сладкиш Агнес(а)

  • 1 556
  • 9
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 1 581
онзи ден отворих един стар тефтер и си спретнах този любим сладкиш  Grinning рецептата е като на mama1+2, но технологията е малко по-различна, затова го пускам  Peace може да се подсети някой и да си го спретне предколедно  Mr. Green

необходими продукти

4 яйца
1 пакетче масло (от малките - 125г)
1 ч.чаша кристална захар
1 ч.чаша счукани/смлени орехи
1 ч.чаша брашно

1 ч.чаша пудра захар
1 ванилия

начин на приготвяне

маслото се разбива с кристалната захар. прибавят се орехите, брашното и 4-те белтъка разбити на сняг. разбърква се и се пече в намазана тавичка и посипана с брашно (пекох на 190-200°С ~ 30-40мин.). разбиват се 4 жълтъка с 1ч.чаша пудра захар и 1 ванилия.

след като се опече и изстине, сладкиша се залива с жълтъците и се оставя да засъхне. (първоначално го сложих във фурната на вентилатор на 50°С за няколко минути).

ако ще го правите за някой специален повод, забъркайте сладкиша ден-два по-рано  Peace


 

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 13:14 от blueeye®

# 1
  • Мнения: 186
Ех, blueeye®, благодаря, че ме подсети за този, наистина любим, сладкиш!   bouquet

# 2
  • Мнения: 444
Това е любимя сладкиш на скъпия , мерси че ме подцети не съм му го правила отдавна !

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Много ми хареса тази рецепта, тъкмо се чудех какво да направя за десерт днес. Благодаря  Hug Дано се получи

Сега се замислих - всъщност жълтъците отгоре остават сурови, така ли? в другата рецепта пишеше да се пъхне сладкиша във фурната, докато изсъхне крема отгоре, дали ще им стигне като термична обработка  newsm78

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 11:41 от Alexandra

# 4
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Сега се замислих - всъщност жълтъците отгоре остават сурови, така ли? в другата рецепта пишеше да се пъхне сладкиша във фурната, докато изсъхне крема отгоре, дали ще им стигне като термична обработка  newsm78

наистина остават сурови  Peace стига за термична обработка да се изсуши за малко във фурната, но внимавай да не го опечеш  Naughty на слаба фурна, за малко време. колкото повече се остави да престои (ден-два), изсъхва по-добре и става по-вкусен  Peace

# 5
  • Мнения: 444
Много ми хареса тази рецепта, тъкмо се чудех какво да направя за десерт днес. Благодаря  Hug Дано се получи

Сега се замислих - всъщност жълтъците отгоре остават сурови, така ли? в другата рецепта пишеше да се пъхне сладкиша във фурната, докато изсъхне крема отгоре, дали ще им стигне като термична обработка  newsm78
Заливката от жълтъците и пудрата захар я суша във фурна на 100 градуса !

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Ето и снимка на готовия сладкиш: http://lexi81.multiply.com/photos/photo/3/5
Мъжът ми много го хареса  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Обожавам го този сладкиш. Благодаря ти, че ме подсети - ще го направя скоро  bouquet

# 8
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Аз този сладкиш съм си го кръстила "клавиши", защото не го режа на ромбчета, а на клавиши.

# 9
  • Мнения: 1 906
От любимите ми е! Мерси, че ме подсети  Party .

Общи условия

Активация на акаунт