Малко инфо за метрото в Брюксел

  • 938
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 473
Мили момичета, винаги сте ми помагали, сега се обръщам отново към вас. Въпросът ми е: при смяна на линиите в метрото в Брюксел, трябва ли да си купувам нов билет или важи този, който е вече закупен. Също така въпросът ми се отнася и до т.нар. линии на преметро или както там го наричат. Изчетох сума ти сайтове, е не можах да разбера. Дано някой от вас знае нещо повече. Също така - ако не се продават билети на входа от касиер /а пък аз съм скарана с автоматите - особено ако инструкциите са на френски/ - мога ли да вляза и да потърся някъде навътре вече преди линията, на която трябва непосредствено да се кача - да не предизвикам някой скандал. Извинявайте, ако въпросът ми е глупав, но ми предстои пътуване, а не съм ходила там досега. В едни градове закупения билет важи за всички линии, а в други - тъкмо обратното. Искам да си направя някаква сметка. Предварително благодаря на тези, които ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 2 109
има чичко, който продава билети. има и автомати на английски.
има различни оферти за билети, целодневни, 3 дневни, за 10 пътувания.
мисля, че важат и за автобуси, и ако не се лъжа важат за един час, може и да се прекачваш на автобус. но за това не си спомням много.
няма ли някоя брюкселска мама? виж в чужбинските мами.

# 2
  • Мнения: 27 524
Писала съм ти в темата Белгия в чужбинския  Peace

# 3
  • Мнения: 2 109
да цитирам блонди тук, да не се затрие инфото

билетът ти важи един час за абсолютно всички превозни средства. Ако до един час не се придвижиш, тогава трябва да си купиш нов.
Билети се продават в станциите на метрото, но не на всяка. Иначе автомати има. Касиери също има, освен ако не е вечер късно.
Не се притеснявай, питай каквото ти се налага  Hug
Най-добре си вземи билет за 10 пътувания (ако ще пътуваш повече, де), излиза много по-евтино и няма да се налага често да купуваш. Билетите се маркират в специален автомат преди да слезеш в метрото. Трябва да го маркираш при всяка смяна, дори да не е минал единия час, тогава изписва, че е безплатно, но трябва да е маркиран.

# 4
  • Мнения: 19 473
Страхотно ви благодаря на всички, облекчихте ме невероятно. Изчетох сума ти сайтове в Интернет, а трябваше веднага тук да попитам. Още веднъж сърдечно благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт