Първият път при зъболекар

  • 463
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Синът ми Мартин е вече на 3г и 4м и все още не съм го водила профилактично на зъболекар.Досега не е имал оплаквания.Закъсняла ли съм с първия преглед според вас?И как се справяте с постоянното желание за шоколад и бонбони?Благодаря ви предварително за съветите!

# 1
  • Мнения: 7 723
Мариелка, млечните зъби нямат дълбоки корени,
и ако има кариесче- то не боли.
Следователно- няма да има и оплаквания... Wink
И да- време е да го заведеш на профилактичен преглед Wink

# 2
  • Мнения: 261
Аз Емо го водих на преглед през септември. Казваше, че го боли зъбче основно след като е ял нещо сладко. Оказа, че му няма нищо.
А с постоянното желание за сладко се справям с желирани бонбони. Те не са много сладки според мен /отделен е въпросът колко са полезни/. Шоколади давам рядко, просто защото не купувам, а и съм забранила да му носят.

# 3
  • Мнения: 485
Заведох го за първи път на зъболекар когато стана на 5,но за съжаление имаше вече кариесчета...направихме ги,сега сме добре.Използвах случая,че в кабинета имаше книжка за зъбките,на нея бяха нарисувани 2 човечета как дълбоят в зъбчетата-показах ги на моя син и обясних,че те живеят в неговите зъбки и когато яде шоколадови неща  веднага идват и започват да копаят дупка.Детето остана много впечатлено и сега вече година след като направихме пломбите,когато прекали със сладкото го подсещам за човечетата и нямам никакъв проблем-веднага вземаме ябълка или друг плод ,за да ги "изгоним".

Общи условия

Активация на акаунт