знаете ли?

  • 859
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте
Имам въпрос, свръзан с яйчниците. Ето каква е ситуацията: винаги преди мензис ме наболява само единия яйчник, като понякога тази болка минава към крака. Това което ме притеснява е, че само единия яйчник ме наболява преди мензиз. Ако не се лъжа те трябва да се редуват. Моля ви, ако знаете нещо по въпроса да ми дадете мнение. Дали има повод да се притеснявам...?
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 335
Кога беше последния гинекологичен преглед? С вагинален ехограф гледана ли си? Преди години такива болки при мен бяха провокирани от възпаление на яйчник. Посети гинеколог.

# 2
  • Мнения: 3 453
Това, което ще напиша не бива да те успокоява. Съветвам те да посетиш гинеколог!

При мен единият яйчник е по-активен. Овулирам по схемата 2:1 - два цикъла от десен яйчник, един - от ляв.
Усещанията ми са същите като твоите. Точно както ги описваш. Левия ми яйчник е по-спокоен и не ми създава проблеми. Десния е по-чувствителен.
Питала съм, защо винаги болките ми са от дясно. Този месец - също, въпреки, че овулирах от ляв яйчник. Причината - в десния имах съпортен фоликул, който предизвиква дискомфорта.

Пак подчертавам, при теб може да е така, но може и да има проблем. Отиди на преглед и спокойно сподели положението. Успех! Peace

# 3
Страшно много ви благодаря, момичета. Спокойно не съм от тези кото нехаят за здравето си или ги е страх да идат на лекар. При мен даже е обратното, при най-малкия признак гледам да не бавя евентуалното лечение, ако е нужно. Ами почти година има откакто не съм ходила на гинеколог, но сега вече ще отида и за напред няма да е зле да ходя профилактично, даже е задължително. Между другото последния път като ходих ме гледаха на ехограф и ми нямаше нищо, но мина цяла година почти, така че доста неща може да са се променили. Още веднъж ви благодаря, че така внимателно се отнесохте към моя случай Simple Smile
А в понеделник ще бягам за направление задължително и дано наистина се окаже, че не е нещо сериозно...

Общи условия

Активация на акаунт