Как да отуча детенце да не си смуче показалчето

  • 591
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте мами, ако можете, помагайте със съвети. Приемам всякакви предложения за експерименти.  Моята Вики откакто скрих биберона-залъгалка на 4-месечна възраст,  всъщност си направих мечешка услуга. И на нея и на мен. По-скоро на нея, защото тя започна да заспива с пръстче в уста. Показалецът е неизменно в устата - при заспиване, по време на сън доста често... А вече е на 2 г. и няколко месеца, както е видно по-долу. И не зная какво да правя.  Мъжа ми и майка ми решиха да направят безполезни опити да й залепят двете пръстчета, за да не може да ги сложи в устата. Обаче НИЕ сме достатъчно големи за да си отлепим лепенката сами  ooooh! newsm78. Замалко да я глътне  #Crazy Въобще нямам идея какво се прави  в такива случаи. Наистина. Зъбките й вече са издадени напред и си промени структурата на небцето. Много е сладка така, обаче е на 2 г., а после  Thinking Давайте съвети, ако някой от вас е имал такива проблеми, да го решаваме докато е време, че после става късно.
Предварително благодаря, ако някой сподели все пак опита си.

# 1
  • София
  • Мнения: 310
Потърсила ли си съвет от личната лекарка? Може да има някаква хитринка. Аз лично немога да ти помогна, само искам да споделя личния си опит. До 6 годишна възраст заспивах с палец в устата, в следствие на което ми се изкривиха зъбите Sad. Ако пробваш да й мажеш пръста с нещо горчиво, знам ли.... Питай и в аптеката, може да има нещо за тази цел. Успех ти пожелавам в тази борба и стискам палци детето да се отучи бързо, защото последствия за жалост има Sad

# 2
  • Мнения: 3 537
Аз моето дете го отучих от смученето на пръста като го омотавах периодично със лекопласт.Отучи се за 1 седмица, малко се дразнеше в началото, няколко нощи по трудно заспиваше, но свикна със мисълта.Омотавах го 20 дена пръста,за всеки случай и до там беше.Ама беше на 1 г и 5 месеца, твоето е по-голямо дете и незнам.Разни неща от рода на горчиви гелове, пелин и т.н не помагаха при нас.

# 3
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
И ние сме със същият проблем. Ще следя темата. При нас варианта с лейкопласта няма да стане, ще си го махне.

# 4
  • софия
  • Мнения: 379
имам приятелка на 30г. която още така заспива! пробваха какво ли не.

# 5
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
А как изглежда визуално, отразило ли и се е на лицето, захапката? Плаша се просто

# 6
  • Мнения: 2 957
И моето момченце заспиваше така...до година и 4-5 месеца някъде.Спря съвсем сам буквално за 1 ден.

# 7
  • Мнения: 3 216
Купи ДАум Екзол-горчиво мазило за махане на биби,смученен на пьрси,гризане на нокти. Аз от една седмица мажа малкия и от една седмица не сме смукали бибата. Комшийката маже палчето и сьщо е доволна. Струва 12 лв,но стига за много време. Peace

# 8
  • Мнения: 3 886
Купи ДАум Екзол-горчиво мазило за махане на биби,смученен на пьрси,гризане на нокти. Аз от една седмица мажа малкия и от една седмица не сме смукали бибата. Комшийката маже палчето и сьщо е доволна. Струва 12 лв,но стига за много време. Peace
И аз съм много доволна за няколко мазанета и сама вече забрави пръста  а беше постоянно с него в уста .Няма да сбъркаш лекарството е добро Peace

# 9
  • Мнения: 702
Купи ДАум Екзол-горчиво мазило за махане на биби,смученен на пьрси,гризане на нокти. Аз от една седмица мажа малкия и от една седмица не сме смукали бибата. Комшийката маже палчето и сьщо е доволна. Струва 12 лв,но стига за много време. Peace
И аз съм много доволна за няколко мазанета и сама вече забрави пръста  а беше постоянно с него в уста .Няма да сбъркаш лекарството е добро Peace

И аз така отучих дъщеря си Peace Продава се в аптеките

# 10
  • Мнения: 8 999
И моята дъщеря си смучеше палчето. Тя никога не пожела да смуче залъгалка, но, когато стана на около годинка, си намери пръстчето и не го изплю до 3 годишна. Добре, че не си нанесе сериозни увреждания на захапката и на самото пръстче /не казвам никакви - просто не са драматични/. Пробвах какво ли не, но чак когато порасна достатъчно и взе да се увлича от разни момичешки моди и да заглежда принцеси, успях някак да й обясня, че ще погрознее, никой принц няма да я хареса - с една дума възползвах се от суетността й и този метод проработи. Тя сама си наложи да се откаже от грозния и вреден навик. Наблюдавала съм я как несъзнателно си лапа пръстчето и секунда след това се сепва, изважда го от устата си и се оглежда да не би някой принц да я е видял.

# 11
  • Мнения: 467
може да пробваш и с 4есън

# 12
купи си Daum exol от аптеката. Когато моето дете стана на 1.6 реших да пробвам за пореден път и успях за един ден. Много е ефикасно, но според мен трябва да се изчака детето да стане поне на годинка. Преди това не й правеше впечатление. 

Общи условия

Активация на акаунт