задна хрема и кашлица

  • 3 429
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Вики 1 месец беше с хрема и кашлица. Слагах Коларгол, после Виброцил. За кашлицата пи Проспан и после Бромхексин. Мина й и ето сега след 1 седмица положението е същото. Задна хрема - сополите текат в гърлото и не може да спи. Лекарката каза да й капя в носа Maxitrol, но аз се притеснявам да не са много силни тези капки и незнам какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз мога да ти препоръчам едно кремче Bactroban, но него има смисъл да ползваш, ако е доказано с изследване на назален секрет, че е бактерялна инфекция. Най-добре е да се изследва, а не да се лекувате на сляпо. До тогава мога да ти препоръчам да пробваш с хомеопатичното Коризалия. При нас имаше страхотен ефект, въпреки, че бяхме с течаща хрема. Но ако не мине отидете другата седмица да вземат секрет на детето, а не така да му капеш каквото ти падне.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
Щом ти ги е изписала капи ги!Дъщеря ми само с Макситрол и Тобрадекс се оправя!

# 3
  • Мнения: 645
Аз също съм слагала Макситрол. Това са единствените капки след употребата на които хремата ни изчезва.

# 4
ева ли ще съм полезна, защото не мисля, че това е най-доброто решение, но да споделя как се оправихме ние. Голямата ми дъщеря изкара леко 1 вирус преди месец, после го повтори пак леко, почти без температура, обаче и остана кашлицата както ти казваш, не в гърдите а някъде отзад между гърлото и носа и вечер като легне се задавяше от секретите. Така си кашляхме почти 3 седмици, нищо че пи сироп за кашлица, даже 2 смених и се притесних да не стане хронично. През последната от тези 3 седмици вечер давах и по 15 капки Фенистил /противоалегрично, по препоръка на лекаря/ освен сорипа за кашлица и накрая, защото пък вече щях и да раждам дадох антибиотик, при положение че това ни е първия антибиотик откакто сме родиени, 3 години и половина/ .Клацид пи, всичко това по препоръка на лекар, разбира се. Е, оправи се, ама..................според мен ако не ходеше на градина и не беше постоянно сред вируси щеше да мине и без антибиотика и щеше да се справи и сама.

# 5
  • Мнения: 1 032
Попитай лекарката си за капки, които успокояват носната лигавица и ги слагай вечер преди сън. Мисля, че резоксим бях подходящи за вашата възраст. Те не лекуват, само помагат оттока в нослето да спадне. Аз давам също така фенестил и калциев лактат, защото дъщеря ми е с ларингит и при нас и от една безобидна хрема вечерите се превръщат в кошмар.

За Бромхексина нямам добро мнение, по- добре Проспан или Мукоплант.

Общи условия

Активация на акаунт