ДОХРАНВАНЕ с АМ - Ефект върху кърмата ви?

  • 5 017
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 593
Винаги съм се чудела - едно,две, три... (колко?) дохранвания с АМ дали дават такова драстично отражение върху кърмо-производството, колкото се споменава по нет-а?

Ако ви е намаляла кърмата, колко време след първото дохранване спря?

Моля ви, не спорете за АМ срещу кърмене
Мерси за участието   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 183
Още от самото начало кърмата ми не и стигаше и дохранвах,така беше 3 месеца и след това кърмата нацяло спря и преминахме изцяло на АМ.

# 2
  • Мнения: 2 159
до колкото знам от майките около мен дохранвали с АМ, кърмата намалява, тя се регулира спрямо търсенето
когато постепенно започваха да се опитват да минават само на кърма, тя съответно се увеличи
все пак аз споделям не личен опит, а наблюдение и съм виждала колко им е трудно да се откажат от АМ-а и да решат, че кърмата им е достатъчна за бебето Rolling Eyes
нека се изкажат преживялите мами

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 13:37 от barabana

# 3
  • Мнения: 525
В отговор на въпросът Ви ще кажа, че дохранването, или по - точно смесеното хранене от един момент нататък, не беше причина кърмата ми да намалее.
Според наблюденията ми, това стана поради факта, че не ядях. Не нарочно, не диета. Просто не ми се ядеше. И разбира се, нямах време за това.
И въпреки абсолютно всички стимулиращи кърмата средства, някои от които имаха ефект, на 3-я месец нивото на производството Wink спадна до минимум.
Надявам се съм отговорила подобаващо.

Пс: А може би и поради това, че спрях да ставам да цедя в периода 0 - 6 сутринта..

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 13:41 от BateJoro

# 4
  • Мнения: 4 447
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired

# 5
  • Мнения: 7 201
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired
Съгласна съм-моята спря точно поради тази причина,когато Дани беше на 2 мес.

# 6
  • Мнения: 4 447
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired
Съгласна съм-моята спря точно поради тази причина,когато Дани беше на 2 мес.

Именно. Точно поради този факт, едвам добутахме с кърмене до 4-ти месец и Калоян, но и толкова нямаше да изкараме без помощта на мамите от кърмаческия   bouquet

Дохранването е един омагьосан кръг.

# 7
  • Мнения: 350
До едно шише на ден през ден ден - това е което съм давала в някои критични периоди до 6 месец ( забравяне да пия много течности през деня или излишни нерви за глупости ) Не ми намаля кърмата от това. Започна да намалява когато почнах захранването и то целево, за да минем само на сутрешно и вечерно кърмене.

# 8
  • Мнения: 4 555
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired
Малко прекалено ми се струва да се правят такива обобщения. Аз в началото не просто дохранвах, а хранех предимно с АМ и дохранвах с кърма. Само за последните 10 дни кърмата ми се увеличи двойно и вече почти не прибягвам до АМ, или изключително рядко.
Струва ми се, че щом съм успяла да си увелича толкова кърмата без бебето ми изобщо някога да е сукало, то не вярвам дохранването да има чак такива драматични последици за нейното количество. Според мен по-сериозната опасност е бебето да не се отбие, но пък в днешно време има разтягащи се биберони, за които техниката на сукане е като на гърда, така че и това не е много страшно.
Но нека някой специалист да се изкаже, не искам да давам лоши съвети.

# 9
  • Мнения: 9 973
Малко прекалено ми се струва да се правят такива обобщения. Аз в началото не просто дохранвах, а хранех предимно с АМ и дохранвах с кърма. Само за последните 10 дни кърмата ми се увеличи двойно и вече почти не прибягвам до АМ, или изключително рядко.
Струва ми се, че щом съм успяла да си увелича толкова кърмата без бебето ми изобщо някога да е сукало, то не вярвам дохранването да има чак такива драматични последици за нейното количество.
Но нека някой специалист да се изкаже, не искам да давам лоши съвети.
[/quote]
 newsm10

# 10
  • Мнения: 9 973
извинете за лошия цитет на горното мнение! Rolling Eyes Embarassed

# 11
  • Мнения: 385
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired

НЕ съм съгласна с това, но може и да съм изключение от правилото.
Вече почти година сме на смесено хранене и поддържам едно ниво на лактация - за съжление не достатъчно, за да е само на кърма, но аз и не съм се мъчила да махна добвката.
Просто пия изключително малко течности, така съм устроена, не мога да се насилвам и с това си обяснявам недостатъчното млекопроизводство.

# 12
  • Мнения: 4 447
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired

НЕ съм съгласна с това, но може и да съм изключение от правилото.
Вече почти година сме на смесено хранене и поддържам едно ниво на лактация - за съжление не достатъчно, за да е само на кърма, но аз и не съм се мъчила да махна добвката.
Просто пия изключително малко течности, така съм устроена, не мога да се насилвам и с това си обяснявам недостатъчното млекопроизводство.


Мисля, че си противоречиш.

# 13
  • Мнения: 887
При нас беше така: 1 месец на кърма.; 2 месец смесено хранене; 3 месец АМ, т.е. кърмата ми намаля, но не бих казала, че е от това, че съм дохранвала, тъй като през втория месец когато синът ми беше на смесено хранене имаше дни, в които е бил само на кърма. Причините да намалее лактацията са комплексни и мисля, че всяка жена може да стигне сама за себе си до тях.

# 14
  • Мнения: 46 510
Започнах да дохранвам още преди да ми е слязла кърмата, което й помогна да не тръгне въобще  Close
Има жени, на които добавката не оказва влияние, но те са изключение.

За съжаление се доверих на лекарите, а не потърсих информация.

Общи условия

Активация на акаунт