Почистване на естествен набук...

  • 38 362
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Момичета, помагайте!  Praynig
Имам ето такива ботуши:
от естествен набук, та питането ми е с какво си почиствате вашите обувки от набук??
Цвета е много светъл и колкото и да ги пазя от външните влияния, пак имам няколко капчици от дъжд по тях.
Знаете ли за някакви специални методи, гъбички, парцалчета или препарати, които няма да обезцветят материята и ще мога да си ги поддържам във вид?  newsm78

  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 520
Не ти е за тук темата, но пробвай с влажен чорапогащик!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 553
Преди 2 дни купихме на дъщеричката ни ботуши от набук и ни препоръчаха едно спрейче AQUA STOP на фирмата KIWI. Нейните днес ги напръсках ботушки, но още нямам впечатления, а и тя не е излизала много, но напръсках и моите ботуши от естествен велур и останах изненадана как днес в дъжда ми се предпазиха ботушите и изобщо не се и намокриха. Явно спрея не им позволи. Иначе има едни специални четки за почистване от прахта и след това се пръскат.

# 3
  • Мнения: 2 631
Ninche,  а откъде го купихте и на каква цена? Има ли значение цвета на ботушите или филма е безцветен??  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 553
Ние го купихме от Колев и Колев в Мола, но ги има и в други магазини за обувки. Вчера например минавах през Мария Луиза и видях различни видове спрейове именно на тази фирма в магазин СИСИ за обувки. КИВИ са популярна марка - трябва да ги има навсякъде

# 5
  • София
  • Мнения: 553
Забравих да кажа, че този който ние купихме струва малко над 5 лв. и няма значение от цвета на обувката - моите са кафяви, а на дъщеричката ми червени Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 631
Вчера търсих в Билла на Kiwi, но бяха само цветни спрейове за набук - черни и кафяви... и от зор си взех накрая безцветен спрей за набук на Casablanca. И те са известни. Напръсках си ботушите и може би наистина предпазва, защото после не видях нови капки от дъжда.
Обаче от къде да си взема гумена четка за обувки??  Thinking И какво представлява??  newsm78

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
В МЕТРО има специални гъбички за набук. Пак са на KIWI. Същите са като другите на външен вид, на тях си пише за какво са.

# 8
  • Мнения: 2 631
За гъбичките знам, но на спрея пише да се изчетква с гумена четка за обувки!  Tired

# 9
  • Мнения: 22 531
Такаааа.Почистването на светъл набук практически не става с тези препарати,те само го предпазват от водата и го подхранва да не се втвърди и изтърка.Пръскаите със спрея редовно и после разрошвайте набука със специална четка за набук.Има едно малки гумички за почистване на велур и набук,горе-долу вършат работа.Но единственото средство за поддръжка на светъл набук е прането,отвреме -навреме.Аз пера обувките си със сапун и мека четка,като гледам да се ги намокря много/вътре и подметките/После изплаквам с вода и оставям да съхнат.Пак пръскам със спрея и четкам с четката.Ако можеш потърси си реновиращ спрей за набук и велур с цвета на обувките ти.Има ги в различни цветове.

# 10
  • Мнения: 4 990
Саламандър имат специални гъбички и препарат за набук. Препарата е течен и като го сложиш на гъбата става пяна, чистят се много добре. Става за всякакви цветове.
Такава гумена четка има брат ми, но каза че с гъбичката става по-лесно  Peace

# 11
  • Мнения: 22 531
Саламандър имат специални гъбички и препарат за набук. Препарата е течен и като го сложиш на гъбата става пяна, чистят се много добре. Става за всякакви цветове.
Такава гумена четка има брат ми, но каза че с гъбичката става по-лесно  Peace
Ще го потърся непременно,звучи много добре.

# 12
  • на майната си
  • Мнения: 424
навремето един стар обущар ми каза да чистя с най-фината шкурка - доволна съм от резултата.

# 13
  • Мнения: 2 631
навремето един стар обущар ми каза да чистя с най-фината шкурка - доволна съм от резултата.

Хм....   Thinking
Тва не бих го пробвала...  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Саламандър имат специални гъбички и препарат за набук. Препарата е течен и като го сложиш на гъбата става пяна, чистят се много добре. Става за всякакви цветове.
Такава гумена четка има брат ми, но каза че с гъбичката става по-лесно  Peace
Имам гумената четка и пяната на Саламандър. От четката велурът ми стана на фъндъци, изтърка се, а от спрея - на петна! Оправих си ботушите чак след като ги изпрах с мокра кърпа и яко търкане. Не знам защо така се получи Sad

Общи условия

Активация на акаунт