Мами от Norge 12

  • 12 027
  • 302
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Добре дошли в новата тема  Heart Eyes

Ето и старите темички   bouquet

Norge 1
Norge 2
Norge 3
Norge 4
Norge 5
Norge 6
Norge 7
Norge 8
Norge 9
Norge10
Norge11

# 1
  • Мнения: 1 062
Пу първа Laughing
Отивам на работа, а вие тук умната ей Joy

# 2
  • Мнения: 590
Пу втора   Mr. Green Този път не ви изтървах края да наваксвам с четене на 5-6 страници  Blush Joy
Тук е едно време, ту грейва ясно слънце ту виелица от сняг не мога да го разбера това време и това вече 5-6 пъти днес така.  #Crazy newsm78
Малкия няма температура вече ама дайте инфо на тези който децата са им карали бранкопер как е било и с какво са се излекували и за колко време  Praynig   bouquet
Аз съм се захванала с едно основно почистване днес та не му се вижда края  ooooh!  ooooh! Дано смогна  Whistling  Whistling
Хайде лек ден!!!

# 3
  • Мнения: 977
Докато не говори6 езика достатъ4но сносно никой не ти обръ6та внимание...
Аз също си мисля, че е така. Езикът е първата стъпка към социализирането.

А според моята последна информация Варна е вече по-скъп град от София, така че май паралела не е подходящ.  Така е, всеки се приспособава различно.

В Варна  има скъсан водопровод, и има големи щети. Половината Варна е без вода. И от утре хората ще са на воден режим...
За съжаление е вярно. Добре, че аз съм на гости в сестра ми и тук има вода. Но доста познати са закъсали и не ми се мисли как са... Налягането тази сутри н при нас беше нищожно. Сигурно заради аварията...
Води текат по улиците. Вода, която може да се оползотвори нормално...

А за топлофикация разбархте ли? Варна,Плевен и Пловдив имат дългове към топлофикация..и ако не си изплатят дълговте ще спрат и парно и всичко.[/b]

"Добрата" новина е, че във Варна само част от крайните квартали са на парно. Не е като в София - почти всики...


Във връзка с водата: Да, за 6 месеца тук не е спирала водата! Тече си тинята спокойно и неуморно, денонощно! Пък дочувам, че от  време на време някакви гадинки влизали да се къпят в нея!  Grinning Как не ги е гнус не знам!

Тук вече ме стресира. То че в София е гадна водата всеки знае. Но и за Норвегия ли важи същото, че и по-зле като чета?...  newsm78

На какво се дължи това, че е толкова мръсна и в същото време стига така до потребителя?
Аз тъкмо някъде из старите темички прочетах, ако съм разбрала правилно, че водата е безплатна... И като и токът е евтин... Се успокоих, че ще мога редовно да си се попарвам както си знам... Wink


Ох, много гнусно изглежда това. Какво е?


Като чета какви са консервативни норвежците... И как само с кремвирши и ...каке ли беше се тъпчат... тръпки ме побиват...


Marjo, мъжа ми ще пътува за .но след средата на януари. Ако до тогава не си хапнала от бонбонките М&М непременно пиши.  Hug


Извинявайте, че стана толкова дълго, но доста сте изписали тези дни. Wink
Пращам ви малко слънчеви лъчи от топла и прекрасна ВарнаHug

# 4
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Майчица аз нищо незнам за тази болест, ама се включвам само да ти кажа, че желая на дечко скоростно оздравяване   bouquet

# 5
  • Мнения: 515


Марйо, в смисъл... ъъъ... как разбра какво пише във вестника? Получавате го на английски може би или даже на български Wink

Отговарям на Палачинката, пък после ще дочета старата тема!
Ми, мила, аз като съм проста и не знам норвежки не съм сляпа!  Grinning Гледам един усмихнати пенсионерки, едни приветливи пожарникари, едни весели дечица и се сещам, че не пише за убийства ( каза ли съм ви, че редовно получаваме "Афтенпостен"? Защо? Не знам! както се казваше в един скеч на Кр.Рядков  Grinning ). Пък и освен това имам приятели дето не са толкова тъпи като мен и са седнали и научили норвежки. та те ми превеждат. Единият даже редовно ни изчита вестника от кора до кора! Та те ми казват!

Иначе ако си ме разбрала, че ги пюя за това- не си ме разбрала. Напротив хваля ги! Така трябва! Трябва да се пише позитивно! И аз смятам, че  вярата е полезна за икономиката! каквото и да правиш, трябва да си вярваш!

# 6
  • Мнения: 1 294
За информация на всички> Водата в Осло официално я обявиха негодна за пиене отдавна... 2 седмици ще я проверяват, чистят, гледат, струват и да се надяваме да се пооправи положението. Стискаме палци.
Макар че Норвегия в богата на течаща вода, не навсякъде водата в добра, пример с нашия квартал, раждива и гадна на вкус, мирише на тръби. Но аз по стар навик от БГ си купувам бутилирана, за готвене ползвам от хладилника където минава през филтър за пречистване. Така че, с чешмяната само почиствам. В старата къща обаче беше супер, ледено студена и много вкусна, така че зависи от водоисточника.
Майчица, радвам се че детето вече няма температура, дано всичко да е минало вече.  Hug

# 7
  • Мнения: 977
Майчица, бранкопер бг име на болестта ли е?

# 8
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
майчица- как беше  бг наименованието?
и аз като мишел да питам  Wink

# 9
  • Мнения: 515
Майчица бързо оправяне на детенцето! Ние сме изкарали доста "пъпчиви" болести, но с такова име не помня  Sad

Сватя, леле въобще не загрях за фъстъците! Уж знам, че не трябва да се ядат докато кърмиш, пък нагъвам М&М! Embarassed

Тия неща за Коледа та ми бяха много интересни! Пишете подробно,ей!

За Ословската  водата така и не се разбра - 1 ли била гадината 5 ли, жива ли била или мъртва, убила ли е някой или не е успяла  Grinning Имам една приятелка дето още си мие зъбите с преварена вода! Аз още от началото смело се къпя и зъбите мия - мъжа ми е свестен, ако нещо ми се случи ще отгледа децата добре!  Laughing

# 10
  • Мнения: 382
Айде да се разпиша и аз  Laughing
Голямо писане пада в нашата тема #CrazyНе мога да смогна да изчета всичко Rolling Eyes
Марйо, ти си ми любимка Hug Hug HugС всяко нещо,което си написала се попикавам от смях.Много ще се радвам да се запознаем лично(малей то стана като обяснение в любов  Joy)
А сега отивам да ви чета,че  съм много назад с материала Mr. Green

# 11
  • Мнения: 515
Да ви се похваля: Преди 15 мин произведох първото пюре в живота си! И най-неочаквано Филипчето взе, че го изяде! Добре, че децата са се метнали на мен - прасето изяжда всичко, което му е забъркано!  Grinning
Сега ще бягам да събирам мръсните чорапи от пода, че гости чакам! Теоретично по това време трябваше да разчиствам къщата, но фактически седя залепена за комп-а!  Embarassed

Бебинщайн, чувствата ни са взаимни  Wink  Hug

# 12
  • България
  • Мнения: 1 090
Здравеите,минах транзит покраи темата,голямо писане ooooh!

Какви бяха тези мътни води и манджи,блякк,изповърнах си 4ервата Sick Sick

Маи4ица,отиваи пак на лекар с детето и този път белким ви сложат то4на диагноза,както ми описва6 може да е  друго,ние до антибиотик не сме стигали  с бранкопер ThinkingЕ.....докторите,ма кво се 4удя и аз...

# 13
  • Мнения: 1 294
Айде бе Нора, къде се губиш цял ден  Simple Smile
Трябва да купувам подарък, че Мартин е на РД в неделя, сега ще ходя да търся. Хайде лека вечер от мен, аз се оттеглям.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 16:58 от palachinka

# 14
  • България
  • Мнения: 1 090
Тук съм Hug
Да не съм липсвала на някои Grinning
Ми не мога да ви смогна на темпото,от както по4нах да пи6а в тази тема,никога не е било толкова разхвърляно у нас,6а ме изгонят от къ6ти,еи Rolling Eyes Joy

Общи условия

Активация на акаунт