Обезболяване след секцио

  • 3 082
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
С какво ви обезболяваха в реанимацията след секцио? Споделете своя опит от раждането в различни родилни домове в София. Питам заради моя позната, която няма достъп до Интернет.

# 1
  • Мнения: 3 777
Течен аналгин, мен само с това, не ме е боляло много.
Слагах си и свещички - Профенид мисля че се казват.
Не е толкова жестока и непреодолима болка.

# 2
  • Мнения: 8 451
Течен аналгин от болницата и ако си купиш и носиш от вкъщи-Солпадеин.Последното е парацетамол и може да се пие още няколко дни-дори и при кърмене.

# 3
  • Мнения: 3 777
Солпадеина е за главоболие вследствие на упойката.

# 4
  • Мнения: 8 451
Да за главоболие е .Но и за болката от операцията помага.знам го от опит.

# 5
  • Мнения: 93
Обезболяваха ме само с течен аналгин, първият ден след секциото инжективно, а след това при болка го изпивах, но болката не е толкова страшна. За родилните домове в София нямам мнение, по простата причина, че съм от провинцията  Laughing Успех при раждането на твоята приятелка!

# 6
  • Мнения: 5 370
Аз мога да отговоря за правителствена-на мен ми слагаха обезболяващо директно в системата.Обачееееее..дали е било течен аналгин????Пусто не помня-знам само,че болката рязко спадна.После при проблеми си ми даваха хапчета аналгин.Но бързо минаха болките-като се махне особено торбата с пясък #Shocked

# 7
  • Мнения: 1 263
Аз бях с епидурална..какво са ми наливали, докато бях в реанимация - нямам представа... После - течен аналгин.

# 8
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Аз родих в Майчин дом и там ме обезболяваха с течен аналгин,но въпреки това ме болеше много!Мисля че трябва да послушаш тези,които са взимали допълнително обезболяващо.

# 9
  • Мнения: 4 965
Ами, аз нямах никакви болки, но въпреки това ми слагаха антибиотик (мисля, че има 2 или 3 задължителни инжекции в реанимацията), а първата вечер след операцията ни биха и диазепам на всички (най-вече, за да се наспим спокойно). А и торба с пясък не са ми слагали (и слава Богу, че съм чувала колко е неприятно).

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
"Шейново"-инжекции аналгин.
След като излязох от реанимацията анестезиологът ми ме черпи 2 свещички Профенид-Господ да го поживи! Направо се освестих с тях. После си купих от аптеката. Слагах ги 3 дни по 2 пъти на ден-след това повече нямах нужда то тях.

# 11
  • Мнения: 46 438
Цитат на: Coeur
Аз мога да отговоря за правителствена-на мен ми слагаха обезболяващо директно в системата.Обачееееее..дали е било течен аналгин????Пусто не помня-знам само,че болката рязко спадна.После при проблеми си ми даваха хапчета аналгин.Но бързо минаха болките-като се махне особено торбата с пясък #Shocked


И аз там родих, но не помня да са ми слагали нещо в системата  Thinking  Само една инжекция течен аналгин, веднага след като ме качиха в интензивното. После си поисках пак, но както казваш, след махането на торбата с пясъка не видях нужда и не се стигна до втора инжекция  Grinning

# 12
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Coeur
Аз мога да отговоря за правителствена-на мен ми слагаха обезболяващо директно в системата.Обачееееее..дали е било течен аналгин????Пусто не помня-знам само,че болката рязко спадна.После при проблеми си ми даваха хапчета аналгин.Но бързо минаха болките-като се махне особено торбата с пясък #Shocked

 В системата също слагат аналгин. И аз раждах там.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
много е важно каква е упойката която е била ползвана за операцията. Аз мисля, че на това до голяма степен се дължи липсаната ми на каквата и да е болка след операцията. Има упойки които обезболяват 24 часа след операцията. В моя случай не съм ползвала обезболяващо и раздвиждането стане 6 часа след операцията .. в Майчин дом

# 14
  • София
  • Мнения: 6 522
В Окръжна слагат - течен аналгин и трамал, аз лично не съм ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт