Въпрос за положителен тест и зацапване?

  • 8 018
  • 15
  •   1
Отговори
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Здравейте.
От три месеца опитваме за бебече и този месец ми закъсня.Трябваше да ми дойде на 6.10,и вчера си направих тест :Шуър чек".Отчете на 5 мин две черти, но втората не беше ярка като другата а по бледа.Все пак се зарадвах и реших,че имаме повод да се радваме.Преди около два часа обаче установих че имам кафяво зацапване.Не е много но не е и малко.
Искам да попитам първо,възможно ли е теста да е отчел грешен резултат?И случвало ли се е на някого подобно зацапване , в началото на евентуална бременност?
Възнамерявам да повторя теста днес или утре, за да видя какво ще отчете ,но сега ми е доста неспокойно. Sad

# 1
  • Мнения: 712
Пухчо, бременността ти е съвсем истинска - честито! Това зацапване, обаче, макар и да не е рядко, е притеснително. Бих те посъветвала БЪРЗО да отидеш на лекар, да те прегледа и да ти даде някакви лекарства (прогестеронов препарат или каквото прецени). До тогава не се натоварвай, ако можеш си легни, ако искаш вземи но-шпа - няма да ти навреди, но ще успокои матката.
Важно е да отидеш на лекар - проблемът може да е незначителен, но може и да е сериозно. Не искам да те плаша, просто вземи мерки. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 539
Здравей, пухчо,
не искам да те обезсърчавам, но и на мен ми се случи нещо подобно предния месец. Само дето при мен теста беше отрицателен, два дни имах зацапване и се молех да не ми дойде, но лелката се появи...  Sad От все сърце ти пожелавам мечтата ти да се сбъдне   bouquet

# 3
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Благодаря ви.  :bouquet
Преди да родя сина си имах спонтанен аборт.Беше преди 8  години ,но все още изпитвам ужас при мисълта да ми се случи отново.
Ще купя още един тест и нош па,да видим какво ще се случи.
Дано roxanne25 се окаже права. Praynig

# 4
  • Мнения: 1 539
Не се тревожи излишно и почивай повече. Спокойствието е най-важно сега. И аз се надявам roxanne 25 да е права. Успех!

# 5
  • Мнения: 2 309
Зацапването не е безобидно!Върви на лекар,най-вероятно ще ти назначи Дуфастон...
На теста има ли втора черта,значи има бременност!

# 6
  • Мнения: 1 335
Зацапването след положителен тест показва проблем. Дуфастон/Утрогестан+Но шпа е това, което обикновено се изписва. При първата ми бременност такива зацапвания бяха индикатор за нисък прогестерон и частично отлепване на сакчето.
Посети гинеколог при първа възможност, а дотогава гледай да си почиваш и да лежиш. Дано всичко е наред при теб  Praynig

# 7
  • Мнения: 129
Според мен при първа възможност веднага трябва да посетиш лекар.На мен ми се случи същото нещо преди няколко месеца  като положителните тестове бяха три,последвани от положителен кръвен.Предписаха ми дуфастон и но шпа,но за съжаление неуспешно.Така че не отлагай прегледа,мила.Успех и стискаме палци

# 8
  • Мнения: 820
Аз имах такъв случай миналата година, положителен тест и зацапване след два дена, което прерасна в менструация. Тази година една седмица след положителния тест пак получих кафяво зацапване и веднага отидох на лекар. Бях на инжекции и прогестерон до скоро, зацапването спря и за сега всичко се развива нормално.

# 9
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Благодаря ви за съветите.
Снощи имах болки в кръста и корема,пих нош па и си легнах веднага като се прибрах.
През нощта болката отмина и сега съм добре.Зацапване нямам за сега.Мисля малко по късо да се обадя на джи пито,съпруга и е гинеколог,дано ми обясни какво да правя до понеделник .А тогава отивам на лекар.Тази сутрин повторих теста и отново е положителен.
Много ви благодаря отново за съветите и подкрепата.  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 335
Много се радвам, че зацапването е преминало. И че съпруга ти е гинеколог  Mr. Green
Прогестеронов препарат (писах по-горе) и Но-шпа 3Х1 - мисля, че той не би възразил. Дали има възможност да те заведе днес на ехограф?
Чифте стиснати палци всичко да отмине бързо и да се радваш на лека и спокойна бременност Hug

П. П. Провери когато е възможно какви са стойностите на прогестерона

# 11
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Не моя съпруг мила ,а на личната ми лекарка. Grinning Все пак се надявам че ще може да ми даде съвет до понеделник какво да правя.Мисля да и се обадя към 11.00.

# 12
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Пак съм аз.Току що говорих с лекарката ми.
Съпругат и който вече писах е гинеколог ме посъветва да пия нош па ,и утрогестан влагалищно по 1 на 8 часа.Видях че някой го е писал по горе или Дуфастон или Утрогестан ,така че мисля да пратя съпруга ми до аптеката и да го започвам.Дано всичко се орпави ,толкова се притеснявам  Cry.

# 13
  • Мнения: 530
Здрасти, Пухчо! Все едно описваш моята бременност. И ние 3 месеца опитвахме и когато ми закъсня се случи същото като при теб. Тестът отчиташе все по- ярки чертички, но си и зацапвах редовно и не малко. Беше кафеникаво. Аз пих 3 месеца утрогестан и но шпа. Оказа се прогестеронов недостатък. В началото никой не ми даваше надежда, че ще запазя бременността си, а то какво стана. Сега до мен седи едно прекрасно малко човече. Пожелавам ти всичко да е наред! И вярвам, че ще е така!

# 14
  • Мнения: 1 335
Няма да плачеш Hug
Що реших, че твоя съпруг е гинеколог .... сори Blush
Точно това, което правиш е това, което трябва, мила. Успокой се, това е много важно. Лежи си. Всичко ще бъде наред, да знаеш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт