се оклюма и веднага го сложих в количката със шишето и през това време леко го люлея,та заспа накрая Grinning После го местя в кошарата и готово  Peace

# 6
  • Мнения: 568
вие със заспиващите сами деца сте късметлии.
Имаме 2 броя и никога не се е случвало.
Беба също спи или в количката или никак.
Опитай да го приспиш вкъщи в количката, или със залъгващо извеждане за 10 мин.

# 7
  • Мнения: 2 978
Да, има си такива дечица, които нямат време да спят Wink, а искат да научат всичко за живота...хехе Laughing

Само ти трябва да си спокойна. Почивай винаги когато можеш Peace



п.п. Моята никога не е заспивала сама.

# 8
  • Мнения: 81
И аз благородно завиждам на майките, чиито деца заспиват сами в леглата си.  Ние заспиваме винаги на ръце и то прав, облегнат на рамото ми и с мноооого песни! Но поне заспива де

# 9
  • Мнения: 1 183
Стефи до скоро заспиваше сама и през деня и вечерта само я слагам в кошарата и излизам,но сега от време на време ми прави номера и иска да стоя права до нея докато заспи,но иначе не се оплаквам  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
След обяд заспива в леглото си с едно шише сок  Misc Baby Bottle

# 11
  • Мнения: 753
И аз благородно завиждам на майките, чиито деца заспиват сами в леглата си.  Ние заспиваме винаги на ръце и то прав, облегнат на рамото ми и с мноооого песни! Но поне заспива де
Точно същото е и при нас,само вечер заспива сам.

# 12
  • Мнения: 2 908
Заспива си и сутрин,и следобед сама в креватчето-не я люлея,не и пея...сама си заспива редовно.Тези магарии дето ги описваш,ги прави само навън-в количката не иска да спи,и не иска,реве,но не заспива,в къщи,щом докосне леглото и умира сама.

# 13
  • Мнения: 8 242
И ние сме така от известно време насам - изобщо си пропуска спането - ако спи 1-2 пъти седмично е чудно.. Ама и да спи, пак повече от час не ми отпуска  Rolling Eyes
Иначе за самото приспиване - кърмейки на ръце.. по 1/2-1 час ми отнема  Tired
През нощта по същия начин..

# 14
  • Мнения: 3 205
Приспивай го по друго време. Има едни периоди през които преминават - на реорганизация на съня - и тогава става малко ненормално. Приспивай го, преди да видиш, че е уморен (преумората пречи на заспиването, колкото и да е странно), даже и да е примерно 2 часа след като се е събудил сутринта. Вечер го приспивай към 4-5 или по-късно, след около час го буди и го дръж поне час буден, измести банята да е по друго време - следобяд или след 7 вечерта. Даже и да е преминал вече на еднократен сън през деня, може в този период да има нужда пак да спи 2 пъти. Само търпение. Ще премине.

Общи условия

Активация на акаунт