Падна от стола и се изгори на печката

  • 3 545
  • 20
  •   1
Отговори
Бяхме на гости и както си стоеше и ядеше моркови падна назад със стола.Като писна мислих,че си е ударил главата,после взе да ми вика апа,апа и посочи ръчичката.Сигурно се е подпрял на печката,кожата се е събрала в еиния край,а отдолу рана,но няма кръв.Ще ми помогне ли дефламола веднага го намазах.Ох направо ще се пръсна,а то милото трепери чак,много се уплаши.Казва,че му пари затова мисля,че е изгорен,раната е на дланта.Нещо друго за бързо заздравяване да ми предложите

# 1
  • Мнения: 1 942
Ако изгореното не е станало на мехурче, а е само червено се слага настърган обелен картоф. много добре дръпва. Себе си поливам и с оцет и с картофа минава до час.

Но вие вече сте смъкнали горния слой кожичка. Дефламола не се слага на открити рани  Naughty той е само при изгаряния на повърхностния слой на кожата, без обелването и.
Третирай раната както би я третирала ако е от ударено. Дезинфекция, спрей за рани или пудричка, марличка и лепенка да не се замърси кожата отдолу. През нощта махаш и само подсушаваш с пудра за рани или спрейче. До 2 дни всчико ще е ок  Peace

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Моя съвет е да отидете на лекар. Когато Бобо беше на 8 месеца си лепна ръчичката на ютията, стана мехурче и аз намазах с Дефламол, но за всеки случай звъннах на педиатъра. Каза да го заведа до клиниката по изгаряния в Пирогов, защото при малките деца много често се получавали сраствания при изгаряния и не бива да се рискува. Там обработиха раната и след това ходихме още 2 пъти на превръзка. Беше мехур с размер на 5ст. монета и на мен ми изглеждаше безобидно. Не искам да те плаша, но поне звънни на педиатъра ви.

# 3
обадих се на лекар,каза да пръскам със спрей бивацин.раната наистина е дълбока и кожата я няма.Много ми е мъчно за детенце Cry

# 4
  • Мнения: 1 942
обадих се на лекар,каза да пръскам със спрей бивацин.раната наистина е дълбока и кожата я няма.Много ми е мъчно за детенце Cry

Кофти е така, ще ти се теб да те боли ... Но като няма кръв, значи не е чак толкова дълбока  Peace Утре даже няма да го боли. 

# 5
  • София
  • Мнения: 558
Това дали е дълбоко изгарянето или не, НЕ МОЖЕ да се каже по тел., интернет и т.н.!!!
Зависи от много неща и не винаги е еднакво при всеки. Особено при ДЕЦА!
Най-добре е да го види лекар!  Дланта е функционално място и това допълнително налага да се погледне от специалист, дори и да ти изглежда безобидно - не казваш и колко е голямо като площ - това също е много важно! А колкото до това да има или не кръв - колкото по-бяло и  "по-добре" изглежда мястото, толкова ПО-ДЪЛБОКО е изгарянето! Ако е червено и има мехур е по-повърхностно! Embarassed
Мога да ти помогна от разстояние само с този съвет- да го види лекар.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много ми дожаля за детето, дано не е надълбоко изгарянето. Ако трябва отидете на лекар.
Бързо оздравяване!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Спреят Пантенол действа много добре при такива изгаряния. Но и аз мисля, че не е зле лекар да види раната на детенце, ако се наложи може да му направят преврьзка. Дано се оправите по-бьрзо!

# 8
  • Мнения: 1 329
Какво стана? Надявам се да сте завели детето на лекар, много е опасно малко дете да се оставя без преглед от специалист при изгорено. Дано да сте отишли в специализирано отделение на болницата и да са го превързали. Дефламол не се слага на толкова изгорено, само мястото се държи под студена вода и след това веднага на доктор.

# 9
  • Мнения: 729
Преди 2 дена ни изписаха от болницата,точно заради такова изгаряне.Моника както си играеше до мен ,изведнъж залитна и се опря на печката.Отидохме в спешната а от там ни приеха в болницата.Всеки ден и правеха превръзки и почистваха раните.Сега ходим през 2 дена на превръзки и раните започнаха да се подсушават.Така,че изгореното не е шега работа и трябва да го види лекар незабавно.Може да изглежда добре,но може да дълбае навътре и тогава става опасно.

# 10
Днес раната е хванала коричка,пръскам със спрея 2 пъти дневно.Да си призная не го заведох на лекар Embarassed,но утре ще идем,след като прочетох че може да дълбае на вътре пак се притесних.Иначе раната се е свила,сега не ми изглежда толкова голяма като вчера,някъде около 1 см е,сигурно вчера от паниката ми се е видяла голяма

# 11
  • Мнения: 729
Ако е хванала коричка,нещата се подобряват,но все пак - нека и специалист да си каже мнението.Най-опасните рани са от изгаряне.От опит го знам.

# 12
Ох,аз докато се усетя какво го боли,то милото неможе да говори много ама като каза апа,значи пари и разбрах,че се е изгорил...Дано да се оправи бързо,макар че вече не го боли,дава да погледна,да я почиствам.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Супер, значи е по-добре Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина като съвсем малка пипна котлона. Кожата на пръстчетата й леко се събра и побеля, но на следващия ден й нямаше вече нищо. Направо се удивих как бързо се възстанови.
При такива случаи, веднага се разбива едно яйце и ръчичката се потапя в него. Действа безотказно!

Общи условия

Активация на акаунт