Дайте идеи за салата с извара.

  • 2 695
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Имам повечко извара и ми се искаше да направя някоя салатка. Помогнете с рецепти, че и нямам време да ровя.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 977
Заповядай моята салатка с извара
Млечна салата с извара
Необходими продукти:
250 гр. извара
3 с.л. майонеза
2 с.л. кисело мляко
2-3 ореха
стрък магданоз
2-3 скилидки чесън
3-4 кисели краставички
черен пипер на вкус
сол на вкус
Приготвяне: Киселите краставички, орехите и чесъна се нарязват на дребно и се объркват добре с останалите продукти без магданоза. При сервирване се поръсва с прясно нарязан магданоз. Салатката става много вкусна  Crazy...
Бон Апети!  chef

# 2
  • София
  • Мнения: 508
Аз я смесвам 50/50 с кисело мляко висок процент, слагам счукан чесън, сол, олио и червен пипер. Бързо лесно и вкусно  Peace

# 3
  • Мнения: 444
Избивам извара с майонеза , малко кисело мляко , чесън, черен пипер и  сол!

# 4
  • Русе
  • Мнения: 410
Моята любима салатка е с извара, майонеза, тиквички - сварени и пасирани /оцедени от водата!/, копър и чесън. Ммммммм....

Пасирам ги не с пасатора да станат на каша, а по-скоро ги намачквам с прибора за картофено пюре. Ама как го обясних само... Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 3 609
Аз  правя така наречената "пикантна салата" с извара,чесън,копър,чер.пипер,червен пипер,олио и сол.

# 6
  • Мнения: 952
Правя няколко салати с извара, но любима ни е тази:
500гр. извара, 1 майонеза, 2-3с.л кис.мляко, 3-4 печени червени чушки, може и мариновани(нарязват се наситно), царевица, 2ск. счукан чесън, сол(може да се добави и шарена сол), копър

Друг вариант е: извара, майонеза, кис.мляко, обезкостени маслини(нарязани наситно), счукан чесън, сол, копър

или извара, майонеза, кис.мляко, сварени яйца(нарязани наситно), натрошено сирене, шарена сол, самардала, червен пипер, черен пипер

# 7
  • Мнения: 5 001
Аз пък давам идея да си направиш фалшива сметана...хехехе.Извара + 3-4 с.л. прясно мляко,1-2 щипки сол пасира се с пасатор и става и на вкус и на консистенция като сметаната(заквасената).

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Аз правя така - извара, 1 майонеза(може и повече) , 4-5 сварени и настъргани яйца, сол, черен пипер, чесън. Става вкусно.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Т У К има коментирана тема, а ако пуснеш търсачката ще намериш още.

# 10
# 11
  • Мнения: 515
ето една от мен:
200-300г. извара
2-3 супени лъжици майонеза
1 връзка копър-пресен
малко сирене за по добър вкус
Копъра на много ситно и объркваш всичко,може да ложиш и ситно нарязани кисели краставички.става много пикантно и вкусно,може да сложиш и малко сол на вкус

# 12
  • Мнения: 3 537
Аз я смесвам 50/50 с кисело мляко висок процент, слагам счукан чесън, сол, олио и червен пипер. Бързо лесно и вкусно  Peace
И аз така я правя, понякога добавям и малко майонеза.

# 13
  • Мнения: 1 032
Извара, печени червени чушки, малко олио и чесън. Всичко се мята в блендера и готово.

# 14
  • Мнения: 533
Смесваш извара , лютеница , счукани орехи ,чесън и магданоз и ето ти една страхотна разядка.

Общи условия

Активация на акаунт