Вертикални щори или щори тип - Японска стена

  • 15 246
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 186
Здравейте момичета....
Скоро ще ми предстои да избираме щори но имам много колебания относно това какви да са те.....някои ми препоръчват
 вертикалните щори,на които съм хвърлила око от доста време но в същото време и много ми препоръчват други видове и сега се чудя newsm78
Кажете и вие за някакво предложение....дори ще бъда много благодарна на всеки който ми покаже неговия избор и особенно на притежателите на щори тип Китайска стена Peace

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 19:02 от Mimi_Teneva

# 1
  • Мнения: 1 426
Японска стена се казва

# 2
  • София
  • Мнения: 4 397
Ето един сайт има японски, римски и други можеш да разгледаш как седят    http://www.gershmanbg.com/index.htm
А доста често вече виждам от тези вертикалните, в най различни десени и доста почват да ми харесват  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Е за щори - китайска стена не бях чувала....Наистина, да не говориш за японската?

# 4
  • Мнения: 1 305
Пък аз две години опявам на мъжа ми, че искам вертикални щори в хола, а сега май клоня повече към перде.  hahaha

А иначе за японските щори - адски красиви са, но лично за мен имат няколко недостатъка. Тъй като всяко платно от щората е на отделна релса при по-дългите прозорци се получава голямо натрупване и последното платно се отдалечава много от стената. Като прибавиш и факта, че обикновено има радиатор под прозореца, щората в единия край може да достигне около 30 см отстояние от стената. Shocked Другото е, че отделните платна се прибират едно пред друго и не се сгъват, така че ако ширината на едно платно е 50 см, то това разстояние от прозореца ще си остане закрито при прибирането на щората. Естествено ако имаш достатъчно свободна стена покрай прозорците, щорите могат да се направят по-дълги и да покриват стената, съответно да се прибират в/у стената, а не да покриват прозореца.  Thinking Не знам дали го обясних ясно, но се надявам да съм била от полза!

# 5
  • Мнения: 1 186
Грешката е моя Peace....все ги бъркам тия китайци и японци Embarassed
Благодаря за отговорите ще чакам още отзиви Hug

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 201
Ние имаме японска стена от 3 години вече. Сложихме ги, защото сме пригодили бивш балкон на бокс, отдолу имаме парно и не се връзваше като стил да слагам перде. Нашите са точно от магазина, на който кимба е пуснала линк.
Много съм доволна. Лесно се поддържат, дължината не е до долу, и това, че се събират в единия край всички платна не ми пречи, защото там така или иначе прозореца не се отваря (точно така е и при нас).
Лично на мен вертикалните щори ми стоят доста офис.

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 07:27 от zvanche

# 7
  • Мнения: 1 186
Ние имаме японска стена от 3 години вече. Сложихме ги, защото сме пригодили бивш балкон на бокс, отдолу имаме парно и не се връзваше като стил да слагам перде. Нашите са точно от магазина, на който кимба е пуснала линк.
Много съм доволна. Лесно се поддържат, дължината не е до долу, и това, че се събират в единия край всички платна не ми пречи, защото там така или иначе прозореца не се отваря (точно така е и при нас).
Лично на мен вертикалните щори ми стоят доста офис.

Точно и при нас е така--ще слагаме щари на балкон който вече е бокс с малка кухничка Peace....но проблема е такъв че прозорците ги направихме големи и до тавана и така се ограничаваме в избора защото ако сложим вертикални и релсата им ще прече на прозорците да се отварят Tired.....но за спалня съм харесала вертикални Peace
Японската стена на какав принцип е newsm78....пак ли е на релса която в моя случей ще пречи Peace

# 8
  • Мнения: 1 492
Аз предпочетох вертикалните щори. Освен, че се прибират едно зад друго, могат и да се връткат наляво и надясно Laughing за повече светлина, без да ги събираш в единия край.

# 9
  • Мнения: 1 426
Ние имаме японска стена от 3 години вече. Сложихме ги, защото сме пригодили бивш балкон на бокс, отдолу имаме парно и не се връзваше като стил да слагам перде. Нашите са точно от магазина, на който кимба е пуснала линк.
Много съм доволна. Лесно се поддържат, дължината не е до долу, и това, че се събират в единия край всички платна не ми пречи, защото там така или иначе прозореца не се отваря (точно така е и при нас).
Лично на мен вертикалните щори ми стоят доста офис.

Точно и при нас е така--ще слагаме щари на балкон който вече е бокс с малка кухничка Peace....но проблема е такъв че прозорците ги направихме големи и до тавана и така се ограничаваме в избора защото ако сложим вертикални и релсата им ще прече на прозорците да се отварят Tired.....но за спалня съм харесала вертикални Peace
Японската стена на какав принцип е newsm78....пак ли е на релса която в моя случей ще пречи Peace

пак ще ти пречи и за това не се правят прозорци до тавана, а винаги се оставя малка бленда

# 10
  • Мнения: 88
Здравей те.На мен също много ми допадат вертикалните щори.Но от познати,които вече имат такива,съм чула,че тъй като са от много специфичен плат не могат да се перат.А ако се изперат след това се набръчкват.И живота им е около 2-3 години и след това трябва да се подменят.Някой има ли подобна информация?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ние сме с вертикални и съм много доволна.Не съм ги прала още,но ни обясниха че се навиват на руло/всяка лента отделно/ и се перат в пералня.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 826
Ние сме с стандартните хоризонтални.Вертикалните стоят красиво , но наистина незнам как се подържат.Изглежа ми много трудно. Peace

# 13
  • Мнения: 1 186
Благодаря ви момичета Peace

# 14
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Вече се предлагат и вертикални ПВЦ, антистатични...., на тях им била много лесна поддръжката

Общи условия

Активация на акаунт