Кога се обезводнява бебето?

  • 3 628
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 745
Значи дъщеря ми е на 2 месеца и половина и от няколко дни е "разстроена"-ака често и на вода.От вчера не иска и да яде както обикновено-хапва малко(не знам колко,щото сме на кърма) и спира.От снощи й давам Ентерол-половин прахче,но педи каза до обяд днес да й го дам,но не успях.Сварих и оризова вода,но не я иска.Снощи в 1 и 30 като й смених пампа беше акала и после днес в 10 и 30,като тогава вече акото беше нормално.А сега в 17 и 30 пак беше разстройство.  Sad И пак не яде-съвсем малко хапна.Мисълта ми е дали може да се обезводни и какво да правя?Педи каза ако ака над 4 пъти днес да й дам пак Ентерол,но тя не е.Само спинка и не е весела,а кисела.Какво мога да й дам?И какво да наблюдавам,за да разбера ,че се влошава?Забравих да спомена,че вчера и моя корем беше подут и имах газове и днес съм на препечени филии и сухари...

# 1
  • Мнения: 406
Доколкото съм информирана в най -ранната възраст е нормално колкото пъти на ден хапва бебето толкова пъти ходи по нужда,но и друго знам,че деца които са на кърма са склонни към запек и майката трябва много да внимава какво яде и какво пие.Иди все пак но детски специалист за по обстоен преглед.Пробвай с чай от шипка той действа затягащо. ::

# 2
  • Мнения: 7 723
Напълно е въжможно да се обезводни.
Продължавай с ЕНТЕРОЛА....
Купи й една банка глюкоза и се опитвай да й даваш по малко. Confused
Остави яденето. По важно е да поема течности!
Много течности, колкото може- повече.
Малка е още за чайчета....
....но опитай, ако сложиш и захар в оризовата вода
дали няма да иска да я пие.... Thinking
...моите така я пиеха.... Rolling Eyes

А Педиатъра какво казва? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 745
Аз съм сложила захар,но не я ще.А педито каза да й давам по-често да суче и още половин прахче АКО ака над 4 пъти днес,но мисля да й дам въпреки,че не е акала...А колко прахчета на ден мога да дам?Ми тя и вода не иска... Sad

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Няма такъв филм не иска NaughtyДаваш и това е,ако не искаш да се озовете в болница/пази Боже/.Толкова малко бебе може много бързо да се обезводни!Ето ти една идея как да и даваш глюкоза както ти писа Руска или вода-вземаш една малка спринцовка или пипетата от Панадола и вкарваш във вътрешната страна на бузката!

# 5
  • Мнения: 2 829
Следиш ли колко пъти на ден пишка? Ако са повече от 6 пъти-всичко е наред. Наблюдавай също дали има слюнка в устата, дали е хлътнала фонтанелата, дали бебето изглежда отпуснато и без енергия, дали кожата има хубав тургур-като стиснеш м/у пръстите да се изправя веднага, а не да остава гънка за няколко секунди. Кърми колкото може по-често.
Бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 7 723
pebs , не мисля, че имаш повод за притеснение.
Успокой се, щом днес не е акала- няма опасност да се обезводни.
Дай й и днес ентеролчето, въпреки, че днес не е акала.
И не се притеснявай, че не яде. Давай й глюкоза, все пак-
няма да й навреди..... Wink
Може би е нещо неразположена,
може и колики да я мъчат, та дори и зъби,
но едно е сигурно- няма да се обезводни Hug

# 7
  • Мнения: 1 745
Значи от снощи към 23 я чух,че се изака,но си заспа и не можах да я преобуя, днес - в 10 и 30,но нормално ако и в 17 часа-пак разстройство.Сега успях да й дам няколко глътки оризова вода след като я стоплих-май не я иска студена.Иначе не е много весела,но не плаче,а и не е спала от 16 часа,та може и за това да е киселяче.Смейка си се по малко и пампите бяха напишкани...Абе ще я тъпча с течности и това е.Ама и Ентерола нещо не го иска много,но ще я мъча.Благодаря на всички за отговорите.

# 8
  • Мнения: 872
Следиш ли колко пъти на ден пишка? Ако са повече от 6 пъти-всичко е наред. Наблюдавай също дали има слюнка в устата, дали е хлътнала фонтанелата, дали бебето изглежда отпуснато и без енергия, дали кожата има хубав тургур-като стиснеш м/у пръстите да се изправя веднага, а не да остава гънка за няколко секунди. Кърми колкото може по-често.
Бързо оздравяване!
Peace
 Щом не е жадна,значи не е обезводнена. Организмът реагира на обезводняването с жажда

# 9
  • Мнения: 1 745

[/quote] Peace
 Щом не е жадна,значи не е обезводнена. Организмът реагира на обезводняването с жажда
[/quote]

Благодаря ти.Успокои ме малко,а наистина имам огромна нужда...Това е първото й боледуване и съм малко паникьосана. Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 1 244
Хм, на тази възраст мойта си акаше по 3-4 пъти и понякога наистина рядко. Следиш ли памперсите с пишкано наистина?

# 11
  • Мнения: 1 745
Хм, на тази възраст мойта си акаше по 3-4 пъти и понякога наистина рядко. Следиш ли памперсите с пишкано наистина?


Ами да,дори одеве тъкмо й го смених и след 10 мин. се изака и пак имаше и пишкано.Не съм намирала сух памп до сега.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 244
Ако сте само на кърмене, е нормално понякога да е малко по-рядко акото (субективно)...
Обезводняването е сериозна работа, ще си проличи - по поведение, а и по пишкането. Няма какво да се притесняваш, първите 2-3 мес са така - шаш от всяко нещо, но както казва мойта педи, после си по-изпедепцана и от доктор   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 745
Ако сте само на кърмене, е нормално понякога да е малко по-рядко акото (субективно)...
Обезводняването е сериозна работа, ще си проличи - по поведение, а и по пишкането. Няма какво да се притесняваш, първите 2-3 мес са така - шаш от всяко нещо, но както казва мойта педи, после си по-изпедепцана и от доктор   bouquet

Принципно знам,че от кърмата е редичко,но при нея си беше на вода  Rolling Eyes ,а и  в комбинация с по-малкото ядене ме притесни.Но аптекарката тука в наше село казала на мъжО,че масово тия дни деца и възрастни са "разстроени" и явно съм й го лепнала вируса,а аз се разминах само с колики...  Cry Дано ни мине бързо,щото ми е много панирано.  Praynig

# 14
  • Мнения: 581
пебс, внимавай само ако и даваш други течности освен кырма, да не почне да се отбива,да суче по-малко ыкрма, по малко да произвеждат гырдите и така.... И на мен доктора ми беше казал, че ако има по 6 мокри памперса на 24 часа няма проблем, едва ако станат по малко да се вземат мерки - най-често по-често кырмене. И по-горе бяха дали много хубаво симптомите за обезводняване за които да се следи. Синчето имаше на 4 месеца грип с поврыщане, разтройство и много висока температура, но се размина без даване на други течности и само парацетамол и само следене на памперсите и кырмене на през два часа, мина за два дни и после се вырнахме на предишната шема.

Нашия доктор обясни, че бебето най-вероятно е хванало вируса още преди ние да го усетим, но сыщо така чрез кырмата вече е поело защитни тела, и че кырмата действа и като лекарство в случая. бырзо оздравяване!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт