как да сготвя броколи?

  • 4 022
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
здравейте, моля кажете как приготвяте зеленчуково пюре с броколи та да стане вкусно  chef. аз опитах следното: сварих картофи, праз и броколи и ги пасирах с малко зехтин, но не е вкусно, става блудкаво, с какво да комбинирам този толкова полезен зеленчук?всички изпитани рецепти са добре дошли. cook

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Аз готвя броколи на крем супа. Въвела ли си масло?
Супата е лесна - сварявам картоф, морков, броколи, оставям част от водата в която са се варили, прибавям малко масло, прясно мляко (или АМ непосредствено преди яденето), пасирам да е с гъстота на боза и готово. Ако е по-гъсто, става за пюре. Може да прибавиш малко жълтък ако си въвела.

# 2
  • Мнения: 268
Аз готвя броколи на крем супа. Въвела ли си масло?
Супата е лесна - сварявам картоф, морков, броколи, оставям част от водата в която са се варили, прибавям малко масло, прясно мляко (или АМ непосредствено преди яденето), пасирам да е с гъстота на боза и готово. Ако е по-гъсто, става за пюре. Може да прибавиш малко жълтък ако си въвела.
и аз тъка правя крем супа  chef Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Броколоте винаги са вкусни. Блудкав е празът и карфиолът, поне според мен. Варя ми борколи в комбинация с друг зеленчук, обикновено малко спанак, карфиол и морков. Картофи синът ми не ще, освен пържени. Важно са подправките, като за всяка манджа. Задушавам ги винаги в зехтин и зеленчуков бульон и преди сервиране пасирам и добавям бучка масло и вегета.

# 4
  • Мнения: 707
Аz го готвя с малко морков и ориz. Варя всичко с малко рапичина маzнина. Подправям с копър и магданоz. Яде се с апетит  Peace.

# 5
  • Мнения: 508
Варя на пара, броколи+картоф+ чушка. Пасирам с малко от водата , прибавям зехтин или масло.
Броколи+тиква е любимото на Марти. Варя и пасирам
Пилешко с броколи и домат. В малко зехтин и гореща вода задушавам пилешкото, след 40 м прибавям броколите, след 10 м. домата, варя още малко и пасирам. Почти на всичко слагам зелени подправки, магданоз или целина.
Броколи с ориз и моркови.

# 6
  • Мнения: 4 111
Броколите варих с картоф, морков, тиквичка и малко копър, сложих малко АМ и пасирах, добре се получи.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 587
Точно днес купих броколи, но аз за първи път ще ги давам и се чудех как да ги направя.
Мисля с картоф или с варен ориз.  Дано ги хареса. Simple Smile
Ама моят син е още малък и алтернативите не са много. Ти можеш да сложиш повече неща. Wink

# 8
  • Мнения: 630
Ако си въвела вече сирене -аз ги правя с ориз, копър и сирене. Мия много ги обича.

# 9
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз съм давала броколи, сварени на пара(дано не прозвучи като реклама - с ''Цептер'' и решетката към една от тенджерите),след това пасирам с варено картофче,масло и една идейка сол и става супер на вкус.

# 10
  • Мнения: 422
Аз ги варя с картоф, морков и малко ориз,в не много вода докато по4ти останат без вода.
После нама4квам с вилица, добавям зехтин и символи4но сол, понякога и малко АМ.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 22:10 от baba_mravka

# 11
  • Мнения: 438
Аз ги варя с картоф, морков и малко ориз,в не много вода докато по4ти останат без вода.
После нама4квам с вилица, добавям зехтин и символи4но сол, понякога и малко АМ.
По същия начин му правих и аз само че без сол,но много го боля коремчето,затова вече слагам по-малко броколи!  Simple Smile Стана много вкусно, чак и на мен ми се дояде  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт