Плексиглас за врата

  • 9 751
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Търся и не мога да намеря сайт, където да се предлага плексиглас или нещо подобно (което да прилича на стъкло) за врата. Не искам да слагам стъкло, защото малката минава през вратата като хуна и ме притеснява да не счупи и да не се нареже. Нямам много време да обикалям и да търся и реших да търся в нета, но уви нищо не намирам. Ако имате някава идея ми помогнете. Blush

# 1
  • Мнения: 3 360
Ами виждала съм  в Бриколаж,в Практикер също.Има голямо разнообразие на цветове,дебелина ...Само да избираш остава Peace

# 2
  • Мнения: 525
Ами виждала съм  в Бриколаж,в Практикер също.Има голямо разнообразие на цветове,дебелина ...Само да избираш остава Peace




Гледах там ама нищо нямаше

# 3
  • Мнения: 5 178
И аз не съм виждала нито в бриколажа, нито в практикер,.. На нас ни трябваше за барплота поради същите зверовски причини
Накрая разбрахме, че стъкларите слагат едно бронироващо фолио 50 лв/м2  и не че е невъзможно да се счупи, но поне става по-трудно, и при счупване парчетата оставали захванати на фолиото

# 4
  • Мнения: 296
Ами аз видях нещо такова , ще дам координати дано съм полезна
на мен ми трябваше да прилича на обикновено стъкло, но да не е
та това съвсем прозрачно го има във варианти 3 и 4 мм доколкото разбрах, цената за 4мм дебелина е 44лв/м2

адреса
София
ул"Мюнхен"14
тел 02/973 28 59
и     02/973 27 32

www.geplast.bg
на сайта аз нищо не разбрах, но може да се обадиш по телефона и да провериш какво точно предлагат.
На мен ми казаха да си поръчам размера по телефона и след ден 2 ще ми се обадят като е готово да ида да си го платя и да си го взема.(става въпрос за малко парче и предполагам ще изчакат да им изпадне нещо)

# 5
  • Мнения: 161
Ето тук има

http://microasu.com/ploskosti2.htm

Миналата седмица си купихме от там плексиглас за едни плъзгащи врати, цвят "опал"- полупрозрачно-бяло, отрязаха ни го по размери, на място.
Разгледай им каталога, има различни размери, дебелини - 2, 3, 4 мм. Аз се обадих по телефона, и ме ориентираха за цените точно за моята поръчка.

Ако това място място не ти е удобно, може да провериш и на други места където по принцип изработват рекламни материали.
Има някъде в Дружба подобна фирма/склад, но не знам къде точно е.

Прозрачния плексиглас няма да стои добре на холна врата - много ще е постно някак си (мое мнение), ако избереш прозрачен обаче, може да лепнеш накое фолио прозрачно - има такива със заскрежен ефект, както и такива като витражи. Просто ти давам идеи.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нашата холова врата е "армирана" с обикновенно фолио, полупрозрачно на фигурки, точно поради тази причина ... ако не намериш плексиглас, слагай фолио върху стъклото.

# 7
  • Мнения: 525
Обикновен плексиглас (чист) няма да сложа, разбира се ще го облепим с фолио, а причината както писах вече е, че се страхувам недай боже детето да не се нарани, ако се счупи.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако лепнеш на стъклото от двете страни фолио, дори и да е счупено, няма да падне, камо ли да нарани някой ....
Миналата зима имахме инцидент. Кюнците на печката минават на 15 см от стъклото, което е над вратата. Като се запалиха една вечер саждите, от високата температура стиклото се спука и падна. След като го смених, му сложих фолио. На пролет при идентична ситуация, само се напука и не е мръднало.....

# 9
  • Мнения: 161
Нашата холова врата е "армирана" с обикновенно фолио, полупрозрачно на фигурки, точно поради тази причина ... ако не намериш плексиглас, слагай фолио върху стъклото.

Да, това да се залепи фолио на стъклото е хитра идея.
Така наистина има много малка вероятност да се разпилеят скъкълца.
Обаче, ако стъклото е грапаво от едната страна - от тази страна не може да се залепи фолио, защото няма да "хване". Може да се залепи само от гладката страна.
От двете страни може да се лепи само на "гладко" скъкло.

Вярно че тази идея я използват и дограмаджиите когато искат да свалят старите скъкла. Виждала съм как ги облепят целите с тиксо и после чупят скъклото, но то не се разпилява много-много защото тиксото "държи" парчетата. Това го пиша в случей че на някой му потрябва и се чуди как безопасно да си свали старо счупено скъкло.

# 10
  • Мнения: 3 360
Ами виждала съм  в Бриколаж,в Практикер също.Има голямо разнообразие на цветове,дебелина ...Само да избираш остава Peace




Гледах там ама нищо нямаше

Виждала съм мостри в Бриколаж.Там са на малки парчета мострите и  има добър избор.В Практикер са на по-големи "листи" и избора е по-беден.Сега и с мъжа ми говорихме за това да не би да греша-не,не съм с грешка Laughing

# 11
  • Мнения: 9 467
По-добро от плексигласа е поликарбонатните плоскости Peace
Ние сме с такива големи плъзгащи врати. Поддръжката е лесна, можеш ако искаш и фолио да им  лепиш.
Има ги и в различни цветове, прозрачни са, но пък и не съвсем-т.е.не са като стъклото...ако си обърнала внимание най-вече ги използват за "покриви"-над тераси, павилионите за вестници...

# 12
  • Мнения: 5 178
A поликарбоната не стои ли на ивици или кутийки..
Трябва ми идея за врата на вграден градероб, по скоро ниша в коридора, в която ще се сложат пералнята, сушилнята и другата част с рафтове тип килерче за препарати, мръсно пране, чисти обувки и тн ... Идеята е вратата да скрива панаира, трябва да е плъзгаща защото коридора е 90 см и е единствения в апартамента, така че трафика е голям

# 13
  • Мнения: 9 467
Да-на ивици..все едно са 2 плоскости оребрени м/у тях с ивици .../ама колко трудно се оказва да го опишеш ooooh!/
Нашите врати са с размери 1,5м на 2.2м-две разминаващи се, рамката е ал.дограма.

# 14
  • Oslo
  • Мнения: 659
Кой материал е по-евтин - поликарбонатът или плексигласът? Ако някой може да ме ориентира за цени, ще съм много благодарна. Свалихме стъклата на 4 врати в апартамента и сега трябва да ги заменим с нещо нечупливо и красиво.

Общи условия

Активация на акаунт