Кога се записва дете за ясла?-Варна

  • 1 820
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Днес цял ден се ровя из темички тук и смятам ли смятам  smile3523 Живот и здраве бебо да се роди май2008г.Мисля максимално рано по възможност да тръгне на ясла (т.е. след 10месеца) = пролетта на 2009 (март/април).Но четох в някакви нормативни наредби,че от предходната година се записвало,а колкото по-рано в началото на годината толкова по-добре.Това значи ли,че сега януари 2008г още преди да се е родил бебо трябва да опъна палатката пред някое ОДЗ  #Crazy Щото ако е така овреме да уговарям таткото Нова Година направо там да посрещаме  Joy Ако някой има актуална информация - моля помагайте.Живея в района на Автогарата,ако има значение.
То сигурно е смешно,ама като чета какви са проблемите с приемането  ooooh!

# 1
  • Мнения: 861
Януари 2009, мисля че тогава

# 2
  • Мнения: 603
Най - добре се разходи до яслата или одз където мислиш да подаваш документи и ги разпитай за всичко. Доколкото аз знам документи се подават в годината, в която детето ще тръгне на ясла. Четох нормативна уредба, че приемат деца от 10 месечна възраст, но това не е така. Приемат ги когато са стабилно проходили и захранени с всичко т.е. най - рано на 1 годинка - даже 1г. и 2,3 месеца.

# 3
  • Мнения: 17 407
В Нашите деца рови ли, май не си Wink

# 4
  • Мнения: 728
Без акт за раждане как ще запишете детето  Grinning
През януари 2009 можеш да си подадеш документите. И наистина не е сигурно, че ще приемат непроходило дете.

# 5
  • Мнения: 105
Абе я роди първо, че оттам нататък с яслите решавай проблема Simple Smile

# 6
  • Мнения: 207
Ами и на мен ми се струваше абсурдно,нероден Петко да го стягам за училище,но няма как да си позволим 2г майчинство,няма кой да ми помага тук и затова обмислям вариантите от по-рано,а и разбрах,че е мъка с приемането,затова питам като идиот  ooooh!,иначе признавам  Blush - не успях да изчета съвсем всичко,но някой беше писал ,че от 10-тия месец май приемат и с проходилки.Да се успокоя,че имам време де...Видях,че доста е изписано,но по градовете е различно,а и нормативния документ така го разтълкувах Rolling Eyes Ок,мерси,отивам да чета във "Вашите деца"  hahaha

# 7
  • Мнения: 950
Ами аз да използвам темата и да питам - мога ли да подам документи сега в някоя ясла и да я приемат например през февруари?

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
и мен ме интересува тази тема
и ние искаме от догодина да сме на ясла,ама не мога да си представя на 01.01.да вися пред 3 ясли,които сме си хареали,за да чакаме и да подадем документи ooooh! Crossing Arms
това е лудост

Общи условия

Активация на акаунт