Торта "Негърско дупе"

  • 4 054
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Тази торта се прави много бързо.Правим си две смеси.За първата разбиваме 1 буркан кисело мляко с 1 ч.ч. захар и 1/2 ч.ч. олио.Втората смес от 2 ч.ч. брашно,3 с.л. какао,1 пакет канела,1 ч.л.сода бикарбонат я слагаме в сито и пресяваме.Двете смеси ги разбъркваме добре и изсипваме върху намаслена с олио и поръсена с брашно тава.Печем и като изстине сиропираме с 1/2 ч.ч.захар и 1/2 ч.ч. вода.Отгоре мажим с крем от 1 пакет размекнато масло и 2 ч.ч. пудра захар.Поръсваме с орехи и готово.Съжалявам,че нямам снимка.

# 1
Само едно въпросче - от къде идва името?

# 2
  • Мнения: 5 001
И аз това исках да питам,щото това няма да прилича на дупе.....хихихихи

# 3
  • Мнения: 224
Ами идва от какаото и канелата.Блата става тъмно кафяв. Вие какво очаквахте да видите...дупе ли? newsm62 Става обикновенна торта,но много вкусна.

# 4
  • Мнения: 4 496
Ох, разсмяхте ме.. Joy
После не се ли усеща содата? Да не я угасям в киселото мляко, така ли? Flutter

# 5
  • Мнения: 224
Ох, разсмяхте ме.. Joy
После не се ли усеща содата? Да не я угасям в киселото мляко, така ли? Flutter

благодаря,че ме подсети мила,содата се угася в кисело мляко с 1 с.л. оцет.

# 6
# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чакаме снимки!  Peace

# 8
  • Мнения: 2 159
да и аз искам да видя снимки, то това много прилича на негърче

# 9
  • Мнения: 224
Като я направя пак, ще ви пратя,обещавам...  love001

# 10
  • русе
  • Мнения: 140
mammaviki , вкъщи правим един подобен сладкиш - сладкиш "Жаноария" - приготвя се блат от 1 б. кис. мляко, 1 б. захар, 1 с.л. сода бикарбонат угасена с оцет , 1 б. брашно. Когато изстине, блатът се залива с гореща глазура от 10 с.л. вода, 10 с.л. захар, 1 с.л. какао и 125 г. кр.масло.Оставя се да се втвърди, поръсва се със 1 чаша смлени орехи и се нарязва на ромбове. Мисля че името идва от тъмния цвят на сладкиша , а Жаноария беше една негърка от известния преди години латиносериал за робинята Изаура!

Общи условия

Активация на акаунт