държавна работа

  • 10 092
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Всички се ядосваме на бюрокрацията и служителките в държавната администрация. Това ме накара да пусна тази анкета за да видя какво е мнението на повечето майки - за или против работата в държавната администрация.

# 1
  • Мнения: 2 677
Темата принципно няма нищо общо с "Майки (бъдещи и настоящи)" и може би ще е по-добре, ако я пуснеш в някой друг подфорум.
Но по-въпроса: не бих работила в държавната администрация.

# 2
  • Мнения: 104
И хубаво би направила. Аз работя в държавна администрация, но вече съм 3-та година по майчинство и като се сетя, че трябва да се връщам, тръпки ме побиват. Най-лошото е не самата работа, а колегите които са пълен отврат.

# 3
  • Мнения: 864
Твърдо НЕ

# 4
# 5
  • Мнения: 3 622
Да и работя такава  Peace

# 6
  • Мнения: 742
да, аз съм държавен служител.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Не, не бих.
Всъщност, не бих работила каквато и да е работа с шеф, камо ли пък с 4-5 шефове и шефчета, подредени йерархически.
Има служителки от държавната/общинската администрация на които се ядосвам и други, на които не се ядосвам. Ядосвам се и на някои служители на БТК или М-Тел, примерно, които не са на държавна работа. Навсякъде има хора, които не си вършат работата. Те ми образуват нерви. Но, като цяло, се старая да не правя драма от всяка служителка, която е седнала зад бюрото си, за да гледа цял ден в часовника.

# 8
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Да бих.Мисля че държавната работа ,макар и в повечето случай не кой знае колко високо платена ,е все пак за предпочитане.Най- вече за майка с малки деца.Може да се ползва болничен,почива се нормално по празниците и в събота и неделя и мн други.В по - голямата част от частните фирми ,това все още е невъзможно.А собствениците не рядко имат всякакви абсурдни изисквания,без да предлагат кой знае какви условия.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ами не знам, зависи от работата. Предишната ми работа беше точно държавна- 6 години, доволна бях.
На този етап съм си добре в частния сектор, но човек никога не знае какво ще му предостави бъдещето.

# 10
  • Мнения: 14 486
и аз съм на държавна работа. има много голяма разлика обаче от държавна до държавна. ако имаш предвид администрацията Meriam е абсолютно права.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Бих и работя в държавната администрация. Като всяка друга работа и тази си има своите плюсове и минуси. За мен плюсовете са повече. Поне за момента е така.

има много голяма разлика обаче от държавна до държавна.

Така е. Разликата в заплащането също е огромна.

# 12
  • Мнения: 212
Аз също съм държавен служител.  Simple Smile

Междудругото ми хрумна нещо. Защо да не вземем да се обединим всички държавни служители тук. Мисля че ще стане един добър синдикат на държавните служители в БГ Мамма. Simple Smile Ще си обменяме опит, ще помагаме на кой с каквото можем и не на последно място ще защитаваме доброто име на държавната служба от постоянните нападки тук към "гадните" държавни служители Simple Smile Какво ще кажете за идеята. Мисля че не сме малко тук държавните служители. Добре ще да е да се познаваме помежду си и да знаем кой на кого може да помогне в тежък момент.  Peace

# 13
  • Мнения: 7 109
Ами не знам, зависи от работата. Предишната ми работа беше точно държавна- 6 години, доволна бях.
На този етап съм си добре в частния сектор, но човек никога не знае какво ще му предостави бъдещето.
И аз така.
Обичах работата си.

# 14
  • Мнения: 1 242
Да, бих. Но ако може в Германия.

Общи условия

Активация на акаунт