По колко време на ден се налага да дундуркате?

  • 2 035
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Малката ми е на две седмици и от 5-6 дена прави поне по две дълги будувания в денонощието от по... 4-5часа. През това време ако не я дундуркам или каквото и да е там реве милата,а аз не мога да я слушам да реве - сърцето ми се къса. Ръцете ми от сега зпочват да се разкачат,а си представям,ако така трябва да продължи и занапред...а най-вероятно така ще бъде.
Та интересно ми е при вашите съкровища как е - за 24часа горе долу колко време ги разнасяте на ръце.  И кенгуру или слинг вършат ли добра работа... и трябва ли в един момент,като стане на няколко месеца,да започна от време на време да я оставям да си мрънка без да и обръщам внимание ...

# 1
  • Мнения: 1 204
на шезлонга и люлеене,особено през ноща,така го свикнахме че трябва да спи Wink пак и ние сьответно,а като се наспи хубаво няма никакво мранкане и рев  Grinning после лесно го отучихме от шезлонга след като ве4е не се сьбираше в него  Peace

# 2
  • Мнения: 6
Имало е дни по цял ден да е в ръцете ми до около 3-4 месеца.Преспивахме се на ръце и сега се преспиваме така, но сега е по лесно защото е три пъти на ден за около половин - един час.

# 3
  • Мнения: 1 271
Колко дундуркам ли?
При нас правилният въпрос трябва да бъде-Колко часа на ден НЕ дондуркате?

Какво да ви кажа-ами като изключим трите часа сън от 9 вечерта до 12, през останалото време почти не ми слиза от ръцете....и така вече почти 6 месеца  baby_neutral

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Като беше малък Коси се дундуркахме по някой ден от сутрин до вечер, защото понякога му започваха коликите от сутринта.

# 5
  • Мнения: 753
На мен не ми се е налагало да дундуркам много,въпреки че и сега се приспиваме на ръце.но честно казано аз не бих го оставяла да реве,при всички положвния това е временно явление,може би ви започват колики,а пробвай и с кенгуру или още по-добре слинг.

# 6
  • Мнения: 630
не ми се е налагало изобщо да дундуркам. мия въобще не обичаше да я носят на ръце. Тя предпочиташе да си стои в кошницата за кола и да я забавляват от разстояние.

# 7
трябва да имате предвид, че малките бебета имат инстинкт за сгушване, който е много силен до края на втория месец. Важното е да издържите дотогава. А след това го вземайте на ръце само в краен случай. Така няма да свикне на ръце.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Почти не ми слиза от ръцето още откакто се е родил, та и досега

# 9
  • Мнения: 2 723
Винаги когато е поискал да бъде дундуркан.
Не е лишаван от гушканици, дори и посреднощ

# 10
  • Мнения: 4 111
не ми се е налагало изобщо да дундуркам. мия въобще не обичаше да я носят на ръце. Тя предпочиташе да си стои в кошницата за кола и да я забавляват от разстояние.

И при нас е така.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 720
не съм смятала, но много Tired
като по-малък, де, сега рядко иска на ръце, само като го приспивам, сам не заспива

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Като стане на няколко месеца ще се чудих защо не иска гуш, а си играе Joy На мен изведнъж ми направи впечатление, че детето вече не плаче, а се е заиграло с една дрънкалка като беше на 4 месеца. Преди това нямаше мира

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Naughty Не дондуркам - имам си прекрасно и кротко момиченце.
Късметлийка съм.  bouquet

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Много обича да ми е в ръцете и то само в моите. Ако ме няма в стаята, а някой друг стои до него си играе самостоятелно. Много лошо го научих.


Общи условия

Активация на акаунт