Отговори
  • Мнения: 40
Необходимо ли е за новородено да се закупува столче за кола-тип "кошница" или може да се ползват направо стандарните столчета за кола?

# 1
  • Мнения: 4 111
Столчето може да не е тип кошница, но да е от възраст 0+

# 2
  • Мнения: 40
Мерси за бързия отговор! А в началото когато новороденото не може да стои в седнало положение има ли опции да се променя по някакъв  начин столчето за кола?

# 3
  • Мнения: 1 251
Необходимо ли е за новородено да се закупува столче за кола-тип "кошница" или може да се ползват направо стандарните столчета за кола?

То така или иначе трябва да вземеш столче за бебо и от началото, че глобата май е 50 лева, така че си прецени дали ще я ползваш и за нещо друго или само в колата. Ние имаме тип кошница и си ходим на гости с нея, даже у нас се преспиваме люляйки се в столчето, някой път като искам да свърша нещо го слагам вътре и си го нося с мен из стаите. Абе удобно ми е, ама не е 100 % задължително да е тип кошница.

# 4
  • Мнения: 1 251
Мерси за бързия отговор! А в началото когато новороденото не може да стои в седнало положение има ли опции да се променя по някакъв  начин столчето за кола?

 Е те като са от 0+ са си направени специално за мъниците-гръбчето е доста полегнало, може примерно да слагаш една пеленка по-тънка за да изравниш гръбчето в началото. Май нямат опции на гръбчено, поне моята няма- на Чиполино е.

# 5
  • Мнения: 1 321
Ние още от самото начало сме с кошница и я ползваме и в колата много ми е удобна. Peace

# 6
  • Мнения: 1 183
Ние още от самото начало сме с кошница и я ползваме и в колата много ми е удобна. Peace
Peace и ние така

# 7
  • Мнения: 814
И ние още от изписването ни от родилното сме с кошница. Наистина е много удобна, даже и вкъщи я ползвам Peace. Кошницата ни е на Чико и няма опции за гръбчето и честно казано не съм виждала такава

# 8
  • Мнения: 911
Мерси за бързия отговор! А в началото когато новороденото не може да стои в седнало положение има ли опции да се променя по някакъв  начин столчето за кола?

Не. Когато столчето е 0+, ъгълът на сядане е около 135 градуса, което значи, че гърбът на бебето не се напряга и подобно сядане не е опасно. В края на крайщата столчетата се произвеждат с цел да снижат опасността до минимум, нали?
Важно е като монтирате столчето така да се сложи, че при поставянето на бебето крачетата му да са на по-високо ниво от главата.
Не слагайте под дупето хавлиени кърпи и т.н.  приспособления.

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 14:56 от korinka

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Няма "стандартни" кошчета/столчета за кола за всякаква възраст. За новородено трябва да е кошче - 0+, от 0 до еди-колко-си килограма. Новороденото не може да седи.

# 10
  • Мнения: 4 447
Необходимо? Задължително е!  Peace

# 11
  • Мнения: 6 029
Необходимо ли е за новородено да се закупува столче за кола-тип "кошница" или може да се ползват направо стандарните столчета за кола?




Това е кошница на Бертони, струва 63 лв. в Данет.
Кошницата е удобна, можеш да я ползваш наксякъде, лесно се монтира в кола, лесно се носи. Задължително е да я имаш. Монтира се обратно на движението, ползва се докато детето стане на годинка.

# 12
  • Мнения: 4 447
Някой кошници не са удобни за детето след 7-8-ми месец. Затова се преминава към столчето за кола. А ако все пак решиш да ползваш кошницата след 6-7-ми месец я обръщаш по посока на движението.  Peace

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Важно е да е за неговата възраст 0+

# 14
  • Мнения: 6 029
Някой кошници не са удобни за детето след 7-8-ми месец. Затова се преминава към столчето за кола. А ако все пак решиш да ползваш кошницата след 6-7-ми месец я обръщаш по посока на движението.  Peace

анче, до 1 годинка е хубаво децата да пътуват обратно на движението, защото все още не са им заякнали мускулите на врата. вземи се коригирай, моля.

Общи условия

Активация на акаунт