Рапорт даден, рапорт приет!

  • 6 485
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 547
Тържествен шепот на девойки с алени връзки и младежи с алени бузи, понесли знамена. Всички се събират в Залата на залите, най-мистичното помещение в цялото училище - Актовата зала. Другарките, студено къдрени и пременени в пластове коприна, заемат своите плюшени места, а учениците йерархично си разпределят дузините сиви столове. Сбор, но не какъв да е, а дружинен! Дружинния съвет - следен със скрита и нескрита завист - седи около масата с червени карамфили и прелиства разни важни документи. Това се сетих днес, незнайно по каква причина.


Почти съм изпозабравила тез славни времена, но конкретно Актовата зала, Дружинния съвет, отговорниците по културно-масовата дейност, пионеро-чавдарските приеми и летните акции за липа не ще излинеят в паметта ми.  Mr. Green  В четвърти клас, по-смотана и от най-смотаните, бях натоварена с учебната дейност на нашия отряд /кой ли беше патрон... Капитан Петко воевода??/. Сетне, когато вече имах мазна косица на клечки и огромни диоптрични очила с розова пластмасова рамка, напълно заслужено се възкачих на отряднопредседателския трон - висок и самотен. Боже, боже... Само моите спомени ли имат леко сюрреалистичен отблясък? Кой се е потил над отчети и рапорти? Crazy

# 1
  • Мнения: 5 539
Уви, не бях активист Rolling Eyes Явно не съм изглеждала надеждна.
Но веднъж в 4 клас имах пионерско поръчение да организирам хандбален мач между момичетата от нашия и от съседния клас.
Беше неделя и дойдоха 5 човека общо.
На отрядния съвет обаче докладвах, че съм си изпълнила успешно поръчението.
Няколко месеца по-късно дойде 10 ноември...

# 2
  • Мнения: 281
"Вей се моя връзко алена,
  с хубост напълнете се очи,
  буди се България погалена
  от утринните слънчеви лъчи"

Винаги бях водеща с червена папка в ръка. Много артистична, рецитирах с плам.
Явявах се на ежегодния конкурс за стихове на Вапцаров с едно и също стихотворение  -"Не бойте се, деца" и всеки път го печелех. Разплаквах комисията.
Бях отряден, а после по културно масовата дейност в дружинния.
Забравях си червената връзка и ми прощаваха, защото бях връзкарка. Ходех и с дънки.
На осми март момчетата ни подаряваха карамфили с нежелание.
Никога не съм връщала хартия и не съм събирала кестени.
Това се сещам засега.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 20:21 от Мария Лу

# 3
  • Мнения: 9 865
Какви алени спомени извадихте... Аз нямам точно такива, но Актовата зала си остана култова, поне до 2002, когато завърших. Какви ли актове са се извършвали в нея?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Уф, аз ходех на дружинни съвети, после класната в часа на класния ме пита "какво ви казаха на съвета, информирай класа", а аз - бяло петно, мълча. Нищо не помнех.
Същата тая класна, като дойде 10 ноември, ни каза "децата трябва да са аполитични". А преди това ни занимаваше с пленуми на БКП. Пфу, и на тях не им е било лесно ( на учителите).

П.П. Бях асистентка на знамето, много хубаво марширувах! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 516
Най- високото звание, до което достигнах беше хигиенист. Нямаше как - бяхме клас с избрани деца на комунистически активисти и само аз плебей нещастен. Та хигиенистка. Което пък си беше супер странно, защото аз винахи ходех сополива и без кърпичка. Съответно си бършех сополите в ръкава. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 698
в трети клас бях звеневи на 3то звено, в четвърти - учебна дейност (т.е. носех дневника от кабинет на кабинет и го пазех някой да не го взема да си извинява отсъствия  Mr. Green), в пети - културно-масова дейност (това не помня каква му беше функцията  Embarassed), а след това - отряден председател (заветна мечта  bowuu - много приети и отчетени като изпълнени пионерски поръчения)

ех....  Grinning

рапорт даден!  Grinning

# 7
# 8
  • Мнения: 488
Постоянно бях отряден председател. В дружинния съвет отговарях за културно-масовата дейност.
Върхът на кариерата ми - в 6-ти клас бях на лагер в Ястребино, с цвета на пионерската младеж на цяла България. Ставахме, лягахме и сънувахме поръчения и велики мисии. Боооже, дори правихме среднощен поход по стъпките на Тузлушката чета...
Беше като един мини-Априлски пленум.
Прибрах се и точно след една седмица дойде 10 ноември 89-та.  Mr. Green
Язък, сега сигурно щях да съм съпруга на някой висш партиен функционер.  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
2 години бях звеневи, а последната - отговорник по
културно-масовата дейност  bowuu
Бях много притеснена, когато трябваше да рапортувам
на отрядния председател  Crazy
След време, когато трябваше да ставаме комсомолци
и ни бяха раздали Устава да се запознаем с него,
аз извърших Греха на греховете по онова време -
хвърлих го на земята и казах, че с глупости няма
да се занимавам. Е, за малко да ми намалят поведението
и ХОП дойде Промяната с главно П - няма чавдарчета,
няма пионери, няма комсомолци, .............. няма и намалено
поведение  Hug Алелуя !!!

# 10
  • Мнения: 1 547
в трети клас бях звеневи на 3то звено


Ох, осмисли вечерта ми с това "звеневи" - Господ да те поживи, че ми го припомни!  Laughing

# 11
  • Мнения: 281
Не съм била комсомолец- дойде 10-ти.

# 12
  • Мнения: 2 070
Аз стигнах само до пионерче. В началното училище бях отговорник по художествено-творческата дейност. Но съм мърлява, не знам що ме сложиха. И досега не мога нищо да нарисувам. С неща свързани с пръстите съм много зле, това лепило, ножица, миниатюрни нещица да лепя - много съм зле. пишех разкажчета по нататък, фантастични. До там ми стигна творчеството. ходила съм на една манифестация и съм пяла в хор "чавдарче", после се преименува хора след промените.

# 13
  • Мнения: 1 547
Какъв ти комсомолец, аз и до дружинния съвет не сколасах да додрапам... А-ха, да ме предложат и взеха, та разтуриха тимуровските банди!

Но виж, манифестация като казахте, неведнъж с плисирана пола и лента "отличник" съм крачила напето  bowuu

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Хайде още един културно-масовик да се отчете  Laughing. Първо на отряда, после на дружината. Това кина, абонаменти, стенвестници, почистване на паметници, предаване на вторични суровини, празници на училището и прояви за официалните празници- организирах ли, организирах. Мдааа..и парад за 24 май включително /с гълъби/  Crazy...

Общи условия

Активация на акаунт