колко сухарчета в попарата на 9 месечно бебе?

  • 4 267
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Ето това не уточни педиатърката миналата седмица, когато ми обясни как да правя попарата!!!
Аз слагам две ( от тези на Голдис: такива намерих и такива взех, а дали са подходящи???), сирене, колкото кибритена кутийка, масълце, колкото грахче, направих я с АМ, с чай според мян няма да й хареса, по малко ще намлявам млякото и ще добавям чай-така си мисля.
Обаче не изяжда цялото количество, половината си остава, май не изглежда да е гладна, млякото ли си иска???Достатъчно ли е?
Помагайте!!!

# 1
  • Мнения: 2 131
Аз лично попарата я правя с преварена вода. Иначе другите съставки - точно така. Сиренето задължително изкиснато. Но на мен не ми се струва възможно едно сухарче /ти казваш, че изяжда половината/ да е достатъчно на 9- месечно бебе. Моят син е на 7 месеца и му я правя с четири. Е, и той понякога не я изяжда до дъно, но все пак... Ако искаш, пробвай с вода да я правиш. Може пък да не й харесва, все пак бебетата също си имат свой собствен вкус и предпочитания.

# 2
  • Мнения: 176
А да не би да не и харесва сиренето (обезсолено е), въпреки, че първата сутрин си го хапна с апетит, но оттогава насам......не е особенно въодошевена.
Може би трябва да го натроша по-наситничко. Ама тя има вече 6 зъба и си хапва бисквитки, гризка си по принцип.
Незнам може би комбинацията с адаптето не я кефи???
Ох, незнам, къде бъркам, но резултатът е хапва една лъжица и я държи в устата, стиска устни,, когато доближа следващата! Просто незнам!Така се храним по един час, а иначе кашата следобед си я олапва за отрицателно време.
По начало си хпва с апетит всичко, с много малки изключения, та затова съм в почуда сега.

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз я правя с 1 сухарче, поради това, че когато слагах 2 все и оставаше  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 220
И аз слагам по 4 сухарчета. Сирене и масло слагам колкото теб , но е правя с чай или само с вода.

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
попара с АМ newsm78
правя я с преварена вода или с шипков чай Peace
на  тези месеци съм я правила с 3 сухара- не винаги изяждаше всичко

# 6
  • Мнения: 104
  Аз правих попарата с два сухара.В повечето случаи с чай от лайка или липа.Аз го храня моето дете на принципа ,колкото му се яде толкова.Някой път отказва,приемам че не е гладен .

# 7
  • Мнения: 2 159
на 9 месеца с 2, но трудно я изяждаше, повечето пъти оставаше, аз слагам повече масалце - тя много обича
сега вече без проблем изяжда 2 сухара
АМ не съм слагала правя я с преварена вода

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ами направи я с вода само или пък с някакъв чай. Защо реши, че няма да я хареса така? Може да не харесва комбинацията на АМ с останалите неща, а просто маже да не харесва вкусът на попарата в което няма нищо страшно. Има толкова богат избор от други подходящи закуски  Peace
 

ПП А изглежда ли гладна след като изяде половината количество, огладнява ли по-рано от обикновено. Може просто да и стига това количество. Не всички деца ядат еднакво, не може да се обобщава, на тази възраст - 2 сухара.

# 9
  • Мнения: 478
 Аз слагам 3,5 сухара с 130мл чай от лайка на хип с малко захар (масло 1 малка лъжичка и сирене обезсолено - кибритена кутийка) изяжда я до дъно, забравих да кажа, че я пасирам. В началото като му я давах не я харесваше особено много, но сега си я яде с удоволствие. Вече 3,5 месеца.  Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 891
Правя я с два сухара и никога не изяжда цялата.

# 11
  • Мнения: 1 483
Преди в 6ч пиеше АМ и в 10 давах попара с 2 сухара,а сега първото ни ядене е в 8ч и затова слагам 3 сухара.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз винаги съм правила попарата с 2 сухара и 120 мл. АМ.+сирене колкото кибрит. В началато не му хареса и съответно не ядеше и половината. Иначе сухари слагам Голдис или Елит.

# 13
  • Мнения: 4 621
На тази възраст слагах по 2 сухара, малко обезсолено сирене, чай или АМ Peace

# 14
  • Мнения: 179
Аз я правя с два сухара, понякога пасирам, иначе другите неща както са ти казали, правя я само с преварена вода, но я подслаждам с няколко лъжички плодово пюре, мога да кажа че я харесва!

Общи условия

Активация на акаунт