Пих ескапел, но искам бебе

  • 5 500
  • 52
  •   1
Отговори
Извинявам се ако ви се види глупаво питането ми.
Аз съм на 24, приятелят ми е на същата възраст. Заедно сме от около 9 месеца.Много се обичаме, говорили сме,че искаме деца, но решихме, че ни е рано.
Вчера докато правихме любов презервативът ни се е скъсал, а и двамата не сме усетили. Той свърши изцяло в мен. Аз или съм или скоро ще бъда в овулация, поне така мисля. Той си притесни и купихме Ескапел. Но аз съм болна и пия антибиотик,аптекарката ми каза, че той ще намали действието на Ескапела.
И днес вече много съжалявам, че го пих това хапче. Толкова искам бебче, готов асъм за това!!!
Кажете има ли шанс въпреки Ескапела все пак да забременея, това е било съдба, а аз...Sad
Познавате ли някой, който е пил Ескапел и все пак е забременял???

Другият ми въпрос е, ако не забременея сега, кака да убедя приятеля ми,че вече е време, че искам дете от него???

Моля ви за съвет!

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 712
Не познавам лично, но съм чела тук в един от по-долните форуми - здравеопазване, здравни проблеми и т.н. - една мама така с Ескапел беше правила аборт. Мисля, че и в Майките ще намериш няколко "постинорени" бебета  Wink. Шанс има, дано всичко да се нареди по най-добрия за вас начин. Може би това е сигнал за теб и любимият ти да се замислите дали не е дошъл момента да си направите бебе  Thinking Успех!

# 2
Ох, дано стане, ако стане значи е било писано да е така!!!

За да си правя тест за бременност трябва да изчакам да ми закъснее цикъла нали?Sad

# 3
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Ох, дано стане, ако стане значи е било писано да е така!!!

За да си правя тест за бременност трябва да изчакам да ми закъснее цикъла нали?Sad

Да, най-добре изчакай закъснение! И дано стане най-доброто за вас  Praynig

# 4
Роксан според теб как да му кажа, че искам вече дете?
Как да му го кажа, че да не се уплаши.

# 5
  • Мнения: X
Роксан според теб как да му кажа, че искам вече дете?
Как да му го кажа, че да не се уплаши.

Право куме та в очи.
Сядаш, спокойно и коректно му казваш, че искаш дете и считаш, че си готова. Ако и той е готов - действате и това е. Както единия може да се страхува от появата на дете, така другия може да има огромно желание за това и всеки е в првото си. Най-добре да обсъдите този въпрос иначе неминуемо ще се породи неприятно напрежение между вас.

# 6
  • Мнения: 47 963
а замисляш ли се ,че бебе което е направено по време когато си пила препарат като ескапеле и антибиотик е с по-висок риск от малформации и др подобни? ако все пак си бременна, и искаш бебето, непременно трябва да обсъдиш това с гинеколога си
иначе е възможно да си бременна, разбира се, 100% гаранция няма

# 7
  • Мнения: 4 324
Аз пък ще ти кажа, че този цикъл е по-добре да не си бременна - първо заради антибиотиците и второ заради Ескапел-а. Има вероятност макар и малка, ако е станало бебето то то да е увредено Sad

Така че както каза Пандора - „Право куме, в очите” и следващият месец, работете за бебе Wink

# 8
  • Мнения: 712
Ами... кажи му, че не искаш да се пазите вече  Wink би трябвало да разбере какво имаш предвид. Щото ако му се изсреляш "Мило, искам бебе!", може и да се стресне...   Mr. Green

# 9
Значи отчасти е по-добре да няма бебе:(
Аз все пак искам здраво бебче...

Но пък ако му кажа, че не искам да се пазим или напарво му кажа, че искам бебе вероятността да се шашне и да е против е огромна.

Момичета при вас и от двете страни ли беше желанието за дете?

# 10
  • Мнения: 712
Ами при нас така стана. Аз му заявих, че не искам повече да пия противозачатъчни - това беше в края на ноември моналата година. Не съм го питала, не сме го обсъждали - просто го уведомих, все пак ставаше въпрос за моето тяло. Мислех известно време да се "пазим" с прекъснат полов акт - дори и да стане "фал", казвах си, все пак сме заедно от 2 години време, живеем заедно и сме семейство реално. За съвсем кратък период (по-малко от месец) у мен се засили желанието за детенце, за неговото детенце и му го казах. Казах му, че ми се искам да имаме син, който да бъде негово копие, да го износя в себе си, да го родя, да го гледам как расте в ръцете ми... Че го искам, защото това ще бъде моят начин да пресъздам неговото детство и да го обичам от люлката до гроба...
Нещо такова беше. Повече не сме говорили за бебе, но за нова година той тържествено поиска да сложа и късмет "бебе" в баницата, защото иска през започващата година да си направим детенце. Може би му е въздействало, така преполагам.
Така започнахме. С големите надежди... 

# 11
Звучи сладко и мило:)

Освен да започна с това, че "май" искам наистина бебе и да видя как ще реагира.
И да изчакам известно време дали ще направи или каже нещо, ако не пак го споменавам и така, за да не го уплаша, все пак е само на 24:(

# 12
  • Мнения: 712
 Laughing Пробвай го. Само за инфо - ние бяхме на 23(аз) и 24 (той), сега сме с 1 година по-дърти  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 146
mamavassi, За първи път чувам, че приемът на Ескалпеле може да увреди плода, никъде не пише подобно нещо на опаковката, а и никъде не съм чувала подобно нещо!
Виж, антибиотикът е малко по-притесителен.


Другият ми въпрос е, ако не забременея сега, кака да убедя приятеля ми,че вече е време, че искам дете от него???


Не можеш да го убедиш. Просто можеш да му кажеш, че ти си убедена, че искаш дете. Ако това не му е достатъчно, няма начин да го убедиш. Направи ми впечатление, че той се е притеснил и е купил лекарството. Значи първичната му реакция е против бебе. Поговорете!

# 14
Не всъщност се разколеба в началото, но не на тема иска ли бебе, а дали е "опасно".
Тоест явно първичната му реакция наистина е срещу.
интересното обаче е,че половин час преди това си говорехме на тема деца и точно това и двамата си казвахме,че искаме един ден деца, как искаме дъщеричка с неговите очи и моята усмивка.
Проблема е,че едно е да говориш и да си мислиш за далечното бъдеще друго е да го искаш сега, както е при мен:(
Ще поговоря с него и ще видим докъде ще стигнат нещата...

Роксан това е ,чудесно!!!
Значи има шанс и моето момче да пожелае едно сладко малко бебче!В крайна сметка наистина не сме толкова малки.

Общи условия

Активация на акаунт