Обущаря в Мусагеница или толкова ли е тдудно хората просто да си вършат работата

  • 1 380
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 794
Миналата седмица имах неприятния късмет да ми се скъсат едно ботуши,а след това на другия ми чифт да му се развали ципа. Занесох ги в събота на обущар на пазара в Мусагеница. Приятелят ми ги взе вчера, тъй като бях ангажирана. Прибирах се вечерта и реших да ги пробвам - тези с ципа. При самото закопчаване висулката се счупи и ми остана в ръката  #Cussing out Казах си, че и така ще ги нося и няма да правя проблем, но какво да видя в следващия момент. Ботуша ми се стори много разширен и хлабав. Оказа се, че като са зашили зипа изобщо не са си направили труда да го напаснат с отвора. С други думи, там където само металните "зъбчета" се виждат имаше и част от плата на зипа...дано си го представяте. Абе пълна отврат! Кожата стърчи, едни криви и грозни тегели....направо ми се доплака  Crossing Arms Отидох днес, за да си отстоявам правата. Жената ме обвини, че нарочно съм счупила (китайския) цип, за да й ги върна като рекламация. Казах, че няма проблем да ми остави счупения цип или да платя за нов, но да ми го зашие както трябва. Съответно почна да ми крещи. И аз на нея...хич е търпя подобно отношение  Naughty . Попитах я как са разшили стария цип, защото той беше зашит под подплатата - отговори "По обущарски метод"  #Crazy Направо ми кипна. Адски непрофесионално и нагло се държа тази "обущарка". Но и аз си казах мъката. Утре трябва да отида, за да си взема ботушите.
Цялата тази история е с две цели
1. Не си носете обувките там
2. Според вас толкова ли е трудно хората да си вършат работата. Много болно ми става от подобни ситуации...изнервям се, а нищо не мога да променя Sad

# 1
  • Мнения: 7 110
Пък нашата квартална обущарница е по-квалитетна от вашата.  Mr. Green
Обслужва се от една лелка, която е пръв приятел на плоска половинлитровка - от ранна сутрин.  Crazy

Зип е една много популярна думичка в някои краища на България. Винаги се радвам, когато я чуя или прочета.  Grinning

Време е за нови ботушки. Цените на обущарите са такива, че да продпочетеш новото.

  bouquet

# 2
  • Мнения: X
Обущарите напоследък станаха доста алчни Thinking
Колкото повече поскъпват обувките,толкова повече се качват и цените на услугите им,а качеството нигде го нема.
Много мразя момента,я който трябва да опра до тях. Те повечето майстори си имат някакви неписани правила за нагло държание,което обикновено налице ли е,върви ръка за ръка с некадърността.
P.S. Да ме прощават и малкото останали кадърни майстори.

# 3
Да аз сега след 2 седмици мъкнене на ботуша по обущари ще ходя да си купувам нови.Разпори ми се ципа уж ги ши,сменя го,пак го заши няма и няма,като го обуя и ми се разцепва ципа.И най-наглото-отгоре на бомбето одраскани като с пирон,ама аз така съм ги била занесла. #2gunfire

# 4
  • Мнения: 3 794
Днес отидох да си взема повторно поправените ботуши. Ами нямат нищо общо с онова, което се опитаха да ми пробутат като поправено онзи ден  smile3501 Сега ципа е зашит плътно и ботуша ми седи по крака, както си беше. Жалкото е, че трябва да се развика човек, да се ядоса, да се разкара 2-3 пъти, да си плати и да се моли най-накрая да му свършат що-годе качествено услугата, за която плащат. Едно е сигурно...там няма да си нося повече обувките  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт