фонтанела

  • 584
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте! Казаха ни 4е бебока имал малко по-голяма фонтанелка. В нормите била де - 2,3 см , но ако искаме да си направим трансфонтанелна ехография. някой знае ли защо и колко големи са фонтанелките ви. Сега сме по4нахме 3 месец. и има ли някаква опасност

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Не знам колко е голяма фонтанелата на дъщеря ми,нито пък за мойта имам някаква представа!
Щом сте притеснени направете ехография!
Фонтанелата на дъщеря ми още не е затворена!

# 2
  • Мнения: 39
Незнам колко е била голяма фонтанелата на сина ми,но се затвори когато беше на 11 м.Но имам една приятелка на която фонтанелата на дъщеря и също беше много голяма(и тя се притесняваше много),но се затвори малко след като навърши 2г.А като се притесняваш направи и ехография.Успех! newsm10

# 3
  • Мнения: 2 005
И ние много се притеснявахме , че нашата също беше голяма и се затвори след като навърши 2г. , но не съм правила никакви изследвания newsm78

# 4
  • Мнения: 476
На моя бебчо също му е голяма, но за сега само увеличихме вигантола. Ходя при 2 педиатърки и нищо не са казали за изследвания.

# 5
  • Мнения: 208
И аз не знам колко е голяма фонтанелата на моето дете, но моята педиатърка ми каза, че по принцип затварянето на фонтанелата е обикновено до към 2 година.Също тя ми каза, че при деца на които по бавно се затваря се увеличава дозата на Вигантола.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 213
И на моето дете фонтанелата беше една голяма дупка и аз все я пипах и все ми се струваше, че много бавно се затваря. Питах две лекарки, но и двете ми казаха, че като се е родил с по-голяма, по-късно и ще му се затвори. И наистина като навърши 2 години се затвори или пък аз вече не напипвам нищо... Ама много му беше голяма и много се притеснявах.

# 7
  • Мнения: 4 451
Малкото ти е бебчето още. Спокойно, не предприемай такива изследвания още.

Общи условия

Активация на акаунт