Манипулация или естествен развитиен период

  • 433
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте опитни мами!
От около седмица и нещо съм в страшен филм - моята беба, която от първите си дни никак не е лесна, последните дните просто пощуря. Имам страхотен проблем с приспиването - денят ми минава в опити да я приспя, тя нервничи и реве от сутринта, прозява се, очевидно и се спи яката, слагам я да спи, като слагането при нас означава последователност от 3 неща: приспиване на ръце с едновременно поклащане на топка, поставяне в леглото и доприспиване с полюшване на леглото и припяване на приспивна песничка. Разбира се, тази поредица от техники рядко дава резултат. Кръст не ми остана от това да я разнасям наляво-надясно и да поставям и вдигам от леглото по 5 пъти на ден. Вече ми иде да не знам какво да направя! Пак ме обзе желанието да тръгна по лекари, докато не разбера медицински проблем ли имаме или просто е развитиен период.
Ето и сега, оставих я в кошарката след за днес 3 неуспешен опит да я приспя и мрънка ли мрънка. На мен разбира се това ми качва напрежението яко. Не знам какво да направя и се чудя дали всички тези неща, които изчетох, че ако си гушкаме бебетата, няма да ги разглезим, са верни. И дали не ставам жертва на бебешка манипулативност?
Иначе малката капризна девойка е на 5 месеца и до момента всеки божи ден показва, че нещо не и наред и от нещо е недоволна.
А аз се чувствам изчерпана....

# 1
  • Мнения: 527
И ние имахме период на приспиване на ръце,но премина,и най-изумителното беше че започна да заспива сам.От скоро обаче пак не заспива сам винаги,или суче,или му държа биберона докато заспи.Пробвай да я приспиваш,докато суче на първо време,въпреки че аз и това не приемам,защото така ще свикне и после трябва пък от това да я отучваш.Защо да я водиш по лекари newsm78,споед мен няма медицински проблем,просто характер PeaceАко имаш нерви я остави да поплаче известно време,много мои приятелки си научиха децата така да заспиват,но аз не мога още Simple SmileПървият път ще плаче мнгоо,около 30 минути,че и повече,после става по-кратко,и за около седмица ще си заспива сама.Не знам как става този номер,защото като съм оставяла малкия да плаче,той на 2-та минута е толкова изнервен, а как ще се успокои сам,че и да заспи не ми е ясно,но кават че имало ефект Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Точно на вашата възраст и моята дъщеря преживя много ревлив период.отказа категорично да стои в леглото,а до тогава си заспиваше кротко сама.Стигнах до извода,че е криза на растежа.При нас продължава около 5-7 дни и се повтаря на месец-месец и нещо.Обикновено се съпровожда от новопридобито умение-да не би твоята беба да е започнала да се обръща от гръб по корем тези дни напр.?Новото умение страшно ги възбужда,но в същия момент ги прави неспокойни,защото незнаят какво точно да правят с него,а в същия момент им се иска да го правят безкрайно.При нас в тези периоди май само приспиването в количката работи.Добрата новина е,че минава бързо и дечицата пак са си спокойни.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
не мисля, че е глезене. Ние наскоро също имахме проблем с дневното приспиване с тази разлика, че сме по-големи на 9 месеца. Спи и се, приспивам я и в момента, в който я сложа да легне тя скача и запичва да бърбори. Естествено след това е много кисела и аз гледах да я изморя максимално,за да заспи след 1 час. Това продължи около седмица и отмина. Аз лично не съм съгласна, че гушкането разглезва децата. Аз я гушкам страшно много, но като поотрасна сама решава кога да ми дава и кога не. Само гледай да си спокойна и това ще отмине.  Peace

# 4
  • Мнения: 5 401
А в количката спи ли малката принцеса??

# 5
  • Мнения: 114
pearly, в количката ту спи, ту не...ако сме навън спи, но сега не излизаме и вкъщи в количката не се прилъгва

# 6
  • Мнения: 5 401
А защо не излизате? Ние изкарахме миналата зима навън напук на атмосферните условия!

# 7
  • Мнения: 8 242
Не че ще те успокоя, но още се приспиваме на ръце с цица в уста.. САМО така е заспивал винаги.. И не просто на ръце, а с леко подскачане и поклащане в ритъм. Да не говорим, че това обикновено трае поне 1/2 час.. а най-често е повече от час..
В количката спеше само приспан преди това (пак на ръце).. и това само докато се движи - спре ли - рипва наспан, независимо колко е спал..
Иначе характерчето му е още мрънкаливо и бръмчащо.. откак се е родил си е такова..
Но отдаван съм спряла да гледам на това като проблем - вече така съм свикнала, че изобщо не обръщам внимание  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт