Плачат ли бебетата ви ако не са оригнати?

  • 1 198
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Синковеца няма претенции, но щерката ако не е оригната просто не може да спи. Заспива и след малко се буди и пищи. Ако я приспя неоригната след малко пак се буди и така докато не се оригне като хората. Ужасно е защото яде често, а оригването понякога отнема много време. Най-тъпото е, че заспива само на гърда, което означава, че направо я слагам в леглото спяща, не я оригвам да не я будя. Но тя след 15 мин примерно се разпищява полусънена и се почва едно мъчително нощно бдение докато не се оригне. Слагане и вземане от леглото по 10 пъти. Понякога е рев до изтощаване и от умора заспива неоригната. Но подозирам, че има и колики или нещо др я боли, че много пищи истерично. Има ли и други като нас и как процедирате?

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
В началото синът ми не се оригваше, колкото и да го държах изправен и как ли не още! После започна да го прави, но имаше един дълъг период в който заспиваше на гърда и мисля, че не се е оригвал след ядене- не помня!
Може наистина нещо друго да я боли- да не би зъбче, от кога е така newsm78, провери ушенцата д не я болят, може пък и колики да има Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 476
Аз мисля, че твърде голяма важност се придава на оригването.

# 3
  • Мнения: 469
Аз мисля, че твърде голяма важност се придава на оригването.
Това е и моето мнение.
Може би има друга причина.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Абсолютно никога не съм оригвала дъщеря ми PeaceСъщо като твоята заспиваше на гърда,но не ми се е будила с плач!

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
моя калпазан плачеше и му бе неконфортно ако не се бе оригнал

Цитат
Аз мисля, че твърде голяма важност се придава на оригването.
кокато създава дисконфорт на бебчето нормално е да му се "придава важност "  Peace

При всеки е индивидуално има бебчета които не се оригват и това не им пречи  Wink

# 6
  • Мнения: 438
И Звездомир е по същия начин с тази разлика,че като заспи не пищи а се огъва. Simple Smile
моя калпазан плачеше и му бе неконфортно ако не се бе оригнал

Цитат
Аз мисля, че твърде голяма важност се придава на оригването.
кокато създава дисконфорт на бебчето нормално е да му се "придава важност "  Peace

При всеки е индивидуално има бебчета които не се оригват и това не им пречи  Wink
Подкрепям  Peace

# 7
  • Мнения: 476
Не казвам, че не трябва да се прави. И аз съм си вдигала детето си да се оригва. Но такива нощни бдения, вдигане от леглото по 10 пъти, будене, за да се оригне, висене с часове и втелясване - оригна ли се, не се ли оригна ми се струват абсолютно излишно суетене.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
НикиФин, защо двете деца имат един ден разлика, че ми стана интересно?
Явно са близнаци. И ако са родени посред нощ, едното дете е записано на следваща дата, така ли  #Crazy
Никога преди не съм се замисляла за това как се процедира в токава ситуация?

Иначе ние сме абсолютно същия случай като вас. И трябва да ти кажа, че по цели нощи не спим заради това нещо. Истината е, че бебето се оригва много бързо като го изправя. Ама при условие, че яде малко - само колкото да заспи отново /2-3 мин. сукане и е готов/, то се буди само 15 или 20 мин. след това и аз карайки така цяла нощ - получих хронично главоболие /след малко ще отворя една др.тема подобна/ и вече хич не го оригвам. Заспи ли - слагам го веднага да спи НА ЕДНА СТРАНА! и умирам и аз начаса. Той, обаче след малко повръща леко и тогава точно приплаква и се разсънва понякога. Ако го оригна - няма такова нещо. Но не реве чак силно с болки в корема, не - няма такова нещо засега при нас!  Naughty

# 9
  • Мнения: 2 757
galausa, казвала съм, че Ева се роди 1 мин преди полунощ и така са я записали без да ме питат. После нямах сили и нерви да се разправям, но си ме е яд до ден днешен. Всъщност по моя часовник се роди след 12, но по техния явно е било преди.
За оригването - не му придавам важност ако не пречеше на детето, но то просто неможе да спи, пищи. Може би има и др причина, но оставам с впечатление, че е поне отчасти заради оригването, щото след като се оригне и заспива за по-дълго време. Не знам вече, много е трудно да се разбере кво му е на такова малко бебе. Аз не съм човек, нощем много често изобщо не заспивам, а ако се случи да заспя то е докато кърмя за 10тина митутки.
Като я нося чувам как се движи въздуха в стомаха и и така я нося и слагам и вземем докато не го изкара. Ама то се не трае вече, няма свикване с неспане Naughty Иначе само на една страна я слагам - сложа ли я по гръб моментално се буди  Shocked

# 10
  • Мнения: 748
по същия начин беше Мими на около 4-5м. като си имаше и много газове и я болеше коремчето. според мен това, което имаше най-благоприятен ефект беше да я кърмя полулегнала, така, че да е малко под наклон, което не й пречеше да си заспи докато хапва. и другото е, че се стараех да не чакам да даде признаци на глад, защото тогава вече започваше да се храни по-неспокойно и бързо и мисля, че и това допринасяше да се нагълта с въздух. може да пробваш дали ще има ефект и при вас.  Peace

# 11
  • Мнения: 11 003
Аз мисля, че твърде голяма важност се придава на оригването.

Дъщеря ми никога не съм я оригвала. Crossing Arms И досега си заспива на гърдата, а сутрин не се буди с плач.

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
явно, наистина я боли
мен за момчил - като имаше колики - мамите ме бяха посъветвали, докато го храня, по-често да го оригвам. Помагаше.

# 13
  • София
  • Мнения: 245
И моят малчо е същият, каката също не можеше да спи неоригната и беше голяма мъка. Сега обаче май се справям по-добре, защото го вдигам по 1-2 пъти по време на ядене да се оригне.
и другото е, че се стараех да не чакам да даде признаци на глад, защото тогава вече започваше да се храни по-неспокойно и бързо и мисля, че и това допринасяше да се нагълта с въздух. може да пробваш дали ще има ефект и при вас.  Peace
Подкрепям, при нас има ефект  Peace

# 14
  • Мнения: 554
Оригвам задължотелно! Когато беше съвсем мъничка съм я държала и по 40 мин. до 1 час за да се оригне, иначе като я сложа да спи и повръщаше, въртеше се, мята ръчички и подобни. И до сега я оригвам след всяко хранене, не ми е проблем да я изчакам все пак комфорта на детето ми е по-важен от всичко останало, но поне сега се оригва за не повече от 5 минутки Peace

Общи условия

Активация на акаунт