Инфарникс или Пентаксим

  • 862
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Искам да ви питам за двете ваксини, коя да изберем. Лекарката ни препоръчва първата, но каза че се поставяла и в дветекрачета Shocked newsm78
А пък аз четох че тези ваксини в гърба се поставят?
Итересуват ме подробности за Инфарникса, но никъде немога да прочета. Къде се произвежда, какво съдържа?
Ако някой има информация, моля нека пише!

# 1
  • Мнения: 2 821
Инфанрикс е ДТК ваксина. Бие се в крачето.
Пентаксима е петвалентна - съдържа ДТК, Полио и противоменингитен компонент.И тя се бие в крачето.
И двете имат три приема.
Ако избереш първата, ще се наложи два пъти да бодете детето, защото трябва полиомиелитната да се бие отделно, тя вече не е на капки през устата.
Аз лично и на двете деца съм слагала Инфанрикс.
Има доста теми за Пентаксима. Провери с търсачката.

# 2
  • Мнения: 318
Хей Габи Simple Smile и аз доста порових тези дни из нета, за да взема правилното решение.

Пускам ти линкове към най-полезната за мен информация, която открих Simple Smile

http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=4665&sid=4569 … 3322ec398a8af46ef

   Пентаксим или стандартна ваксина?http://www.bg … hp?topic=239296.0

Аз за себе си реших, че ще е Пентаксим.

Ваксините против ДТК и Полио се поставят заедно заради което реших, че е по-добре бебка да я боцкат 1 път с Пентаксим, отколкото 2 - веднъж с Инфарникс и 2-ри с Имовакс полио. След което пък ще трябва отделно да купувам и ваксината срещу Хемофилус инфлуенце тип В. Аз лично много държа на противоменингитната ваксина Peace

Като разход този вариант излиза също на цената на Пентаксим - Инфнрикс е около 30 лв., Имовакс Полио около 23 лв. + цената на ваксината срещу Хемофилус инфлуенце тип В.

Има вариант част от разхода да се спести като се приеме Полиомиелитната ваксина, която отпуска ХЕИ и е безплатна, на какпки е, приема се през устата, но тя е жива ваксина и дава сериозни странични ефекти.

Това е което успях да науча аз Simple Smile


Успех в избора!

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 08:50 от маграт чеснова

Общи условия

Активация на акаунт