за ноктенцата на бебетата?

  • 1 801
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте на всички.Имам проблем с рязането на ноктите на моето момченце.На 1год.и 2месеца сме.Като види,че взимам ножичката и се започва едно гонене из стаята.Като започна да му режа ноктенцата почва се едно дърпане на крака и ръце немога да ги изрежа.Кажета как по лесно да стане рязането.Вие как се спрявате с този проблем. Ножичка или с нокторизачка ползвате?Дайте съвет за по лесен начин за рязане на нокти.Благодаря.

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ползвам ножичка, на упътването на опаковката пишеше, че се препоръчва ноктите да се режат, докато детето спи. Синът ми, обаче, има много лек сън, да не говорим, че спи по 15 мин, та не съм рискувала досега да го събудя. Режа ги, докато е буден, в едната ръка му слагам играчка и докато се заплесва с нея, режа на другата. С краката е по-трудно, голяма битка водим  hahaha.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
А можеш ли да ги режеш когато спи или ще се събуди?
При нас е лесно на ръцете-слагам го в столчето за хранене, хващам му дланта с кърпа от която стърчи само по един пръст. На него му е интересно и стои съвсем мирен. На краката обаче е ад-рита и се дърпа, доста пробойни му направих с ножицата. Напоследък карам мъжа ми да реже, аз държа краката и така се справяме. Досега сме ползвали само ножица. Иначе са на една възраст-и моят е на годинка.

# 3
  • София
  • Мнения: 170
От както се е родил ги режа докато спи. Не се буди- веднага като заспи първите 30 минути спи дълбоко и това е момента за действие. Laughing Да добавя- с ножичка, после даже ги пиля, защото много драска.
Да ги режа докато е буден ми изглежда като неосъществима мечта, не застава мирен дори за секунда и няма шанс за успех. Та се гърча в странни пози и така. Hug

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 23:12 от Даника

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Винаги ги режа с ножичка докато спи! Peace

# 5
  • Мнения: 636
И аз ще те посъветвам да опиташ докато спи. В началото само така ги режех, но сега детето си кротува Simple Smile

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
И с двете,зависи кое ми е подръка!Просто и казвам да дойде за да и изрежа ноктите и тя ми подава ръка или сядаме,ако е на краката!

# 7
  • Мнения: 520
Режа ги с ножичка.С ноктите на ръцете се справям докато е будна, но на краката е по-сложно и затова като спи ги режа тях.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Режа ги с ножичка,но още като съвсем малко бебе започнахме рязането като игра-броим пръстите,изреждаме ги палец,показалец,броим отрязаните нокти....измислях и други щуротий.Сега вече почти не се налага да я заигравам.

# 9
  • Мнения: 27 524
Синът ми никога не е протестирал срещу тази процедура. Сяда, подава ръка и чака търпеливо, без да мърда.
За по-буйните съм чувала, че им ги режат докато спят.

# 10
  • Мнения: 622
Винаги режа докато спи. И без това ми е адски трудно така че не бих могла да режа ако е будна.

# 11
  • Мнения: 1 186
Докато беше по малка ги обработвах само когато спи Peace......но вече свикна с това и си стои спокойно докато ги изрежа напълно Peace

# 12
  • Мнения: 139
От както се е родил ги режа докато спи. Не се буди- веднага като заспи първите 30 минути спи дълбоко и това е момента за действие.
И аз така.

# 13
  • Мнения: 98
Пробвай докато го къпеш.
Аз МНОГО трудно режа нокти. Прочетох някъде да се режат когато детето е в коритото и оттогава само така - въобще не ми обръща внимание какво правя даже.

# 14
  • Мнения: 4 111
Синът ми никога не е протестирал срещу тази процедура. Сяда, подава ръка и чака търпеливо, без да мърда.
За по-буйните съм чувала, че им ги режат докато спят.

И при нас е така, засега.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт